про залишення позову без розгляду
29 квітня 2025 р.№ 826/5152/17
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді А.В. Величка, розглянувши у порядку письмового провадження заяву позивача про залишення позовної заяви без розгляду у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Клименка Дмитра Борисовича, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Міністерство юстиції України та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення, -
ОСОБА_1 до звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Клименка Дмитра Борисовича про визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвалою суду від 14.04.2017 через невідповідність вимогам ст. 160 та ст. 161 КАС України позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
04.05.2017 року через канцелярію суду від позивача до суду надійшла заява на усунення недоліків.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.05.2017 року відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою від 28.09.2017 року суд залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Міністерство юстиції України та в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 .
Ухвалою від 28.09.2017 року суд зупинив провадження у справі № 826/5152/17 за позовом ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Клименка Дмитра Борисовича про визнання протиправним та скасування рішення до набрання законної сили рішенням в адміністративній справі № 826/8563/17 за позовом Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Клименка Дмитра Борисовича до міністерства юстиції України про скасування Наказу Міністерства юстиції України № 1502/5 від 05.05.2017р.
Законом України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13.12.2022 № 2825-IX (далі Закон № 2825-IX) ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя. Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України Про внесення зміни до пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду щодо забезпечення розгляду адміністративних справ, але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 152 та частини п'ятої статті 153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №2825 «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», з метою відновлення належного доступу громадян та юридичних осіб до правосуддя у публічно правових спорах, наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 №399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок № 399).
На виконання положень пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2825-IX матеріали адміністративної справи №826/5152/17 скеровано за належністю до Миколаївського окружного адміністративного суду.
До Миколаївського окружного адміністративного суду справа №826/5152/17 надійшла 04.04.2025 року.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.04.2025 року, справу №826/5152/17 передано на розгляд судді Величку А.В.
Ухвалою від 09.04.2025 року Миколаївський окружний адміністративний суд прийняв до провадження адміністративну справу №826/5152/17, поновив провадження у справі №826/5152/17 та продовжив розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
25.04.2025 року до канцелярії Миколаївського окружного адміністративного суду від ОСОБА_1 надійшла заява, в якій він просить суд залишити позовну заяву без розгляду.
Вирішуючи заяву позивача про залишення без розгляду позовної заяви у справі №826/5152/17, суд виходить з наступного.
Згідно ч.3 ст.9 КАС кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Згідно з ч.2 ст.240 КАС України заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.
Поряд з цим, суд зазначає, що залишення адміністративного позову без розгляду - це форма закінчення розгляду адміністративної справи без ухвалення рішення, у зв'язку з виникненням обставин, які перешкоджають розгляду справи, але можуть бути усунуті в майбутньому.
Враховуючи вищевикладене, оскільки заява про залишення позову без розгляду подана до суду до початку розгляду справи по суті, суд дійшов висновку, що клопотання позивачки підлягає задоволенню, а позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Одночасно, суд роз'яснює позивачці, що відповідно до частини 4 статті 240 КАС України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись статтями 240, 243, 248, 256 КАС, суд, -
1. Заяву ОСОБА_1 про залишення без розгляду позовної заяви у справі № 826/5152/17 - задовольнити.
2. Позовну заяву ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Клименка Дмитра Борисовича, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Міністерство юстиції України та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без розгляду.
3. Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України та може бути оскаржена у порядку та строки визначені статтею 295 КАС України.
Суддя А.В. Величко