Справа № 358/606/25 Провадження № 3/358/287/25
18 квітня 2025 року м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Лебединець Г.С., за участю особи, у відношенні якої складений адміністративний протокол - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли від ВП №2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працює, особа з інвалідністю 2 групи, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , якій роз'яснені права та обов'язки передбачені ст.268 КУпАП,
-за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
З протоколу серії ВАД №708488 від 04.04.2025 р., вбачається, що 29.03.2025 року близько 19-00 год гр. ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 висловлювалася нецензурною лайкою у відношенні ОСОБА_2 та словесно погрожувала, чим порушила громадський порядок і спокій громадян, за що передбачена відповідальність за ст. 173 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердила обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення. Зазначила, що сварка була спровокована ОСОБА_2 , яка перебувала біля її подвір'я. Остання приїхала з її ( ОСОБА_1 ) колишнім чоловіком та вчинила сварку.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення. Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Дослідив матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_2 .
Таким чином, дослідив матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Згідно ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Статтею 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Малозначним є правопорушення, яке не становить великої суспільної шкідливості й не завдало значних збитків державним або суспільним інтересам або безпосередньо громадянам.
Одним із принципів реалізації гуманістичних проявів у правовому регулюванні суспільних відносин в Україні є можливість звільнення правопорушника від юридичної відповідальності на підставі визнання уповноваженими посадовими особами вчиненого ним протиправного діяння малозначним для суспільства.
Діяння ОСОБА_1 , у даному випадку, не становить великої суспільної небезпеки, а також цим правопорушенням не було завдано збитків державним чи суспільним інтересам.
Крім того, ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, є особою з інвалідністю 2 групи, що підтверджується копією пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 .
Враховуючи обставини вчинення правопорушення, те що вказане правопорушення не потягло суспільно-небезпечних наслідків, суд вважає можливим визнати вказане правопорушення малозначним та звільнити порушника від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.вільнити порушника від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст. ст. 7, 9, 22, 33, 173, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП, за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення та оголосити їй усне зауваження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду.
Головуючий: суддя Г. С. Лебединець