Постанова від 17.04.2025 по справі 280/6792/24

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2025 року м. Дніпросправа № 280/6792/24

Головуючий суддя І інстанції - Татаринов Д.В.

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Іванова С.М. (доповідач),

суддів: Чередниченка В.Є., Шальєвої В.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпрі апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Електротехнологія" на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 25.09.2024 року в адміністративній справі №280/6792/24 за позовом Приватного акціонерного товариства "Електротехнологія" до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Електротехнологія" звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Запорізькій області, в якому просило:

- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення № 00037060407 від 29 березня 2024 року у сумі 522 245,82 грн. та № 00037010407 від 29 березня 2024 року у сумі 8 276,02 грн. винесені Головним управлінням ДПС у Запорізькій області за платежем податок на додану вартість.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 25.09.2024 року в задоволенні адміністративного позову Приватного акціонерного товариства "Електротехнологія" було відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Приватне акціонерне товариство "Електротехнологія" звернулось з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права просить оскаржуване рішення скасувати та прийняти нове, яким адміністративний позов задовольнити.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що податковий борг який обліковується за платником нічим не підтверджений, а позивач своєчасно та повністю сплачував власні податкові зобов'язання з податку на додану вартість, відповідно у податкового органу були відсутні правові підстави для зарахування коштів, які сплачувались ПРАТ «ЕТ» в рахунок погашення поточних податкових зобов'язань, в рахунок податкового боргу якого не існує.

Розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження відповідно до приписів ст. 311 КАС України.

Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного судового рішення норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як було встановлено судом першої інстанції, згідно акту камеральної перевірки №1810/08-01-04-07/05402335 від 01 березня 2024 року (далі - Акт), проведеної ГУ ДПС у Запорізькій області, контролюючим органом встановлено порушення Товариством пункту 57.1 ПК України стосовно своєчасної сплати податкових зобов'язань, зазначених в податкових деклараціях з податку на додану вартість у розмірі 5222457,93 грн.

За результатами акту камеральної перевірки винесені податкові повідомлення-рішення від 29 березня 2024 року №00037010407 на суму 8276,02 грн. (5% штрафної санкції за несвоєчасну сплату узгоджених зобов'язань) та №00037060407 на суму 522245,82 грн. (10% штрафної санкції за несвоєчасну сплату узгоджених зобов'язань), які направлені на адресу позивача засобами поштового зв'язку 29 березня 2024 року №0600904328593 та отримані його уповноваженою особою 02 квітня 2024 року.

Товариство скористалося правом адміністративного оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень.

Рішенням ДПС України № 17925/6/99-00-06-03-01-06 від 13 червня 2024 року в задоволенні скарги відмовлено. Зазначено, зокрема, що згідно з інтегрованою карткою платника податків, ПАТ “Електротехнологія» несвоєчасно сплачує самостійно задекларовані зобов'язання з податку на додану вартість, а тому платежі за переліченими в акті перевірки деклараціями зараховувались в рахунок погашення податкового боргу, який виник раніше.

Не погоджуючись із правомірністю прийняття наведених податкових повідомлень-рішень, позивач звернувся до суду.

Вирішуючи спір між сторонами та в відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач при прийнятті спірних податкових повідомлень-рішень діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, які передбачені Податковим кодексом України, що свідчить про відсутність підстав для їх скасування.

Суд апеляційної інстанції погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.

Пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Відповідно до підпункту 75.1.1. пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО.

Предметом камеральної перевірки також можуть бути, зокрема: своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.

Згідно з підпунком 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України.

Підпунктом 16.1.4. пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (пункт 31.1 статті 31 ПК України).

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пунктом 124.1 статті 124 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім грошового зобов'язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу. Якщо зарахування коштів з електронного рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в оплату узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного в уточнюючому розрахунку до податкової декларації, здійснюється на наступний операційний день, штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

Як свідчать встановлені обставини справи, підставою для прийняття спірних податкових повідомлень-рішень були висновки відповідача щодо порушення позивачем строків сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість.

Так, згідно акту камеральної перевірки, на підставі якого були прийняті спірні податкові повідомлення рішення, позивачем несвоєчасно було сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість, а саме:

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 13 липня 2021 року № 9189925166 уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ 13 липня 2021 року (граничний термін сплати) 25 січня 2022 року (дата фактичної сплати податку) 196 (кількість днів прострочення) 167,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ від 13 липня 2021 року № 9189925166, 13 липня 2021 року (граничний термін сплати), 25 січня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 196 (кількість днів прострочення), 167,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 вересня 2020 року 9236074634 30 вересня 2020 року (граничний термін сплати), 25 березня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 176 (кількість днів прострочення), 134818,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 вересня 2020 року 9236074634, 30 вересня 2020 року (граничний термін сплати), 23 квітня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 205 (кількість днів прострочення), 190699,67 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 жовтня 20220 року 9270112423, 30 жовтня 2020 року (граничний термін сплати), 24 травня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 206 (кількість днів прострочення), 92581,67 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 жовтня 20220 року 9270112423, 30 жовтня 2020 року (граничний термін сплати), 23 квітня 2021 року м

(дата фактичної сплати податку), 175(кількість днів прострочення), 10079,33 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 листопада 2020 року 9305358343, 30 листопада 2020 року (граничний термін сплати), 24 травня 2021 року, 175 (кількість днів прострочення), 143225,33 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 листопада 2020 року 9305358343, 30 листопада 2020 року (граничний термін сплати), 25 червня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 207 (кількість днів прострочення), 50427,67 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 грудня 2020 року 9337602810, 30 грудня 2020 року (граничний термін сплати), 29 червня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 181 (кількість днів прострочення), 10244,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 грудня 2020 року 9337602810, 30 грудня 2020 року (граничний термін сплати), 14 липня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 196 (кількість днів прострочення), 167,00 10 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 грудня 2020 року 9337602810, 30 грудня 2020 року (граничний термін сплати), 13 липня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 195 (кількість днів прострочення), 6,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 грудня 2020 року 9337602810, 30 грудня 2020 року (граничний термін сплати), 23 липня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 205 (кількість днів прострочення), 40853,67 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 грудня 2020 року 9337602810, 30 грудня 2020 року (граничний термін сплати), 25 червня 2021 року, 177 (кількість днів прострочення), 116158,33 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 січня 2021 року 9369407631, 01 лютого 2021 року (граничний термін сплати), 23 липня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 172 (кількість днів прострочення), 126947,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 лютого 2021 року 9029146644, 02 березня 2021 року (граничний термін сплати), 25 серпня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 176 (кількість днів прострочення), 120164,67 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 лютого 2021 року 9029146644, 02 березня 2021 року (граничний термін сплати), 27 липня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 147 (кількість днів прострочення), 7876,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 лютого 2021 року 9029146644, 02 березня 2021 року (граничний термін сплати), 23 липня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 143 (кількість днів прострочення), 1788,33 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 березня .2021 року 9056569631, 30 березня 2021 року (граничний термін сплати), 25 серпня 2021 року, 148 (кількість днів прострочення), 29959,33 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 березня 2021 року 9056569631, 30 березня 2021 року (граничний термін сплати), 26 серпня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 149 (кількість днів прострочення), 28041,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 березня 2021 року 9056569631, 30 березня 2021 року (граничний термін сплати), 23 вересня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 177 (кількість днів прострочення), 76817,67 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 квітня 2021 року 9090378802, 30 квітня 2021 року (граничний термін сплати), 26 листопада 2021 року (дата фактичної сплати податку), 210 (кількість днів прострочення), 100248,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 квітня 2021 року 9090378802, 30 квітня 2021 року (граничний термін сплати), 23 жовтня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 176 (кількість днів прострочення), 92034,23 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 травня 2021 року 9130799879, 31 травня 2021 року (граничний термін сплати), 15 грудня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 198 (кількість днів прострочення), 10,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 травня 2021 року 9130799879 Податкова декларація з податку на додану вартість 31 травня 2021 року (граничний термін сплати), 10 грудня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 193 (кількість днів прострочення), 23,00 10 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 травня 2021 року 9130799879, 31 травня 2021 року (граничний термін сплати), 28 грудня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 211 (кількість днів прострочення), 76027,67 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 травня 2021 року 9130799879, 31 травня 2021 року (граничний термін сплати), 15 грудня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 198 (кількість днів прострочення), 459,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 травня 2021 року 9130799879, 31 травня 2021 року 2 (граничний термін сплати), 2 грудня 2021 року (дата фактичної сплати податку), 205 (кількість днів прострочення), 140,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 червня 2021 року 9163464031, 30 червня 2021 року (граничний термін сплати), 25 січня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 209 (кількість днів прострочення), 38486,67 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 червня 2021 року 9163464031, 30 червня 2021 року (граничний термін сплати), 28 грудня 021 року (дата фактичної сплати податку), 181 (кількість днів прострочення), 138343,33 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 липня 2021 року 9197791095, 30 липня 2021 року (граничний термін сплати), 25 січня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 179 (кількість днів прострочення), 177465,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 серпня 2021 року 9239243664, 30 серпня 2021 року (граничний термін сплати), 28 січня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 151 (кількість днів прострочення), 115663,67 (сума податкового боргу, що сплачено);

Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 серпня 2021 року 9239243664, 30 серпня 2021 року (граничний термін сплати), 25 січня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 148 (кількість днів прострочення), 62501,33 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 вересня 2021 року 9271549553, 30 вересня 2021 року (граничний термін сплати), 23 лютого 2022 року (дата фактичної сплати податку), 146 (кількість днів прострочення), 61251,47 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 вересня 2021 року 9271549553, 30 вересня 2021 року (граничний термін сплати), 17 лютого 2022 року (дата фактичної сплати податку), 140 (кількість днів прострочення), 1666,18 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 вересня 2021 року 9271549553, 30 вересня 2021 року (граничний термін сплати), 28 січня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 120 (кількість днів прострочення), 93527,11 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 вересня 2021 року 9271549553. 30 вересня 2021 року (граничний термін сплати), 02 лютого 2022 року (дата фактичної сплати податку), 125 (кількість днів прострочення), 21137,24 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 вересня 2021 року 9271549553, 30 вересня 2021 року (граничний термін сплати), 16 лютого 2022 року (дата фактичної сплати податку), 139 (кількість днів прострочення), 1100,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 жовтня 2021 року 9309481290, 01 листопада 2021 року (граничний термін сплати), 10 березня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 129 (кількість днів прострочення), 50425,47 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 жовтня 2021 року 9309481290, 01 листопада 2021 року (граничний термін сплати), 23 лютого 2022 року (дата фактичної сплати податку), 114 (кількість днів прострочення), 107388,53(сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 листопада 2021 року 9350213277, вартість 30 листопада 2021 року (граничний термін сплати), 24 червня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 206 (кількість днів прострочення), 24747,10 10 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 листопада 2021 року 9350213277, 30 листопада 2021 року (граничний термін сплати), 10 березня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 100 (кількість днів прострочення), 75500,90 10 7550,09(сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 14 грудня 2021 року 9381240964 Уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ, 14 грудня 2021 року (граничний термін сплати), 24 червня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 192 (кількість днів прострочення), 459,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 15 грудня 2021 року 9384044887 Уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ, 15 грудня 2021 року (граничний термін сплати), 24 червня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 191 (кількість днів прострочення), 140,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 грудня 2021 року 9385967822, 30 грудня 2021 року (граничний термін сплати), 14 липня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 196 (кількість днів прострочення), 145180,62 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 грудня 2021 року 9385967822, 30 грудня 2021 року (граничний термін сплати), 27 червня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 179 (кількість днів прострочення), 69190,38 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 січня 2022 року 9421841411, 31 січня 2022 року (граничний термін сплати), 25 серпня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 206 (кількість днів прострочення), 33782,62 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 січня 2022 року 9421841411, 31 січня 2022 року (граничний термін сплати), 14 липня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 164 (кількість днів прострочення), 91295,38 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 січня 2022 року 9421841411, 31 січня 2022 року (граничний термін сплати), 25 липня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 175 (кількість днів прострочення), 153548,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 лютого 2022 року 9034066629, 01 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 23 вересня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 53 (кількість днів прострочення), 3119,62 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 23 червня 2022 року 9092764685, 01 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 24 жовтня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 84 (кількість днів прострочення), 18224,62 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 23 червня 2022 року 9092764685, 01 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 23 вересня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 53 (кількість днів прострочення), 168718,38 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 23 червня 2022 року 9092764685, 01 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 28 вересня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 58 (кількість днів прострочення), 11441,00 1(сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 24 червня 2022 року 9094532080, 01 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 24 жовтня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 84 (кількість днів прострочення), 131430,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 13 липня 2022 року 9122481913, 01 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 24 жовтня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 84 (кількість днів прострочення), 43832,38 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 13 липня 2022 року 9122481913, 01 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 26 грудня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 147 (кількість днів прострочення), 44689,62 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 13 липня 2022 року 9122481913, 01 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 25 листопада 2022 року (дата фактичної сплати податку), 116 (кількість днів прострочення), 147954,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 липня 2022 року 9133377795, 01 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 26 грудня 2022 року (дата фактичної сплати податку), 147 (кількість днів прострочення), 45514,38 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 липня 2022 року 9133377795, 01 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 24 січня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 176 (кількість днів прострочення), 81914,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 липня 2022 року 9133377795, 01 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 25 січня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 177 (кількість днів прострочення), 26119,62 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 серпня 2022 року 9161804719, 30 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 25 січня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 148 (кількість днів прострочення), 3880,38 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 серпня 2022 року 9161804719 , 30 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 23 лютого 2023 року (дата фактичної сплати податку), 177 (кількість днів прострочення), 101481,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 серпня 2022 року 9161804719, 30 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 27 лютого 2023 року (дата фактичної сплати податку), 181 (кількість днів прострочення), 16695,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 серпня 2022 року 9161804719, 30 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 24 лютого 2023 року (дата фактичної сплати податку), 178 (кількість днів прострочення), 35000,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 серпня 2022 року 9161804719, 30 серпня 2022 року (граничний термін сплати), 27 січня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 150 (кількість днів прострочення), 20519,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 жовтня 2022 року 9213384207, 31 жовтня 2022 року (граничний термін сплати), 23 березня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 143 (кількість днів прострочення), 123305,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 жовтня 2022 року 9213384207, 31 жовтня 2022 року (граничний термін сплати), 24 березня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 144 (кількість днів прострочення), 24002,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 жовтня 2022 року 9213384207, 31 жовтня 2022 року (граничний термін сплати), 24 квітня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 175 (кількість днів прострочення), 15942,10 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 листопада 2022 року 9245819548, 30 листопада 2022 року (граничний термін сплати), 25 травня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 176 (кількість днів прострочення), 28413,10 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 листопада 2022 року 9245819548, 30 листопада 2022 року (граничний термін сплати), 25 квітня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 146 (кількість днів прострочення), 9485,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 листопада 2022 року 9245819548, 30 листопада 2022 року (граничний термін сплати), 24 квітня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 145 (кількість днів прострочення), 110055,90 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 грудня 2022 року 9272877312, 30 грудня 2022 року 25 травня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 146 90204,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 січня 2023 року 9299712177, 30 січня 2023 року, 25 травня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 115 (кількість днів прострочення), 48645,90 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 січня 2023 року 9299712177, 30 січня 2023 року (граничний термін сплати), 24 червня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 145 (кількість днів прострочення), 83787,10 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 лютого 2023 року 9027394446, 02 березня 2023 року (граничний термін сплати), 24 червня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 114 (кількість днів прострочення), 39464,90 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 лютого 2023 року 9027394446, 02 березня 2023 року (граничний термін сплати), 27 червня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 117 (кількість днів прострочення), 9470,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 17 лютого 2023 року 9027394446, 02 березня 2023 року (граничний термін сплати), 25 липня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 145 (кількість днів прострочення), 104241,10 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 березня 2023 року 9054527891, 30 березня 2023 року (граничний термін сплати), 25 липня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 117 (кількість днів прострочення), 40000,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 березня 2023 року 9054527891, 30 березня 2023 року (граничний термін сплати), 24 серпня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 147 (кількість днів прострочення), 30242,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 березня 2023 року 9054527891, 30 березня 2023 року (граничний термін сплати), 30 серпня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 153 (кількість днів прострочення), 7728,49 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 березня 2023 року 9054527891, 30 березня 2023 року (граничний термін сплати), 10 серпня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 133 (кількість днів прострочення), 2183,95 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 березня 2023 року 9054527891, 30 березня 2023 року (граничний термін сплати), 21 серпня 2023 року, (дата фактичної сплати податку), 144(кількість днів прострочення), 129,65 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 березня 2023 року 9054527891, 30 березня 2023 року (граничний термін сплати), 28 серпня 2023 року, (дата фактичної сплати податку), 151 (кількість днів прострочення), 392,06 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 березня 2023 року 9054527891, 30 березня 2023 року (граничний термін сплати), 10 серпня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 133 (кількість днів прострочення), 200,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 березня 2023 року 9054527891, 30 березня 2023 року (граничний термін сплати), 25 липня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 117 (кількість днів прострочення), 51288,90 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 березня 2023 року 9054527891, 30 березня 2023 року (граничний термін сплати), 10 серпня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 133 (кількість днів прострочення), 2183,95 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 березня 2023 року 9054527891, 30 березня 2023 року (граничний термін сплати), 28 липня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 120 (кількість днів прострочення), 12958,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 квітня 2023 року 9086139809, 01 травня 2023 року (граничний термін сплати), 10 вересня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 132 (кількість днів прострочення), 8661,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 квітня 2023 року 9086139809, 01 травня 2023 року (граничний термін сплати), 05 вересня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 127 (кількість днів прострочення), 20000,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 квітня 2023 року 9086139809, 01 травня 2023 року (граничний термін сплати), 30 серпня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 121 (кількість днів прострочення), 35000,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 квітня 2023 року 9086139809 , 01 травня 2023 року (граничний термін сплати), 26 вересня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 148 (кількість днів прострочення), 10961,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20 квітня 2023 року 9086139809, 01 травня 2023 року (граничний термін сплати), 30 серпня 2023 року, (дата фактичної сплати податку), 121 (кількість днів прострочення), 11271,51 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 травня 2023 року 9116443958, 30 травня 2023 року (граничний термін сплати), 02 жовтня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 125 74,98(сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 травня 2023 року 9116443958, 30 травня 2023 року (граничний термін сплати), 23 жовтня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 146 (кількість днів прострочення), 108178,00 10 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 травня 2023 року 9116443958, 30 травня 2023 року (граничний термін сплати), 24 жовтня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 147 (кількість днів прострочення), 24445,55 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 травня 2023 року 9116443958, 30 травня 2023 року (граничний термін сплати), 24 жовтня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 147 (кількість днів прострочення), 2000,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 травня 2023 року 9116443958, 30 травня 2023 року (граничний термін сплати), 02 жовтня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 125 (кількість днів прострочення), 28,96 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 червня 2023 року 9145182802, 30 червня 2023 року (граничний термін сплати), 17 січня 2024 року (дата фактичної сплати податку), 201 (кількість днів прострочення), 61,43 10 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 червня 2023 року 9145182802, 30 червня 2023 року (граничний термін сплати), 21 грудня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 174 (кількість днів прострочення), 2125,47 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 червня 2023 року 9145182802, 30 червня 2023 року (граничний термін сплати), 21 грудня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 174 (кількість днів прострочення), 1076,41 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 червня 2023 року 9145182802, 30 червня 2023 року (граничний термін сплати), 25 січня 2024 року (дата фактичної сплати податку), 209 (кількість днів прострочення), 53429,33 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 червня 2023 року 9145182802, 30 червня 2023 року (граничний термін сплати), 25 грудня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 178 (кількість днів прострочення), 33438,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 червня 2023 року 9145182802, 30 червня 2023 року (граничний термін сплати), 23 листопада 2023 року, (дата фактичної сплати податку), 146 (кількість днів прострочення), 287,70 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 червня 2023 року 9145182802, 30 червня 2023 року (граничний термін сплати), 23 листопада 2023 року(дата фактичної сплати податку), 146 (кількість днів прострочення), 17125,00 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 червня 2023 року 9145182802, 30 червня 2023 року (граничний термін сплати), 17 січня 2024 року (дата фактичної сплати податку), 201 (кількість днів прострочення), 36,21 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 червня 2023 року 9145182802, 30 червня 2023 року (граничний термін сплати), 24 жовтня 2023 року (дата фактичної сплати податку), 116 (кількість днів прострочення), 25142,45 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 липня 2023 року 9177709317, 31 липня 2023 року (граничний термін сплати), 19 лютого 2024 року (дата фактичної сплати податку), 203 (кількість днів прострочення), 15,83 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 липня 2023 року 9177709317, 31 липня 2023 року (граничний термін сплати), 14 лютого 2024 року (дата фактичної сплати податку), 198 (кількість днів прострочення), 619,23 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 липня 2023 року 9177709317, 31 липня 2023 року (граничний термін сплати), 25 січня 2024 року (дата фактичної сплати податку), 178 (кількість днів прострочення), 77620,12 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 липня 2023 року 9177709317, 31 липня 2023 року (граничний термін сплати), 29 січня 2024 року (дата фактичної сплати податку), 182 (кількість днів прострочення), 57,70 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 липня 2023 року 9177709317, 31 липня 2023 року (граничний термін сплати), 23 лютого 2024 року (дата фактичної сплати податку), 207 (кількість днів прострочення), 130119,49 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 19 липня 2023 року 9177709317, 31 липня 2023 року (граничний термін сплати), 12 лютого 2024 року (дата фактичної сплати податку), 196 (кількість днів прострочення), 55,63 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 серпня 2023 року 9210687557, 30 серпня 2023 року (граничний термін сплати), 28 лютого 2024 року (дата фактичної сплати податку), 182 (кількість днів прострочення), 13,60 (сума податкового боргу, що сплачено);

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 18 серпня 2023 року 9210687557, 30 серпня 2023 року (граничний термін сплати), 23 лютого 2024 року (дата фактичної сплати податку), 177 (кількість днів прострочення), 12993,66 (сума податкового боргу, що сплачено);

Всього 5222457, 93 грн., сума штрафних санкці1 522 245,82 грн. В свою чергу, згідно інтегрованої картки платника податків:

- платіжним дорученням від 24 червня 2019 року на суму 148296,35 грн. погашено: податкове повідомлення рішення № 0145875006 від 29 жовтня 2018 року на суму 59751,00 грн.; податкову декларацію № 9285985715 від 21 грудня 2018 року на суму 58629,00 грн.; податкову декларацію №9283844455 від 19 грудня 2018 року на суму 59636,00 грн. (в частині 13044,80 грн.);

- платіжним дорученням від 26 липня 2019 року на суму 248730 грн. погашено: податкову декларацію № 9283844455 від 19 грудня 2018 року на суму 59636,00 грн. (в частині 13044,80 грн.) податкову декларацію № 9307578849 від 18 січня 2019 року на суму 218588,00 грн. (в частині 188963,6 грн.);

- платіжним дорученням від 23 серпня 2019 року на суму 210136,00 грн. погашено: податкову декларацію № 9307578849 від 18 січня 2019 року на суму 218588,00 грн. (в частині 29624,40 грн.); податкову декларацію № 9033554966 від 2 лютого 2019 року на суму 64402,00 грн.; податкову декларацію № 9025607819 від 19 лютого 2019 року на суму 1 8274,00 грн.; податкове повідомлення рішення № 0027685006 від 01 березня 2019 року на суму 97107,12 грн.;

- платіжним дорученням від 23 вересня 2019 року на суму 299072,00 грн. погашено: податкове повідомлення рішення № 0045065006 від 12 квітня 2019 року на суму 7588,27 грн.; податкову декларацію № 9077297168 від 18 квітня 2019 року на суму 134515,00 грн.; податкову декларацію №9102683085 від 17 травня 2019 року на суму 122650,00 (в частинні 55546,45 грн.);

- платіжним дорученням від 24 жовтня 2019 року на суму 180747,00 грн погашено: податкову декларацію № 9102683085 від 17 травня 2019 року на суму 122650,00 грн. (в частинні 67103,55 грн.); податкову декларацію № 9130137673 від 19 червня 2019 року на суму 148296,00 грн. (в частині 102263,65 грн.);

- платіжним дорученням від 25 листопада 2019 року на суму 164237,00 грн. погашено: податкову декларацію № 9130137673 від 19 червня 2019 року на суму 148296,00 грн. (в частині 46032,35 грн.); податкову декларацію №№ 9156918884 від 18 липня 2019 року на суму 248730,00 грн. (в частині 107695.85 грн.);

- платіжним дорученням від 23 грудня 2019 року на суму 137660,00 грн. погашено: податкову декларацію № 9156918884 від 18 липня 2019 року на суму 248730,00 грн. (в частині 137660,00 грн).

Також, згідно наведеної інтегрованої картки платника податків, позивачем у 2020, 2021, 2022 та 2023 роках здійснювалось погашення податкового повідомлення - рішення № 0166305004 від 11 грудня 2019 року, № 0077755006 від 11 червня 2019 року, № 0166305004 від 08 січня 2020 року, № 0086695004 від 14 липня 2020 року та погашення податкових декларацій, які були фактично сплачені позивачем вже після настання дати граничного терміну їх сплати.

Відповідно до п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України, у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Отже, з зазначених обставин справи видно, що податковий орган здійснював зарахування поточних платежів з ПДВ в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення відповідно до пункту 87.9 статті 87 ПК України.

Поряд з вказаним, відповідно до відомостей інтегрованої картки платника податків станом на зарахування поточних платежів у позивача існувала недоїмка, розмір якої перевищував надходження коштів до бюджету та вказані кошти спрямовувались в порядку черговості на погашення грошових зобов'язань, визначених податковими повідомленнями-рішеннями № 0166305004 від 11 грудня 2019 року, № 0077755006 від 11 червня 2019 року, № 0166305004 від 08 січня 2020 року, № 0086695004 від 14 липня 2020 року та податковими деклараціями за попередні періоди, а також на зменшення боргу по пені та по штрафним санкціям.

Крім того, як вірно було встановлено судом першої інстанції, станом на 17 вересня 2020 року (дата подання декларації згідно Акту) згідно інтегрованої картки Товариства вже була наявна недоїмка у розмірі 1 040 708,60 грн., тому доводи позивача про відсутність у нього боргу станом на дату подання першої податкової декларації, вказаної у акті, не підтверджуються. Такі доводи суперечать відомостям інтегрованої картки платника податків згідно до яких заборгованість у позивача збільшується та наявна, зокрема, станом як на дату проведення камеральної перевірки, так і винесення оскаржуваних в даній справі податкових повідомлень-рішень.

Стосовно тверджень позивача про відсутність податкового боргу з податку на додану вартість з посиланням на судові рішення у справі № 808/2696/17 та у справі №0840/2785/18, то колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду першої інстанції, що у справі № 808/2696/17 відмовлено у стягненні податкового боргу з підстав недоведеності суми стягнення, а у справі №0840/2785/18 - скасовано рішення про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань, що не може свідчити про відсутність у позивача податкового боргу, в тому числі станом на 30 червня 2017 року (дата згідно вказаних судових рішень).

Окрім того, предметом спору в межах адміністративних справ, на які посилається позивач, є відсутність податкового боргу станом на 2017 рік, в той же час, згідно Акту відповідачем перевірялись декларації за 2020 - 2023 роки, при цьому інтегрована картка платника податку містила інформацію щодо наявності у останнього недоїмки.

Таким чином, з огляду на вказані обставини справи, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції про правомірність та обґрунтованість податкових повідомлень-рішень № 00037060407 від 29 березня 2024 року у сумі 522 245.82 грн. та № 00037010407 від 29 березня 2024 року у сумі 8 276.02 грн.

Відтак, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції і не дають підстав для висновку про помилкове застосування судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права, яке призвело б до неправильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 243, ст. 308, ст. 311, ст. 315, ст. 316 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Електротехнологія" - залишити без задоволення.

Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 25.09.2024 року в адміністративній справі №280/6792/24 - залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду за наявності підстав, передбачених ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий - суддя С.М. Іванов

суддя В.Є. Чередниченко

суддя В.А. Шальєва