Справа № 559/1445/25
Провадження № 3/559/934/2025
02.05.2025 м. Дубно
Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Жуковська О.Ю., з участю секретаря судового засідання Окренець Д.В., прокурора Корнійчук А.С., Грогуля В.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспорт НОМЕР_1 , виданий 09.02.2007 Дубенським МРВ УМВС України в Рівненській області, одруженого, багатодітного батька, не працюючого, депутата Семидубської сільської ради, місце реєстрації та проживання АДРЕСА_1 , не притягався до адміністративної відповідальності, роз'яснивши вимоги ст.268 цього Кодексу та ст. 63 Конституції України, -
ОСОБА_1 , будучи депутатом Семидубської сільської ради Дубенського району Рівненської області 8-го скликання та суб"єктом декларування, відповідно до п."б" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України " Про запобігання корупції", знаючи про наявність у нього обов"язку особистого подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік в строк до 21.12.2024 у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України " Про запобігання корупції" не подав у визначений строк без поважних на те причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції, подавши вказану декларацію за 2021 рік лише о 21:16 год. 18.02.2025. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, щиро розкаявся у вчиненому та пояснив, що про обов'язок подання декларації знав, однак коли почалася війна, то був повідомлений про те, що у воєнний період декларацію не потрібно подавати. Пізніше, коли відновили обов'язок подачі декларації, не проконтролював строки її подання. Просить пом'якшити покарання та застосувати попередження, оскільки правопорушення вчинив перший раз.
Прокурор Корнійчук А.С. в судовому засіданні вказала, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, його вина доведена зібраними по справі доказами. Просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні інкримінованого правопорушення та призначити адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши наявні матеріали справи про адміністративне правопорушення та оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Встановлено, що за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських,, селищних, міських голів, які відбулись 25.10.2015 ОСОБА_1 обрано депутатом Семидубської сільської ради 8-го скликання.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в-г» п. 2, п. 4 ч. 1 ст. 3 Закону, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. Згідно ч. 1 ст. 45 цього Закону особи, зазначені у п.1, пп. «а», «в-г» п.2 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Відповідно до п.2-7 розділу XIIIЗакону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування., відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання, яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законі в України про визначення порядку подання декларацій осіб уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Даний закон опублікований в офіційному виданні Верховної Ради України «Голос України» 11.10.2023 та набрав чинності 12.10.2023.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік в термін до 00:00 год. 31.01.2024.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua", встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік о 21:16 год. 18.02.2025.
Крім визнання ОСОБА_2 своєї провини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, його вина підтверджується протоколом №180 від 08.04.2025, рапортом, запитом УСР в Рівненській області, листом Семидубської с/р від 12.02.2025, рішенням Семидубської с/р №1 від 20.11.2020, витягом з сайту НАЗК, декларацією ОСОБА_2 за 2021 рік з датою та часом подачі 18.02.2025 о 21:16 , тобто після виявлення ситуації контролюючим органом, протоколом №37 Семидубської сільскої ради від 22.01.2024, під час чого наолошувалось про необхідність подачі декларації, довідкою про ознайомлення, викликом та поясненнями ОСОБА_1 .
Обираючи ОСОБА_1 стягнення, суд враховує його особу, характер правопорушення, обставини, що помякшують покарання - щире каяття, обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено. ОСОБА_1 виконує функції місцевого самоврядування і підпадає під фінансовий контроль, тому повинене належно виконувати обов'язок щодо подання декларації і слідкувати за цим, а коли подав декларацію вже після виявлення проблеми контролюючим органом з понад річним запізненням, то повинен нести відповідальність, тож справа не може бути закрита за малозначністю. Враховуючи наведене, а також особу ОСОБА_1 , який вперше притягується до адміністративної відповідальності, рахую необхідним застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172 -6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 40-1,ч.1 ст.172-6, 283-285, 294 КУпАП , -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, і застосувати стягнення у виді 850 (вісімсот п'ятдесяти) гривень штрафу (реквізити для сплати: отримувач коштів: ГУК у Рівн.обл/Дубен.міс.отг/21081100, код за ЄДРПОУ: 38012494, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: UА068999980313060106000017509, код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Роз'яснити, що в разі несплати штрафу в п'ятнадцятиденний строк з дня вручення копії постанови правопорушнику, сума штрафу відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП буде стягнута в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок на наступні реквізити: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
На постанову може бути подано скаргу протягом десяти днів з дня винесення до Рівненського апеляційного суду.
Повний текст постанови складено 05.05.2025.
Суддя Жуковська О.Ю.