Справа № 951/155/25
Провадження №2/951/119/2025
щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
28 квітня 2025 року селищеКозова
Суддя Козівського районного суду Тернопільської області Лавренюк О.М., розглянувши заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Гільовського Олега Ігоровича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Акцент-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
Акціонерне товариство «Акцент-Банк» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 20569,65 грн.
Ухвалою судді від 18.03.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу визначено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи. Призначено у справі судове засідання на 08.04.2025.
Ухвалою суду від 08.04.2025 відкладено судовий розгляд цивільної справи на 29.04.2025 о 11:00 год.
28.04.2025 від представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Гільовського О.І. надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, яка сформована в системі «Електронний суд» 28.04.2025, у якій представник відповідача просить забезпечити його участь у судовому засіданні, яке призначене на 29.04.2025 о 11:00 год у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши вказану заяву, суддя дійшла висновку про відмову у її задоволенні з огляду на наступне.
За приписами частини сьомої статті Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини першої статті 212 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Разом з цим, частиною другою статті 212 ЦПК України визначено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Всупереч вказаним положенням закону, представником відповідача - адвокатом Гільовським О.І. заяву про його участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду подано за один день до судового засідання у справі.
Поряд з цим призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об'єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи. Водночас представник позивача жодним чином не обґрунтував неможливість особисто приймати участь у судовому засіданні у визначену дату.
Зважаючи на викладені обставини та у зв'язку з недотриманням вимог статті 212 ЦПК України, у задоволенні заяви представника відповідача - адвоката Гільовського О.І. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції слід відмовити.
Керуючись статтями 212, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
У задоволенні заяви представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Гільовського Олега Ігоровича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Акцент-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Лавренюк