Вирок від 25.04.2025 по справі 592/18020/24

Справа № 592/18020/24

Провадження № 1-кп/592/267/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2025 року м.Суми Ковпаківський районний суд міста Суми у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Суми кримінальне провадження № 42024202540000066, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.05.2024 за обвинуваченням

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Кривець, Мантуровського району, Курської області, РФ, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, директора Навчально - наукового інституту «Європейська школа бізнесу», депутата Сумської районної ради 8 скликання, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,

у вчиненні злочину, передбаченого статтею 366-3 Кримінального кодексу України,

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора - ОСОБА_4 ,

обвинуваченого - ОСОБА_5 ,

захисника - ОСОБА_6 ,

УСТАНОВИВ:

Формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним.

ОСОБА_5 вчинив неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за наступних обставин.

Відповідно до рішення першої сесії Сумської районної ради від 07.12.2020 ОСОБА_5 обраний депутатом Сумської районної ради. З моменту офіційного оголошення на пленарному засіданні першої сесії Сумської районної ради восьмого скликання 07.12.2020 головою Сумської районної територіальної виборчої комісії про підсумки виборів ОСОБА_5 набув повноважень та отримав посвідчення депутата Сумської районної ради.

За вимогами ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий пік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.

ОСОБА_5 , будучи депутатом Сумської районної ради, є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_5 , будучи суб'єктом декларування згідно підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), діючи умисно, маючи реальну можливість, достовірно знаючи про обов'язок подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічних декларацій за 2021, 2022 та 2023 роки, всупереч вимогам ч. 1 ст. 45, пункту 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону, не подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022 роки до 31.01.2024 та за 2023 рік до 01.04.2024 за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Відповідно до інформації з публічної частини інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_5 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022 та 2023 роки на час повідомлення про підозру не подав.

Стаття (частина статті) закону України про кримінальну відповідальність, що передбачає відповідальність за кримінальне правопорушення, винним у вчиненні якого визнається обвинувачений.

За встановлених обставин суд вважає доведеним, що ОСОБА_5 , будучи суб'єктом декларування вчинив умисне неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції» за 2021, 2022 та 2023 роки та його дії кваліфікує за статтею 366-3 КК України.

Позиція сторони захисту.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 свою вину у вчиненні інкримінованого злочину визнав частково - визнав факт неподання декларацій за 2021, 2022 та 2023 роки у визначені законом строки через недбалість, не визнав наявність в його діях умислу.

Суду пояснив, що був депутатом Сумської міської ради у 2010-2015 роках, з 2020 став депутатом Сумської районної ради, був обізнаним про необхідність подання декларацій. Брав участь в сесіях, їм доводили зміни в законодавстві про необхідність подання декларацій та строки подачі, отримував повідомлення на електронну пошту і месенджер. Не подав декларації з декількох підстав: система не пускала, займався волонтерськими питаннями, неодноразово був у відрядженні за межами України по волонтерських справах і по роботі, не міг подати. Не знімає з себе відповідальність через недбалість, але це не навмисно. Щодо технічних питань неможливості подати декларацію не звертався до НАЗК. Нічого не набув у власність приховувати не було чого, лише з війною статки зменшились. Наразі він подав декларації за 2021 рік та 2022 рік, а за 2023 рік в чернетці.

Докази на підтвердження встановлених судом обставин.

Показання свідка ОСОБА_7 , згідно яких з 2012 по 2025 працювала у Сумській районній раді на посаді головного спеціаліста - юрисконсульта, була уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції в Сумській районній раді. Знає ОСОБА_5 , як депутата Сумської районної ради. Після відновлення декларування у жовтні 2023 року всім депутатам на надану ними при здійсненні повноважень електронну пошту направляли листи про необхідність подати декларацію за 2021, 2022 роки до 31.01.2024 та до 01.04.2024 за 2023 рік. Про це повідомлялось на сесії районної ради головуючим. Вона особисто розробила пам'ятки, які направляла депутатам, зокрема спілкувалася через Вайбер з обвинуваченим і направляли листи. Вона намагалася вжити всі заходи щоб ОСОБА_5 подав декларації. Навіть коли він їй повідомив, що не подав і, що тепер робити, вона відповіла - подавати.

Показання свідка узгоджуються з показаннями обвинуваченого та письмовими доказами, тому суд вважає їх належними і достовірними доказами вчинення обвинуваченим кримінального правопорушення.

На підставі матеріалів Управління стратегічних розслідувань в Сумській області внесено відомості про кримінальне правопорушення (т.1 а.с. 96-98).

За повідомленням Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій НАЗК №47-02/29116-24 від 26.04.2024 вжито заходів, передбачених ч. 2 ст. 51-2 Закону, зокрема направлено ОСОБА_5 повідомлення про факт неподання декларацій, у зв'язку з чим суб'єкт декларування протягом десяти днів з дня отримання повідомлення повинен подати декларації в порядку, визначеному ст. 45 Закону (т.1 а.с. 100).

Згідно фактичних даних протоколів огляду предмету від 04.06.2024 та додатків до протоколів, слідчим СВ Сумського РУП ГУНВ в Сумській області ОСОБА_8 оглянуто сайт https://public.nazk.gov.ua, виявлено посилання на електронні декларації на ім'я ОСОБА_5 (т. 1 а.с. 119-141):

- дата та час подання 21.12.2020 20:49, декларація (кандидат на посаду), посада: ст. викладач за 2019 рік;

- дата та час подання 04.06.2021 12:23, декларація (щорічна), посада: ст. викладач за 2020 рік.

З повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції №47-08/46026-24 від 24.06.2024 (т.1 а.с. 144-159) встановлено вжиття Національним агентством заходів, передбачених ч. 2 ст. 51-2 Закону України «Про запобігання корупції», направлено ОСОБА_5 повідомлення про факт неподання декларацій з вимогою подати такі декларації протягом десяти днів з дня отримання повідомлень. Вказані повідомлення ОСОБА_5 направлено за місцем реєстрації, однак повернулося відправнику з відміткою «закінчення встановленого терміну зберігання».

Станом на 23.06.2024 ОСОБА_5 не здійснював подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021-2023 роки.

Пунктом 3 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 23.07.2021 №449/21 визначено, що суб'єкт декларування до початку заповнення декларації повинен підтвердити ознайомлення із Порядком заповнення шляхом проставлення відповідної відмітки. Зазначене ознайомлення знаходить своє об'єктивне підтвердження в послідовності дій користувача Реєстру ОСОБА_5

ОСОБА_5 не було накладено особистий кваліфікований електронний підпис на створений електронний документ в персональному кабінеті, що у свою чергу не здійснило подання такого документу до Реєстру.

Збереження чернетки декларації не можливо вважати виконанням вимог статті 45 Закону.

Через збій у роботі викликаний зупинкою бази даних логінів суб'єктів декларування доступ до персонального кабінету у Реєстрі та публічної частини Реєстру було обмежено 31.01.2024 у період з 21:33 до 22:13. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру у період з 31.01.2024 по 01.02.2024, не зафіксовано.

За даними послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_5 , у період 21.12.2020-24.06.2024, обвинувачений зареєстрований 21.12.2020, 04.06.2021 о 20:49:56 подав декларацію/виправлену декларацію.

За даними послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_5 , у період 21.12.2020-24.06.2024, обвинувачений зареєстрований 21.12.2020, 04.06.2021 о 12:23:02 подав декларацію/виправлену декларацію.

Наступний вхід/авторизація в персональному кабінеті мало місце 31.01.2024 о 19:35:18.

31.01.2024:

19:37:12 - відображені методичні настанови щодо заповнення документа;

19:37:20 - створено чернетку;

19:37:20 -19:38:17 - заповнено/переглянуто розділи 1, 2.1;

22:46:29 - вхід/авторизація в персональному кабінеті;

22:49:46 - 23:47:18 - заповнено/переглянуто розділи 1, 2.1, 2.2., 3, 2.2., 4, 5, 4, 5, 6-16;

23:49:11 - перевірка повноти та достовірності зазначеної інформації;

23:49:45, 23:52:10 та 23:52:50 - натиснуто кнопку «Перейти на сторінку накладання кваліфікованого електронного підпису»;

23:53:36 - відображені методичні настанови щодо заповнення документа;

23:53:54 - натиснуто кнопку «Нова декларація на основі цієї»;

23:53:54 - 23:59:34 - заповнено/переглянуто розділи 1, 2.1, 2.2., 3 - 12.

01.02.2024:

00:45:51, 01:12:35, 01:14:13 - вхід/авторизація в персональному кабінеті;

00:47:52, 00:49:52, 00:50:02, 01:12:39, 01:14:17 - заповнено/переглянуто розділ 1;

00:47:56, 00:49:00, 00:49:26, 00:50:34, 01:12:55, 01:14:28 - перевірка повноти та достовірності зазначеної інформації;

00:48:03, 00:49:15, 00:50:40, 01:13:06, 01:14:32 - натиснуто кнопку «Перейти на сторінку накладання кваліфікованого електронного підпису»;

00:51:04 - натиснуто кнопку «Вийти»;

01:14:54, 01:15:26 - суб'єкту повідомлено про логічні помилки («Подати документ»);

01:16:08 - перевірка повноти та достовірності зазначеної інформації;

З 01:16:25 по 01:21:21 - заповнено/переглянуто розділи 1, 2.1 та 2.2.

Отже, 31.01.2024 у період обмеження доступу до персонального кабінету у Реєстрі та публічної частини Реєстру з 21:33 до 22:13 ОСОБА_5 жодних дій не намагався вчиняти.

Згідно фактичних даних, що містяться в інформації наданій Сумською районною радою у порядку статті 93 КПК України, на пленарному засіданні першої сесії Сумської районної ради восьмого скликання 07.12.2020 оголошений список депутатів Сумської районної ради восьмого скликання і ОСОБА_5 обраний депутатом Сумської районної ради, отримав посвідчення депутата та набув повноважень в день першої сесії.

Листом від 17.10.2023 №02-04/719 Сумської районної ради депутатам районної ради восьмого скликання повідомлено про відновлення подання декларацій, визначених Законом України «Про запобігання корупції», терміни їх подання, механізм фінансового контролю, відповідальність за неподання або несвоєчасне подання.

22.11.2023 на двадцять п'ятій сесії Сумської районної ради депутатам доведена інформація про декларування за 2021-2022 роки до 31.01.2024 та про кампанію декларування за 2023 рік, яка розпочнеться з 01.01.2024 і триватиме до 31.03.2024. Повторно нагадано про це на двадцять шостій сесії Сумської районної ради, що Підтверджується протоколами відповідних сесій.

01.02.2024 уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції у виконавчому апараті Сумської районної ради встановлено, що депутат ОСОБА_5 не подав щорічні декларації за 2021-2022 роки до 31.01.2024, про що 05.02.2024 направлено повідомлення НАЗК.

01.04.2024 уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції у виконавчому апараті Сумської районної ради встановлено, що депутат ОСОБА_5 не подав щорічну декларацію за 2023 рік до 31.03.2024, про що 03.04.2024 направлено повідомлення НАЗК (т.1 а.с. 160-163).

Факт отримання листів про необхідність подання декларацій за 2021,2022 та 2023 роки, повідомлення про необхідність подання декларацій у визначений Законом строк не оспорював обвинувачений.

01.04.2024 отримавши у застосунку Viber лист Сумської районної ради «Про подання декларацій за 2021, 2022, 2023 роки» від 01.04.2024 на питання ОСОБА_5 : «І що тепер робити?», отримав відповідь: «Подавати» (т.1 а.с. 180-184).

Здійснення цього листування підтвердив обвинувачений у судовому засіданні.

Національне агентство з питань запобігання корупції направило на адресу ОСОБА_5 повідомлення про факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: №47-02/29058-24 від 26.04.2024 щодо декларації за 2021 рік, №47-02/29061-24 від 26.04.2024 щодо декларації за 2022 рік, №47-02/29062-24 від 26.04.2024 щодо декларації за 2023 рік (а.с. 195,197,199).

З повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції № 47-02/64478-24 від 04.09.2024 (т.1 а.с. 194), наданого у порядку статті 93 КПК України, встановлено, що станом на 03.09.2024 у Єдиному державному реєстрі декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відсутні декларації за 2021-2023 роки ОСОБА_5 .

З повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції № 47-08/78138-24 від 17.10.2024 (т.1 а.с. 228), наданого у порядку статті 93 КПК України, встановлено, що за період з 01.08.2024 по 14.10.2024 ОСОБА_5 ніяких дій в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не вчиняв.

Згідно фактичних даних протоколів огляду від 05.09.2024, 30.09.2024 та 30.10.2024 та фототаблиць, складених слідчим СВ ВП № 4 (м. Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_9 , заступником начальника СВ ВП № 4 (м. Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_10 оглянуто сайт https://public.nazk.gov.ua та установлено, що станом на 05.09.2024, 30.09.2024 та 30.10.2024 наявні відомості щодо подання ОСОБА_5 декларацій особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2019, 2020 роки та виявлено відсутність щорічних декларацій за 2021, 2022, 2023 роки (т.1 а.с. 201-212, 215-226, 229-238).

Докази у кримінальному провадженні зібрані уповноваженими на те особами, що підтверджується постановами про призначення групи прокурорів від 15.05.2024, 14.06.2024, про зміну групи прокурорів у кримінальному провадженні від 16.09.2024, про призначення групи слідчих від 30.05.2024, дорученням на проведення досудового розслідування, постановою про доручення здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні іншому органу досудового розслідування від 14.06.2024, від 08.08.2024, про створення групи слідчих та доручення проведення досудового розслідування від 19.06.2024 , про зміну групи слідчих від 08.08.2024 (т.1 а.с. 108-118).

Зазначені докази суд визнає належними, допустимими та достовірними, які узгоджуються з показаннями обвинуваченого та свідка.

Доводи обвинуваченого про відсутність умислу на неподання ним, як суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», - за 2021, 2022 та 2023 роки на увагу не заслуговують та спростовуються дослідженими доказами.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого статтею 366-3 КК України, полягає у формі неподання суб'єктом декларування зазначеної декларації.

Неподання декларації виражається в послідовному невиконанні суб'єктом декларування двох обов'язків: (1) подати декларацію встановленої форми з інформацією за визначеним переліком у встановленому законом порядку у визначений законом строк та (2) подати цю декларацію з тими ж характеристиками упродовж десяти днів зі дня отримання повідомлення про неподання декларації, що його формує Національне агентство.

З суб'єктивної сторони вказане правопорушення характеризується лише прямим умислом, тобто особа усвідомлювала суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачала його суспільно небезпечні наслідки і бажала їх настання (частина 2 статті 24 КК України).

Предметом правопорушення, передбаченого статтею 366-3 КК України є декларація, в якій вказана інформація, зазначена суб'єктом декларування.

Щорічна декларація подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону у період з 00 год 00 хв 01 січня до 00 год 00 хв 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Пунктом 2-7 Прикінцевих положень Закону (у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набув чинності 12.10.2023) установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Для притягнення особи до кримінальної відповідальності за статтею 366-3 КК України має бути встановлено і доведено, що особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, знала про обов'язок подати декларацію, передбачену статтею 45 Закону, про строк її подання, проте усвідомлено з будь-яких мотивів вирішила не подавати декларацію і умисно не подала її.

Так, обвинувачений був обізнаний про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції» за 2021, 2022 та 2023 роки, що сам визнав та підтверджується дослідженими доказами - показаннями свідка ОСОБА_7 , листами Сумської районної ради на адресу обвинуваченого та протоколами сесій ради на яких був присутній ОСОБА_5 , послідовністю дій останнього, як користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які він вчинив 31.01.2024 - 01.04.2024 неодноразово перевіряючи повноту та достовірності зазначеної інформації; в цілому 8 разів натискав кнопку «Перейти на сторінку накладання кваліфікованого електронного підпису», проте так і не наклав особистий кваліфікований електронний підпис на створений електронний документ в персональному кабінеті, що у свою чергу не здійснило подання такого документу до Реєстру.

Крім того за рік до цього, 03.01.2023 ОСОБА_5 був визнаний винним у несвоєчасному поданні без поважних причин, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, тобто у правопорушенні, пов'язаному з корупцією, що підтверджується постановою Ковпківського районного суду м. Суми від 03.01.2023 у справі №592/12988/21, де провадження закрито з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП (т.1 а.с. 187).

Всебічно, повно й неупереджено дослідивши всі обставини кримінального провадження, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_5 складу кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-3 КК України за обставин, встановлених судом, оскільки будучи суб'єктом декларування умисно не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену Законом України «Про запобігання корупції» за 2021, 2022 роки до 31.01.2024 року та 2023 рік до 01.04.2024 року.

Обставини, які пом'якшують або обтяжують покарання.

Часткове визнання вини відповідно до статті 66 КК України суд визнає обставиною, що пом'якшує покарання.

Обставини, що відповідно до статті 67 КК України обтяжують покарання ОСОБА_5 - відсутні.

Мотиви призначення покарання.

У відповідності до частини 2 статті 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого. Згідно вимог частини 2 статті 65 КК України особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень.

ОСОБА_5 вчинив нетяжкий злочин, раніше не судимий, одружений, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, на обліку у лікарів нарколога і психіатра не перебуває. Працював доцентом, а з 09.09.2024 - директором Навчально-наукового інституту «Європейська школа бізнесу», має постійне місце роботи, науковий ступінь кандидата економічних наук (т.1 а.с.233-235, 240-243, т.2 а.с.2-9).

При призначенні обвинуваченому покарання, на підставі статті 65 КК України суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ОСОБА_5 корупційного кримінального правопорушення, його особу, наявність сталих соціальних зв'язків, утриманців, постійного місця роботи, відсутність обтяжуючих покарання обставин, обставину, що пом'якшує покарання та приходить до висновку, що йому слід призначити покарання за статтею 366-3 КК України у виді штрафу у максимальному розмірі передбаченому санкцією статті.

Реалізуючи дискреційні повноваження на призначення покарання суд не вбачає підстав для призначення більш суворого покарання у виді обмеження волі, як просить прокурор, оскільки згідно частини 2 статті 65 КК України більш суворий вид покарання з числа передбачених за вчинене кримінальне правопорушення призначається лише у разі, якщо менш суворий вид покарання буде недостатній для виправлення особи та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень.

Оцінивши коректні обставини справи, тяжкість вчиненого злочину, особу винного, обставини, що впливають на покарання у суду відсутні підстави вважати, що покарання у виді штрафу за вчинення нетяжкого корупційного злочину буде недостатнім для виправлення ОСОБА_5 та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.

Суд також вважає за неможливе збереження за обвинуваченим права обіймати посади, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», окрім виборних посад, тобто ті, за якими передбачено обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на здійснення функцій держави або місцевого самоврядування, строком на два роки.

Основне покарання у виді штрафу у визначеному розмірі та додаткове покарання, на думку суду відповідають вимогам статей 50, 65 КК України, принципу індивідуалізації призначеного покарання, буде справедливим, достатнім для виправлення ОСОБА_5 та попередження вчинення ним нових кримінальних порушень.

Мотиви ухвалення інших рішень щодо питань, які вирішуються при ухваленні вироку.

Запобіжний захід до обвинуваченого не застосовувався, до набрання вироком законної сили суд не вбачає підстав для застосування запобіжного заходу до обвинуваченого.

Процесуальні витрати, речові докази відсутні.

Керуючись статтями 373 і 374 Кримінального процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 визнати винуватим у пред'явленому обвинуваченні у вчиненні злочину, передбаченого статтею 366-3 Кримінального кодексу України та призначити покарання у виді штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п'ятдесят одна тисяча) гривень, з позбавленням права обіймати посади, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», окрім виборних посад, на строк два роки.

Роз'яснити ОСОБА_11 , що несплата штрафу за відсутності підстав для розстрочки його виплати тягне за собою наслідки, передбачені частиною п'ятою статті 53 Кримінального кодексу України.

Строк додаткового покарання у виді позбавленням права обіймати посади, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», окрім виборних посад, обчислювати з моменту набрання вироком законної сили.

До набрання вироком законної сили запобіжний захід до ОСОБА_3 - не застосовувати.

Вирок може бути оскаржений до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський районний суд міста Суми протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Суддя ОСОБА_1