Справа № 192/954/25
Провадження № 3/192/395/25
Іменем України
01 травня 2025 року
Суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Ковальчук Н.В.,
за участю:
прокурора Дякуна Г.Г.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у селищі Солоному Солонянського району Дніпропетровської області справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановила:
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Новопокровської селищної ради Дніпропетровської області, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а саме - 01.04.2024 о 07 год 42 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні вважав, що є підстави для визнання ОСОБА_1 винною у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, просив накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала.
Суддя, заслухавши пояснення прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши наявні у справі докази, дійшла таких висновків.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Відповідно дост.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 (пп. «б» п. 1) ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад віднесені до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
За приписами ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлена частиною 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи депутатом місцевої ради у 2023 році, зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік до 01 квітня 2024 року, натомість таку декларацію вона подала 01.04.2024, порушивши встановлений законом строк.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується:
протоколом від 10 квітня 2025 року № 382 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;
копією рішення першої сесії восьмого скликання Новопокровської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 12 листопада 2020 року № 1-1/VIII «Про підсумки виборів, визнання повноважень Новопокровського селищного голови та депутатів Новопокровської селищної ради VIII скликання», яким, зокрема, визнано повноваження ОСОБА_1 депутатом Новопокровської селищної ради у багатомандатному виборчому окрузі № 6;
копією рішення першої сесії восьмого скликання Новопокровської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 12 листопада 2020 року № 2-1/VIII «Про затвердження Регламенту Новопокровської селищної ради восьмого скликання», яким, зокрема, затверджено Регламент Новопокровської селищної ради;
регламентом Новопокровської селищної ради восьмого скликання;
письмовим поясненням ОСОБА_1 , за змістом якого вона помилково думала, що 01.04.2024 року - це останній день подачі декларації;
відповіддю в.о. селищного голови секретаря Новопокровської селищної ради. за змістом якої. депутат ОСОБА_1 була присутня на черговій тридцять п'ятій сесії селищної ради 02.02.2024 року, де повідомлялося в усній формі про обов'язок заповнення та подання декларації за 2023 рік до 01 квітня 2024 року;
попередженням про вимоги та обмеження, встановлені Законами України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції» та «Про місцеве самоврядування» з яким ОСОБА_1 була ознайомлена, про що свідчить її підпис у відповідній графі;
копією присяги депутата ОСОБА_1 ;
роздруківкою послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 з 29.01.2024 року до 01.04.2024 року.
рапортом оперуповноваженого управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України старшого лейтенанта поліції Полоз А.;
копією відомостей з Акредитованого центру сертифікації ключів ОСОБА_1 ;
листом Верховного суду та Касаційного кримінального суду складу Верховного суду;
положенням УСР ДСР НП України та наказом.
Таким чином, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена і тому вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, визнання вини у вчинення правопорушення, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд доходить висновку, що до неї потрібно застосувати адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн та відповідатиме вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП та буде необхідним для виховання особи та запобіганню вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день розгляду справи становить 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 23, 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
постановила:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 стягнення за вчинення за адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Роз'яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Солонянський районний суд Дніпропетровської області.
Суддя Н. В. Ковальчук