Ухвала від 29.04.2025 по справі 352/1591/24

Справа № 352/1591/24

Провадження № 2/352/59/25

УХВАЛА

29 квітня 2025 рокум. Івано-Франківськ

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді Олійника М. Ю.

за участю:

секретаря судового засідання Кукули О. С.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Тисменицького районного суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя.

Від представника позивача надійшло клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи, в якому вона просила поставити експертам такі запитання:

1) Яка вартість будівельних робіт і матеріалів, що були використані при будівництві незавершеного будівництвом житлового будинку АДРЕСА_1 станом на 12 листопада 2002 року?

2) Яка вартість будівельних робіт і матеріалів, що були використані при будівництві завершеного будівництвом житлового будинку АДРЕСА_1 станом на 26 травня 2021 року?

3) Яка частка у вартості завершеного будівництвом житлового будинку АДРЕСА_1 станом на 26 травня 2021 року, становить вартість будівельних робіт і матеріалів, що були використані станом на 12 листопада 2002 року?

Представник відповідача в судове засідання не з'явилася, але надала заяву про проведення розгляду без її участі, заперечувала проти призначення експертизи.

Дослідивши клопотання та матеріали справи, приймаючи до уваги предмет доказування, суд вважає, що клопотання про призначення експертизи підлягає задоволенню, з таких підстав.

У відповідності до вимог п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Статтею 103 ЦПК України передбачено, що суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) сторонами не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Згідно з ч.1 ст. 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Відповідно до ч. 5 ст. 103 ЦПК України учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз'яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.

Призначення судом експертизи є одним із способів збирання доказів.

Відповідно до заявлених позовних вимог позивач просила суд, зокрема, визнати об'єктами права спільної сумісної власності житловий будинок АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 0,0874, призначену для його обслуговування. В обґрунтування вказаної позовної вимоги зазначила, що хоча незавершений будівництвом будинок був подарований її колишньому чоловіку ще в 2002 році, але вони разом, перебуваючи в шлюбі, добудували його, тому його вартість значно зросла.

Враховуючи, що сторони не дійшли згоди про добровільний поділ спільного майна подружжя, суд дійшов висновку, що по даній справі слід призначити судову будівельно - технічну експертизу, оскільки відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.

Крім того, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд вважає за доцільне зупинити провадження в справі на час проведення експертизи.

Керуючись ст. ст. 251, 258, 353 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання про призначення експертизи - задовольнити.

Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя будівельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити такі запитання:

1) Яка вартість будівельних робіт і матеріалів, що були використані при будівництві незавершеного будівництвом житлового будинку АДРЕСА_1 станом на 12 листопада 2002 року?

2) Яка вартість будівельних робіт і матеріалів, що були використані при будівництві завершеного будівництвом житлового будинку АДРЕСА_1 станом на 26 травня 2021 року?

3) Яка частка у вартості завершеного будівництвом житлового будинку АДРЕСА_1 станом на 26 травня 2021 року, становить вартість будівельних робіт і матеріалів, що були використані станом на 12 листопада 2002 року?

Проведення експертизи доручити експертам Тернопільського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, адреса: вул. Січових Стрільців, 4, м. Тернопіль.

Обов'язок з оплати витрат, пов'язаних з проведенням експертизи покласти на ОСОБА_1 .

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладеного на них обов'язку.

В розпорядження експертів надати копії документів щодо житлового будинку АДРЕСА_1 .

Роз'яснити сторонам положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, а саме: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Провадження по справі на час проведення судової експертизи зупинити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складення).

Суддя Максим ОЛІЙНИК

Попередній документ
126952109
Наступний документ
126952111
Інформація про рішення:
№ рішення: 126952110
№ справи: 352/1591/24
Дата рішення: 29.04.2025
Дата публікації: 01.05.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (08.04.2025)
Дата надходження: 03.06.2024
Предмет позову: розлучення та поділ подружжя
Розклад засідань:
19.06.2024 09:30 Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
12.08.2024 10:00 Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
23.09.2024 10:00 Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
24.10.2024 10:30 Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
05.12.2024 10:30 Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
17.12.2024 09:30 Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
29.04.2025 11:00 Тисменицький районний суд Івано-Франківської області