17.04.2025 Єдиний унікальний № 371/347/25
провадження № 3/371/223/25
Миронівський районний суд Київської області
ЄУН 371/347/25
Провадження № 3/371/223/25
17 квітня 2025 року м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Поліщук А.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення від 01 березня 2025 року серії ЕПР1 №259442, складений за ст. 124 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсіонера, посвідчення водія серії НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 та додані до протоколу матеріали,
Відносно ОСОБА_1 01 березня 2025 року інспектором ВП №2 Обухівського РУП ГУНП в Київській області капітаном поліції Приходьком В.В. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №259442 за ст. 124 КУпАП.
Відповідно до протоколу, 01 березня 2025 року о 10 годині 40 хвилин м. Миронівка, по вул. Перемоги, біля будинку 10, Обухівського району Київської області, водій автомобіля ЗАЗ DAEWOO державний номерний знак НОМЕР_2 , ОСОБА_1 переконався, що не буде безпечно та скоїв зіткнення з автомобілем AUDI державний номерний знак НОМЕР_3 під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався. Внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, травмованих немає.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п. 10.1 Правил дорожнього руху України, за що ст. 124 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність.
У судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що винуватцем ДТП є водій автомобіля AUDI ОСОБА_2 , оскільки під час руху заднім ходом він здійснив зіткнення з його автомобілем.
У судовому засіданні ОСОБА_2 пояснив, що ДТП сталося з боку його дій зіткнення з автомобілем ОСОБА_1 .
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, та потерпілої, вивчивши докази, наявні у матеріалах справи, в тому числі надані учасниками судового розгляду, суд зазначає таке.
Відповідно до приписів ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 6 Конституції України передбачено, що органи виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.
Стаття 124 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до пункту 10.1 Правил дорожнього руху передбачено, що перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.
Зазначені докази та надані пояснення учасників процесу в судовому засіданні вказують на те, що дорожньо-транспортна пригода сталася з вини водія автомобіля AUDI.
Враховуючи відсутність достатніх та взаємоузгоджених доказів факту порушення ОСОБА_1 пункту 10.1 Правил дорожнього руху, провадження у справі слід закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
За нормою п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку із відсутність події і складу адміністративного правопорушення;
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 7, 124, 247, 268, 276, 277-2, 283, 285, 287, 289, 294 КУпАП,-
1.Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП - закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
2.Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду.
3.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис А.С. Поліщук
Суддя А.С. Поліщук