Постанова від 30.04.2025 по справі 340/4839/24

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2025 року м. Дніпросправа № 340/4839/24

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Добродняк І.Ю. (доповідач),

суддів: Бишевської Н.А., Семененка Я.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Дніпрі апеляційну скаргу Квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький

на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2024 року (суддя Казанчук Г.П.)

у справі №340/4839/24

за позовом ОСОБА_1

до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Суботцівська сільська рада Кропивницького району Кіровоградської області,

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький, в якому просив:

- визнати протиправними дії Квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький щодо відмови здійснити підготовку, оформлення документів та передання у власність квартири, яка знаходиться за адресою: військова частина НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ;

- зобов'язати Квартирно-експлуатаційний відділ м. Кропивницький здійснити підготовку, оформлення документів та передання у власність квартири, яка знаходиться за адресою: військова частина НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером Міністерства оборони України, проживає в житловому приміщенні, яке перебуває у власності Міністерства оборони України та в оперативному управлінні квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький. На виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 26 травня 2023 року у справі № 389/3662/21, яке набрало законної сили 19 квітня 2024 року, позивач звернувся із заявою до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький щодо здійснення необхідних дій з підготовки, оформлення документів та передання у власність позивача вказаної вище квартири, але листом начальника КЕВ м. Кропивницький № 1635 від 27.06.2024 позивачу в приватизації квартири відмовлено з причин не створення в Квартирно-експлуатаційному відділі м. Кропивницький органу приватизації. Також листом Суботцівської сільської ради від 11 липня 2024 року за №03-20/2694 на його звернення з питання видачі ордеру на житлове приміщення позивачу запропоновано звернутися до КЕВ м. Кропивницький.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2024 року позов задоволено.

Визнано протиправними дії Квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький щодо відмови здійснити підготовку, оформлення документів та передання у власність квартири, яка знаходиться за адресом: військова частина НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .

Зобов'язано Квартирно-експлуатаційний відділ м. Кропивницький вчинити дії щодо підготовки, оформлення документів та передання у власність квартири, яка знаходиться за адресом: військова частина НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , шляхом подання до Головного Квартирно-експлуатаційного Управління ЗСУ клопотання про виключення з числа службових квартиру за вказаним адресом.

Суд, керуючись Порядком забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 №1081, та Інструкцією з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 №380, зазначив, що забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житлом для постійного проживання провадиться шляхом надання один раз протягом усього часу проходження військової служби житла новозбудованого, виключеного з числа службового, вивільненого або придбаного у фізичних чи юридичних осіб, надання кредиту для спорудження (купівлі) житла. Виключення квартири з числа службових для забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей здійснюється на підставі клопотання КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, тобто у даному разі за клопотанням Квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилається на те, що суд, не з'ясувавши обставин справи, виніс рішення, в якому вийшов за межі позовних вимог, просить визнати не чинним судове рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 23.09.2024 і закрити провадження у справі.

Відповідач зазначає, що квартира позивача не входить до категорії службового житла і надана для постійного проживання, що встановлено під час розгляду справи № 389/3662/21. У зв'язку з тим, що в Квартирно-експлуатаційному відділі м. Кропивницький орган приватизації не створювався, позивачу відповідно до ч.1 ст.8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» необхідно звернутися до Виконавчого комітету Суботцівської сільської ради, на території якої знаходиться зазначене житлове приміщення, та свого часу було створено відділ приватизації.

Дана адміністративна справа розглянута апеляційним судом відповідно до ст. 311 КАС України в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити таке.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, позивач - ОСОБА_1 з 05 травня 1977 року проходив військову службу, звільнений у запас за віком 09 грудня 2004 року.

Позивач є пенсіонером Міністерства оборони України, проживає в житловому приміщенні за адресою АДРЕСА_1 , яке перебуває у власності Міністерства оборони України та в оперативному управлінні квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький.

З 17 серпня 2003 року ОСОБА_1 та його сім'я (чотири чоловіки), які проживали на АДРЕСА_2 , поставлено на квартирний облік.

Рішенням житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 16.07.2021, оформленого протоколом № 12 (пункт 22), ОСОБА_1 зі складом сім'ї з двох осіб, знято з черги обліку осіб, які набули право та потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання, та з черги обліку осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень у зв'язку забезпеченням житловою площею за нормами згідно з розділом 1 пункту 3 постанови Виконавчого комітету обласної Ради народних депутатів і президії обласної ради профспілки від 29 грудня 1984 року № 626 та на підставі листа-роз'яснення начальника Центрального управління інженерно-інфраструктурного забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 14 червня 2021 року № 370/2/5240.

19 липня 2021 року на підставі вказаного рішення житлової комісії командиром військової частини НОМЕР_1 видано наказ № 1247 (пункт 17), яким у зв'язку з забезпеченням житловою площею за нормою згідно з розділом 1 пункту 3 постанови Виконавчого комітету обласної Ради народних депутатів і президії обласної ради профспілки від 29 грудня 1984 року № 626 та листа-роз'яснення начальника Центрального управління інженерно-інфраструктурного забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 14 червня 2021 року № 370/2/5240, ОСОБА_1 зі складом сім'ї - дві особи знято з черги обліку осіб, які набули права та потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання, та з черги обліку осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень.

Вказаний наказ та протокол оскаржені ОСОБА_1 до суду.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 26.05.2023 у справі №389/3662/21, яке згідно постанови Третього апеляційного адміністративного суду набрало законної сили 19.04.2024, у задоволенні позову відмовлено.

При цьому рішенням суду у вказаній справі встановлено і відповідно до ч.4 ст.78 КАС України не доказується при розгляді цієї справи №340/4839/24, що позивачу надане житлове приміщення за адресою АДРЕСА_1 , що відноситься до фонду житлового містечка №3.

Житловий фон військового містечка № НОМЕР_2 перебуває у державній власності в особі Міністерства оборони України та в оперативному управлінні квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький, складається з одного гуртожитку на 11 кімнат та 17 житлових будинків на 173 квартири з яких лише 19 квартирам рішенням органів виконавчої влади надано статус житлового житла і таким чином фактично встановлено, що житловий фонд військового містечка № НОМЕР_2 , в якому не визначено статус службового житла, відноситься до категорії житла, що надається для постійного користування і може бути приватизованим встановленим порядком.

Виходячи з таких обставин, суд у рішенні від 26.05.2023 у справі №389/3662/21 дійшов висновку, що питання щодо забезпечення постійним житлом військовослужбовців запасу - мешканців військового містечка № НОМЕР_2 , які зареєстровані та проживають у квартирах, що відповідають санітарно-технічним нормам, слід вирішувати в межах чинного законодавства шляхом реалізації права громадян в порядку передбаченому Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду».

17.06.2024 позивач звернувся із заявою до квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький про здійснення необхідних дій щодо підготовки, оформлення документів та передачі у власність квартири, яка знаходиться за адресом: військова частина НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .

Листом квартирно-експлуатаційний відділ м. Кропивницький №1635 від 27.06.2024 повідомив ОСОБА_1 , що у відділі орган приватизації не створювався, тому оформити документи для передачі у приватну власність зазначеної квартири, квартирно-експлуатаційній відділ не має можливості. Запропоновано з зазначеним питанням звернутися до виконавчого комітету Суботцівської сільської ради.

Листом Суботцівська сільська рада від 11.07.2024 року №63-20/2694 повідомила позивача про необхідність звернення до КЕВ м. Кропивницький.

Позиція Суботцівської сільської ради полягає в тому, що житлове приміщення, яке має на меті приватизувати позивач, перебуває у власності Міністерства оборони України, отже саме відповідач у справі має вчинити необхідні дії щодо передачі житла у власність.

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови здійснити підготовку, оформлення документів та передачі у власність квартири, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Переглядаючи рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції виходить із такого.

Відповідно до ст.12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом України, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла з урахуванням особливостей, визначених пунктом 10 цієї статті.

Механізм забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців - осіб офіцерського (у тому числі осіб, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), старшинського і сержантського, рядового складу (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, розвідувальних органів, посади в яких комплектуються військово-службовцями, у тому числі звільнених в запас або у відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військових частинах, закладах, установах та організаціях після звільнення та членів їх сімей визначений Порядком забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 р. №1081.

Абзацами 1, 3 пункту 3 Порядку №1081 передбачено, що військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надається житло для постійного проживання.

Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житлом для постійного проживання провадиться шляхом надання один раз протягом усього часу проходження військової служби житла новозбудованого, виключеного з числа службового, вивільненого або придбаного у фізичних чи юридичних осіб, надання кредиту для спорудження (купівлі) житла.

В спірному випадку наявні матеріали справи свідчать, відповідачем підтверджено що квартира позивача не входить до категорії службового житла і надана для постійного проживання.

На час виникнення спірних відносин за своїм статусом надана позивачу квартира для постійного проживання за адресою АДРЕСА_1 , відповідно до Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» від 21.09.99 № 1075-XIV є військовим майном, належить до державного житлового фонду.

Відповідно до ч.3, 4 ст.9 Житлового кодексу України громадяни мають право на приватизацію квартир (будинків) державного житлового фонду, житлових приміщень у гуртожитках, які перебувають у власності територіальних громад, або придбання їх у житлових кооперативах, на біржових торгах, шляхом індивідуального житлового будівництва чи одержання у власність на інших підставах, передбачених законом.

Ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.

Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 № 2482-XII, в статті 1, визначено, що приватизація державного житлового фонду (далі - приватизація) - це відчуження квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, призначених для проживання сімей та одиноких осіб, кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв і т. ін.) державного житлового фонду на користь громадян України.

Державний житловий фонд - це житловий фонд місцевих Рад народних депутатів та житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, організацій, установ.

Відповідно до ст.8 цього Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» № 2482-XII, якою врегулювано питання організації проведення приватизації та оформлення права власності, приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд (п.1).

Передача квартир (будинків) у власність громадян здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина (абз.1 п.3).

Згідно п.4 ст.8 цього Закону № 2482-XII підготовку та оформлення документів про передачу у власність громадян квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках може бути покладено на спеціально створювані органи приватизації (агентства, бюро, інші підприємства).

Органи приватизації, що здійснюють приватизацію державного житлового фонду, мають право на діяльність по оформленню та реєстрації документів про право власності на квартиру (будинок), житлове приміщення у гуртожитку (п.7 ст.8 Закону № 2482-XII).

Пунктом 9 статті 8 Закону № 2482-XII передбачено, що державний житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні або оперативному управлінні державних підприємств, організацій та установ, за їх бажанням може передаватись у комунальну власність за місцем розташування будинків з наступним здійсненням їх приватизації органами місцевої державної адміністрації та місцевого самоврядування згідно з вимогами цього Закону.

Порядок передачі житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні підприємств, установ чи організацій, у комунальну власність визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.13, 15 Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, затвердженого наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16 грудня 2009 року № 396, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 січня 2010 р. за № 109/17404, приватизація квартир (будинків), жилих приміщень в гуртожитках, кімнат у комунальних квартирах здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд (далі - орган приватизації).

Підготовку та оформлення документів про передачу у власність громадян квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках, кімнат у комунальних квартирах може бути покладено на спеціально створювані органи приватизації (агентства, бюро, інші підприємства) (далі - орган з оформлення документів).

За правилами п.17 Положення № 396 громадянин, який виявив бажання приватизувати займану ним і членами його сім'ї на умовах найму квартиру (будинок), жиле приміщення в гуртожитку, кімнату в комунальній квартирі, звертається в орган приватизації, де одержує бланк заяви та необхідну консультацію.

Отже, наведеними правовими нормами встановлено правило, за яким приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд (пряма норма п. 1 ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19 червня 1992 року № 2482 XII).

Відповідно до розділу Х «Порядок передання квартир (будинків) у власність громадян» Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 №380, підготовка, оформлення документів та передання у власність громадян квартир (будинків), кімнат у комунальних квартирах здійснюються уповноваженими на це органами приватизації, створеними при КЕУ, КЕВ (КЕЧ) районів, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд, в порядку, передбаченому Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду (п.1).

Передання квартир (будинків), кімнат у комунальних квартирах у власність громадян з доплатою, безоплатно чи з компенсацією відповідно до статті 5 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» оформлюється свідоцтвом про право власності на квартиру (будинок), кімнату в комунальній квартирі, яке реєструється в органах приватизації і не потребує нотаріального посвідчення (п.2).

Передання квартир (будинків), кімнат у комунальних квартирах у власність громадян здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина (п.5).

Органи приватизації видачу свідоцтв про право власності на об'єкти нерухомого майна проводять на спеціальних бланках, зразки та описи яких затверджені наказом Міністерства юстиції України від 22 квітня 2003 року № 39/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 квітня 2003 року за № 318/7639 (п.6 розділу Х Інструкції № 380).

Начальники КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району організовують роботу органів приватизації в підпорядкованих КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району (п. 10 розділу Х Інструкції № 380).

Відповідно до затвердженого наказом начальника Миколаївського квартирно-експлуатаційного управління від 04.06.2024 № 70 Положення про квартирно-експлуатаційний відділ м. Кропивницький, відповідач є органом управління, який входить до структури Сил логістики Збройних Сил України, та створений з метою організації і виконання завдань квартирно-експлуатаційного забезпечення військових частин, закладів, установ та організацій Міністерства оборони України та Збройних Сил України у Кіровоградському гарнізоні (Кіровоградська область, надалі - зона відповідальності).

До функцій КЕВ м. Кропивницький відповідно до п.4 Положення належать, зокрема, ведення первинного обліку казармено-житлового фонду, видача необхідних довідок, погодження проведення приватизації державного житлового фонду Міністерства оборони України; організація забезпечення військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби в запас або відставку та членів їх сімей житловими приміщеннями та виплати компенсації за належне для отримання житлові приміщення; організація розподілу житлового фонду Міністерства оборони України; здійснення інших повноважень відповідно до законодавства України.

В спірному випадку, як встановлено судом вище, не спростовано відповідачем, квартира, щодо приватизації якої звернувся позивач, входить до державного житлового фонду, перебуває у державній власності в особі Міністерства оборони України та оперативному управлінні квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький.

Відповідно до п.4 Порядку вилучення і передачі військового майна Збройних Сил України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року № 1282, рішення Міністерством оборони України про безоплатну передачу житлового фонду, що перебуває в оперативному управлінні квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький, органам, уповноваженим управляти державним майном, самоврядним установам і організаціям та у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність не приймалось. Докази передачі житлового будинку АДРЕСА_1 до комунальної власності відсутні.

Виходячи з вищенаведеного, твердження відповідача, що позивачу необхідно звернутись до виконавчого комітету Суботцівської сільської ради, на території якої знаходиться зазначене позивачем житлове приміщення, та свого часу створений відділ приватизації, є таким, що не відповідає наведеним вище правовим нормам та встановленим у справі обставинам. Докази того, що виконавчому комітету Суботцівської сільської ради передані повноваження з приватизації вказаного позивачем житлового приміщення, наданого йому для постійного проживання, відповідачем не подані, в матеріалах справи відсутні.

Також суд не приймає посилання відповідача на те, що в Квартирно-експлуатаційному відділі м. Кропивницький орган приватизації не створювався, зазначає, що за наведеного вище правового регулювання відсутність органу приватизації, про що вказує відповідач, не може бути підставою для перешкод у реалізації громадянами права конституційного права на житло, визначеного ст. 47 Конституції України.

Пунктом 10 ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» прямо передбачено, що органи приватизації, органи місцевого самоврядування не мають права відмовити мешканцям квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках у приватизації займаного ними житла, крім випадків, передбачених законом.

В ході розгляду справи судом не встановлено законодавчо встановлених обставин, які перешкоджають позивачеві у реалізації права на приватизацію житла, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Підсумовуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції вважає позовні вимоги обґрунтованими, такими, що підлягають задоволенню.

Суд першої інстанції, дійшовши правильного висновку про задоволення позову, в той же час виходив з обставин та керувався нормами права, які не стосуються суті спору і не регулюють спірних відносин, а також безпідставно вийшов за межі позовних вимог, у зв'язку з чим суд апеляційної інстанції вважає, що відповідно до ч.4 ст.317 КАС України рішення суду першої інстанції підлягає зміні, а саме: мотивувальна частина рішення - з урахуванням висновків суду апеляційної інстанції у цій постанові, резолютивна частина рішення - в частині встановленого способу захисту право позивача шляхом подання до Головного Квартирно-експлуатаційного Управління ЗСУ клопотання про виключення з числа службових квартиру за адресом АДРЕСА_1 .

Керуючись ст.ст. 311, 315, 317, 321, 322 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький задовольнити частково.

Змінити мотивувальну частину рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2024 року у справі №340/4839/24 з урахуванням висновків суду, викладених у цій постанові.

Змінити резолютивну частину рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2024 року у справі №340/4839/24, виклавши її абзац 3 в редакції:

«Зобов'язати Квартирно-експлуатаційний відділ м. Кропивницький здійснити підготовку, оформлення документів та передання у власність квартири, яка знаходиться за адресом: АДРЕСА_1 ».

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили відповідно до ст.325 КАС України, може бути оскаржена до касаційного суду у випадках та строки, встановлені ст.ст.328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий - суддя І.Ю. Добродняк

суддя Н.А. Бишевська

суддя Я.В. Семененко