Справа № 164/932/25
п/с 3/164/363/2025
24 квітня 2025 року. Селище Маневичі.
Суддя Маневицького районного суду Волинської області Токарська І.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Волинській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163 - 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
23 квітня 2025 року до суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .
Згідно з вимогами, передбаченими ст. ст. 213, 217, 221, 245, 246, 255, 256, 276, 278-279 КУпАП, на розгляд уповноважених на те органів і посадових осіб, зокрема до суду, повинні надходити належно оформлені справи про адміністративні правопорушення, за правильність та їх повноту оформлення, відповідає орган, що надсилає справу до суду.
Відповідно до п. 2, 4 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Статтею 256 КУпАП визначено вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Із протоколу №374/03-20-04-03 про адміністративне правопорушення від 11 квітня 2025 року вбачається, що посадовою особою, головним державним інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб інших галузей управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Волинській області Дембіцькою С.М. за результатами камеральної перевірки Черемського природного заповідника встановлено, що керівник Черемського природного заповідника ОСОБА_1 несвоєчасно сплатив земельний податок з юридичних осіб та серпень, вересень та жовтень 2024 року, чим порушив п.49.1, пп.49.18.1 п.49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 - VI та пункту 203.1 статті 203 розділу V Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 Кодексу про адміністративні правопорушення.
Із вищевказаного протоколу також вбачається, що підставою для його складення головним інспектором став акт перевірки від 24 лютого 2025 року №4249/03-20-04-03/31820241, однак у матеріалах, що надійшли на розгляд суду, наявний акт про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів від 24 лютого 2025 року за №5249/03-20-04-03/3182024.
Також у протоколі, окрім значної кількості описок, зазначено, що особу повідомлено про розгляд справи у приміщенні Ківерцівського районного суду Волинської області за адресою м. Ківерці, вул. Степана Бандери, 8а.
Долучена до протоколу світлокопія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу є неналежної якості, що унеможливлює її дослідження, як доказу, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, оскільки нечитабельними є як дата, проставлена на поштовому штемпелі, так і примітки, виконані рукописним текстом.
Протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ із певними вимогами щодо його оформлення та має містити усі відомості, що стосуються правопорушення.
Під час складення протоколу про адміністративне правопорушення відповідальною особою не були дотримані вимоги ст. 256 КУпАП, а суперечливість надісланих матеріалів унеможливлює повний та оперативний розгляд справи.
За таких обставин, приходжу висновку про необхідність повернення Головному управлінню ДПС у Волинській області протоколу №374/03-20-04-03 від 11 квітня 2025 року на доопрацювання
Керуючись ст. 278 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 повернути для доопрацювання Головному управлінню ДПС у Волинській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Маневицького районного суду І.С. Токарська