Справа № 559/1448/25
Провадження № 3/559/937/2025
02.05.2025 м. Дубно
Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Жуковська О.Ю., з участю секретаря судового засідання Окренець Д.В., прокурора Корнійчук А.С., Фенюк Н.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, паспорт НОМЕР_1 , виданий 16.05.2006 Дубенським МРВ УМВС України в Рівненській області, депутатку Семидубської сільської ради, місце реєстрації та проживання АДРЕСА_1 , заміжня, має дитину на утриманні, працює вчителем у гімназії, не притягалася до адміністративної відповідальності, роз'яснивши вимоги ст.268 цього КУпАП та ст. 63 Конституції України, -
ОСОБА_1 , будучи депутатом Семидубської сільської ради Дубенського району Рівненської області 8-го скликання та суб"єктом декларування, відповідно до п."б" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України " Про запобігання корупції", знаючи про наявність у неї обов"язку особистого подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік в строк до 31.03.2024 у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України " Про запобігання корупції" не подала у визначений строк без поважних на те причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції, подавши вказану декларацію за 2023 рік лише о 19:15 год. 17.02.2025. ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнає, хоч пояснює, що могла би не визнавати. Про обов'язок подання декларації знала, однак у зв'язку з тим, що у 2024 році мали постійні відключення світла її декларація, яку вона заповнила та мала намір подати 02.01.2024 о 19:49 залишилася у чернетках і не була нею відправлена. Зазначає, що лише через технічні проблеми декларацію вчасно не подала, умислу приховати дані про доходи не мала. Чому ж тоді не подала з січня до 31.03.2024 чи в наступні кілька днів поясниює відключеннями світла і інтернету. Просить застосувати попередження, оскільки правопорушення вчинила перший раз.
Прокурор Корнійчук А.С. в судовому засіданні вказала, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, її вина доведена зібраними по справі доказами. Просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні інкримінованого правопорушення та призначити адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши наявні матеріали справи про адміністративне правопорушення та оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Встановлено, що за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських,, селищних, міських голів, які відбулись 25.10.2015 ОСОБА_1 обрано депутатом Семидубської сільської ради 8-го скликання.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в-г» п. 2, п. 4 ч. 1 ст. 3 Закону, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. Згідно ч. 1 ст. 45 цього Закону особи, зазначені у п.1, пп. «а», «в-г» п.2 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік в термін не пізніше 31.03.2024.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті “nazk.gov.ua", встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік о 19:15 год. 17.02.2025, тобто вже після того, як від УСР в Рівнеській обалсті прийшов по ній запит за неполання декларації і відповіді органу місцевого самоврядування.
Крім визнання ОСОБА_1 своєї провини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, її вина підтверджується протоколом №175 від 08.04.2025, рапортом, запитом УСР в Рівненській області, листом Семидубської с/р від 12.02.2025, рішенням Семидубської с/р №1 від 20.11.2020, витягом з сайту НАЗК, декларацією ОСОБА_2 за 2023 рік з датою та часом подачі 17.02.2025,19:15, протоколом №37 Семидубської сільскої ради від 22.01.2024, на якій депутатам наголошувалось про обов'язок подати декларацію, довідкою про ознайомлення, викликом та поясненнями ОСОБА_1 .
Обираючи ОСОБА_1 стягнення, суд враховує її особу, характер правопорушення, обставини, що помякшують покарання відсутні, бо визнання вини не є щирим каяттям, коли особа усвідомлює неправильність свого вчинку чи бездіяльності, так, жодними відключенями світла чи відсутністю інтернету через це неможливо пояснити подання декларації майже з річним запізненням і це не малозначна ситуація, коли можна було б обійтись усним зауваженням. ОСОБА_1 виконує функції місцевого самоврядування і підпадає під фінансовий контроль, тому повинна належно виконувати обов'язок щодо подання декларації і слідкувати за цим, а коли подала декларацію вже після виявлення проблеми контролюючим органом, то повинна нести відповідальність. Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено. Враховуючи наведене, а також особу ОСОБА_1 , яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, рахую необхідним застосувати відносно неї адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172 -6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 40-1, ч.1 ст.172-6, 283-285, 294 КУпАП , -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, і застосувати стягнення у виді 850 (вісімсот п'ятдесяти) гривень штрафу (реквізити для сплати: отримувач коштів: ГУК у Рівн.обл/Дубен.міс.отг/21081100, код за ЄДРПОУ: 38012494, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: UА068999980313060106000017509, код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Роз'яснити, що в разі несплати штрафу в п'ятнадцятиденний строк з дня вручення копії постанови правопорушнику, сума штрафу відповідно ч. 2 ст. 308 КУпАП буде стягнута в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок на наступні реквізити: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
На постанову може бути подано скаргу протягом десяти днів з дня винесення до Рівненського апеляційного суду.
Повний текст постанови складено 05.05.2025.
Суддя Жуковська О.Ю.