Рішення від 05.05.2025 по справі 640/9378/22

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

05 травня 2025 рокум. ДніпроСправа № 640/9378/22

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянув за правилами спрпощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом адвоката Слизченка Володимира Володимировича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа за позовом адвоката Слизченка Володимира Володимировича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, яким просив:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії на підставі оновленої довідки ГУ ДФС України в м. Києві від 28.10.2021 № 858/14/26-97-08;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії в розмірі 83 відсотків сум грошового забезпечення, відповідно до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, на підставі оновленої довідки ГУ ДФС України в м. Києві від 28.10.2021 № 858/14/26-97-08. із врахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, з урахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 1 грудня 2019 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві і отримує пенсію за вислугу років, призначену 31.12.2008. За заявою представника ОСОБА_1 від 10.12.2021 щодо оформлення довідки про розмір грошового забезпечення, ГУ ДФС в м. Києві видано довідку від 28.10.2021 № 858/14/26-97-08 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

Оскільки дана довідка є підставою для перерахунку позивачу раніше призначеної пенсії, оригінал довідки від 28.10.2021 №858/14/26-97-08 із заявою про перерахунок пенсії 02.02.2022 направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві для проведення перерахунку пенсії.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 28.03.2022 №2600-0310-8/34222 ОСОБА_1 повідомлено, що оскільки Кабінетом Міністрів України, після визнання рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18 протиправними та нечинним пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 21.02.2018 №103 не прийнято нової постанови, яка б регулювала умови проведення перерахунку пенсій та встановлювала розміри, порядок проведення виплат, як це було визначено постановою Кабінету Міністрів України №103, тому перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі поданої довідки Головним управлінням не проводився.

Правом подання відзиву на позовну заяву відповідач не скористався.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 червня 2022 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Законом України “Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ (далі Закон № 3863-ІХ) пункт 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" (Відомості Верховної Ради України, 2023 р., № 29, ст. 111) викладено в новій редакції.

Так, приписами пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" установлено, що інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Ухвалою від 12 лютого 2025 року адміністративну справу за позовом адвоката Слизченка Володимира Володимировича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - прийняти до провадження прийнято до провадження.

Дослідив матеріали справи, розглянув справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінив докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом встановлено таке.

ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ), є пенсіонером та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві як отримувач пенсії за вислугу років у відповідності до Закону України від 09.04.1992 року №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Головне управління ДФС у м. Києві за результатами розгляду заяви позивача від 09.07.2021 надали довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій станом на 05 березня 2019 року від 28.10.2021 №858/14/26-97-08.

07 лютого 2022 року представник позивача звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки Головного управління ДФС у м. Києві від 28.10.2021 №858/14/26-97-08.

Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві листом від 28.03.2022 № 2600-0310-8/34222 на заяву представника позивача від 07.02.2022 роз'яснило, що Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка набрала чинності з 01.03.2018 року, були запроваджені нові розміри посадових окладів, окладів за військовим званням, деякі інші види надбавок у грошовому забезпеченні військовослужбовців, а постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова-103) - визначено конкретний механізм перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом до 01.03.2018 року.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду, яке набрало законної сили 05.03.2019, визнано протиправними та не чинними пункти 1,2 Постанови - 103. Після визнання протиправними та не чинними пунктів 1,2 Постанови - 103, Урядом України акти, які визначають механізм перерахунку пенсій відповідних категорій військовослужбовців не приймались, а тому це питання залишилось не повністю врегульованим. Враховуючи вище викладене, підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні.

Згідно з довідкою Головного управління ДФС у м. Києві від 28.10.2021 №858/14/26-97-08 розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за посадою заступника Голови ДПА у м. Києві станом за 05 березня 2019 року становить 17103,00 грн, у тому числі: посадовий оклад 9020,00 грн, оклад за спеціальним званням «полковник податкової поліції» 1480,00 грн, надбавка за вислугу років 50 % - 5250,00 грн, надбавка в умовах режимних обмежень 15% - 1353,00 грн.

Вирішуючи адміністративний позов по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, що передбачено вимогами статті 46 Конституції України.

Відповідно до статей 13,43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262-XII) пенсії військовослужбовцям за вислугу років обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини третьої статті 51 Закону № 2262-XII, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, Законом № 2262-XII гарантовано право на здійснення перерахунку пенсії військовослужбовця у разі підвищення грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, але не визначено розмір, в якому таке підвищення повинно бути здійснено.

Постановою Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»(далі - Постанова № 704) встановлено розміри грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб.

Пунктом другим Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пункту десятого Постанови № 704, ця постанова набирає чинності з 1 березня 2018 року.

Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» визначено: перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"(далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 затверджено «Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі -Порядок № 45).

Пунктом четвертим Порядку № 45 встановлено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Пунктом п'ятим Порядку № 45 (у редакції на момент перерахунку пенсії позивача), встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Підставою для перерахунку пенсії позивача є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, встановлені постановою № 704, яка набрала чинності з 01.03.2018.

З системного аналізу наведених норм вбачається наявність у позивача права на перерахунок пенсії з 01.01.2018 з урахуванням таких видів грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Як встановлено судом, з 01.01.2018 Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві був зроблений перерахунок пенсії позивача на підставі довідки Головного управління ДФС у м. Києві від 23.03.2018, що враховується для перерахунку пенсій (посадовий оклад 9020,00 грн, оклад за військовим званням - 1480,00 грн, надбавка за вислугу років (50%) 5250,00 грн, всього 15750,00 грн.

Кабінетом Міністрів України 30 серпня 2017 року прийнято постанову № 704, яка набрала чинності 01 березня 2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, цією Постановою установлено такі додаткові види грошового забезпечення:

- надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років (абзац 4 підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704);

- надбавку за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (підпункт 6 пункту 6 Постанови № 704).

Підпунктом 2 пункту 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Уряду № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Суд зазначає, що до компетенції Кабінету Міністрів України входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку № 45. Проте, зміни внесені постановою Уряду № 103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05 березня 2019 року - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Таким чином, починаючи з 05 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

У подальшому, на підставі рішення Верховного суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19 щодо проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії, надано Головним управлінням ДФС у м. Києві позивачу довідку про розмір грошового забезпечення позивачу станом на 05.03.2019 від 28.10.2021 №858/14/26-97-08 із зазначенням в більшому розмірі складових грошового забезпечення за посадою позивача (посадовий оклад - 9020,00 грн, оклад за спеціальним званням «полковник податкової поліції» 1480,00 грн, надбавка за вислугу років 50 % - 5250,00 грн, надбавка в умовах режимних обмежень 15% - 1353,00 грн.), яка в подальшому позивачем направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

Однак, після отримання зазначеної довідки Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві на теперішній час не зроблено перерахунку пенсії на підставі довідки від 28.10.2021 №858/14/26-97-08.

Тому належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача на отримання пенсії з розрахунку складових його грошового забезпечення в більшому розмірі з 01.04.2019 на підставі довідки від 28.10.2021 №858/14/26-97-08 є визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки від 28.10.2021 №858/14/26-97-08 про розмір грошового забезпечення, виданої Головним управлінням ДФС у м. Києві станом на 05 березня 2019 року та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Головного управління ДФС у м. Києві від 28.10.2021 №858/14/26-97-08, та виплатити різницю в розмірі пенсії з часу виникнення права на такий перерахунок у позивача - з 01.04.2019.

Позивач помилково дійшов висновку щодо виникнення підстав для перерахунку пенсії починаючи з 01 грудня 2019 року, оскільки позивач має право на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення поліцейських починаючи з 01.04.2019 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

З урахуванням вимог ч. 2 ст. 9 КАС України, з метою повного захисту порушених прав позивача, суд вважає необхідним вийти за межі позовних вимог.

Суд зазначає, що позовні вимоги позивача в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу пенсію з урахуванням 83 % сум грошового забезпечення відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення, не належать до задоволення через їх передчасність, оскільки відповідачем не було розглянуто питання про відсотковий розмір суми грошового забезпечення пенсії позивача, тобто, відповідачем не приймалось рішення з вказаного питання, перерахунок пенсії відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення Головного управління ДФС у м. Києві від 28.10.2021 №858/14/26-97-08 не проведено, відповідно права позивача щодо відсотка не порушено, а суд захищає тільки порушене право та не вирішує правовідносини на майбутнє.

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За встановлених в цій справі фактичних обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що основні (суттєві) аргументи позовної заяви є обґрунтованими, внаслідок чого позовні вимоги слід задовольнити частково.

Щодо розподілу судових витрат суд зазначає, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позивач при зверненні до суду сплатив судовий збір у розмірі 992,40 грн, що підтверджується квитанцією від 22.06.2022, такі витрати позивача підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Щодо витрат на професійну правничу допомогу, про що подана заява представником позивача, як вказувалось вище, суд зазначає, що згідно із частиною сьомою статті 139 КАС України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

За відсутності відповідної заяви або неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Тому суд вважає за необхідне встановити позивачу строк у п'ять днів, з дня ухвалення рішення суду, для подання доказів понесених витрат на професійну правничу допомогу.

Керуючись ст. ст.6, 9, 14, 72-77, 90, 139, 241-246, 255, 257, 260, 262, 293, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов адвоката Слизченка Володимира Володимировича в інтересах ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, 04053) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 на підставі довідки від 28.10.2021 №858/14/26-97-08 про розмір грошового забезпечення, виданої Головним управлінням ДФС у м. Києві станом на 05 березня 2019 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Головного управління ДФС у м. Києві від 28.10.2021 №858/14/26-97-08, та виплатити різницю в розмірі пенсії з часу виникнення права на такий перерахунок у позивача - з 01.04.2019.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 992,40 грн. (дев'ятсот дев'яносто дві гривні 40 копійок).

Встановити ОСОБА_1 п'ятиденний строк з дня ухвалення рішення суду для подання доказів понесених витрат на професійну правничу допомогу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Ірметова