Справа № 442/2853/25
Провадження №3/442/942/2025
Іменем України
30 квітня 2025 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Павлів З.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Львівській області про притягнення до відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , головного бухгалтера АТ «Прикарпаття -БУД», адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановила:
ОСОБА_1 , головний бухгалтер АТ «Прикарпаття-БУД», несвоєчасно подала платіжне доручення у установу банку узгоджених сум податкових зобов'язань з ПДВ в сумі 13036 грн., які сплачені 29.03.2025 при граничному терміні сплати 03.03.2025, та з податку на нерухоме майно в сумі 17367 грн. 67 коп., які сплачені 02.04.2025 при граничному терміні сплати 30.01.2025, чим порушено п.57.1 ст.57 ПК України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, просить врахувати, що в неї на утриманні донька-інвалід, а тому просить врахувати її матеріальний стан та суворо не карати.
Дослідивши матеріали справи, прихожу до наступного висновку.
У частині 2 статті 163-2 КУпАП регламентовано адміністративну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), вчинено особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення.
Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі по адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, тощо.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
До матеріалів справи долучено Акт про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів від 14.04.2025 №16838/13-01-04-08/01272261, протокол про адміністративне правопорушення №009352 від 14.04.2025.
Враховуючи вищенаведене, вбачаю в діях ознаки складу правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-2 КУпАП України.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за доцільне визнати дане правопорушення малозначним та у відповідності до вимог ст.22 КУпАП, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності.
Керуючись ч.2 ст.163-2, ст.ст.283, 284 КУпАП, -
постановила:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-2 КУпАП провадженням закрити та звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області.
Постанова вступає в законну силу після закінчення строку на її оскарження та підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Павлів З.С.