Справа № 946/2813/25 Провадження № 3/946/951/25
05 травня 2025 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Пащенко Т.П., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Ізмаїльського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 10.04.2025 року серії ВАД № 705423, 07.04.2025 року о 22:16 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_2 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 10.04.2025 року серії ВАД № 705424, 23.03.2025 року о 23:37 год. ОСОБА_1 також під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_2 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Матеріали справи надійшли до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області 17.04.2025 року та відповідно до протоколів передачі судових справ від 17.04.2025 року розподілені та переданні судді Пащенко Т.П.
Ухвалою судді Богунського районного суду м.Житомира №295/18997/24 від 03.01.2025 року встановлений адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на 1 (один) рік, постановлено застосувати до ОСОБА_1 наступні обмеження: заборонено виход з будинку за місцем постійного проживання в період з 22 год. до 06 години ранку, заборонено відвідування ресторанів, кафе, барів, які торгують спиртними напоями, з метою їх придбання, заборонено виїзд за межі населеного пункту, де він буде проживати, без дозволу органів поліції, зобов'язано явкою в органи поліції для реєстрації чотири рази на місяць.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч.1 ст.187 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав у повному обсязі.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративні правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частина 1 ст.187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Винні дії ОСОБА_1 підтверджені його поясненнями, протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАД №705423 від 10.04.2025 року, серії ВАД №705424 від 10.04.2024 року, та іншими матеріалами справи.
Судом розглянуто обидва протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, а саме, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При призначенні виду стягнення враховується характер правопорушення, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, обставини вчиненого правопорушення, з урахуванням чого застосовується адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
В силу ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, зі ОСОБА_1 має бути стягнутий судовий збір в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2025 року, що складає 605,60 грн.
Керуючись ст.ст.27,36,187,283,284 КУпАП,-
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 51 (п'ятдесят одна гривня нуль копійок) гривень.
Стягнути зі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави у розмірі 536,80 (п'ятсот тридцять шість гривень вісімдесят копійок) грн.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Суддя: Т.П.Пащенко