Ухвала від 28.04.2025 по справі 672/416/25

Справа №672/416/25

Провадження №2/672/396/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2025 року м. Городок

Суддя Городоцького районного суду Хмельницької області Шинкоренко С.В., розглянувши матеріали цивільної справи 672/416/25 за позовом виконувача обов'язків керівника Волочиської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Сатанівської селищної ради до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю «Мрія Фармінг Поділля»

про витребування земельної ділянки, визнання недійсним договору та зобов'язання повернути земельну ділянку

ВСТАНОВИВ:

Виконувач обов'язків керівника Волочиської окружної прокуратури 25.04.2025 року звернувся до Городоцького районного суду Хмельницької області з позовом в інтересах держави в особі Сатанівської селищної ради до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю «Мрія Фармінг Поділля» про витребування земельної ділянки, визнання недійсним договору та зобов'язання повернути земельну ділянку.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу для розгляду було передано судді Шинкоренко С.В.

Однак, головуючий у справі приходить до висновку про неможливість її розгляду та необхідність заявлення собі самовідводу виходячи із такого.

Так, 03.03.2014 року між ТОВ "Мрія Фармінг Поділля" та головуючим у справі Шинкоренком С.В. було укладено договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Сатанівської територіальної громади Хмельницького району Хмельницької області, строком на п'ять років.

У відповідності до додаткового договору оренди землі від 02.08.2019 року, даний договір було продовжено до 15 років.

Отже, оскільки на даний час суддя Шинкоренко С.В. перебуває у договірних відносинах із відповідачем - ТОВ "Мрія Фармінг Поділля", дана обставина може викликати сумніви в неупередженості або об'єктивності судді під час розгляду даної цивільної справи.

П.5 ч.1 ст.36 ЦПК України визначено, що суддя не може розглядати справу та підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.

Ч.1 ст.39 ЦПК України визначено, що з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов'язані заявити самовідвід.

А у відповідності до ч.1 ст.40 ЦПК України, питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.

За таких обставин, суддя вважає за можливе вирішити питання про самовідвід без призначення справи до судового розгляду та за відсутності сторін.

Керуючись ст.ст.37, 39, 40, 260 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву про самовідвід головуючого судді у справі Шинкоренка Сергія Володимировича - задовольнити.

Справу 672/416/25 за позовом виконувача обов'язків керівника Волочиської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Сатанівської селищної ради до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю «Мрія Фармінг Поділля» про витребування земельної ділянки, визнання недійсним договору та зобов'язання повернути земельну ділянку - передати на розгляд іншому судді Городоцького районного суду Хмельницької області, який має бути визначений автоматизованою системою документообігу суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя :

Попередній документ
126889736
Наступний документ
126889738
Інформація про рішення:
№ рішення: 126889737
№ справи: 672/416/25
Дата рішення: 28.04.2025
Дата публікації: 29.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Городоцький районний суд Хмельницької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (22.01.2026)
Дата надходження: 13.01.2026
Розклад засідань:
10.06.2025 10:00 Городоцький районний суд Хмельницької області
02.07.2025 10:00 Городоцький районний суд Хмельницької області
24.07.2025 14:00 Городоцький районний суд Хмельницької області
30.09.2025 14:00 Городоцький районний суд Хмельницької області
22.01.2026 11:00 Городоцький районний суд Хмельницької області