Рішення від 21.04.2025 по справі 640/8153/22

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

21 квітня 2025 рокум. ДніпроСправа № 640/8153/22

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисіль С. В., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліт-Україна» про стягнення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області (далі - позивач, ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліт-Україна» (далі - відповідач, ТОВ «Еліт-Україна»), в якому позивач просив суд стягнути з ТОВ «Еліт-Україна» на користь держави штраф у розмірі 170000,00 грн.

Позовні вимоги ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області мотивовані тим, що 28 липня 2021 року спеціалісти позивача, на підставі відповідного наказу та направлення, мали намір провести захід державного ринкового нагляду щодо дотримання відповідачем законодавства про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції, зокрема, Технічних регламентів, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2008 року № 717 і від 16 грудня 2015 року № 1067.

Однак спеціалісти позивача не були допущені відповідачем до проведення заходу державного нагляду, що є протиправним та є створенням перешкод в діяльності посадових осіб органу ринкового нагляду. Відповідно до процедури, встановленої Законом України від 02 грудня 2010 року № 2735-VI «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі - Закон № 2735-VI), відповідач притягнений до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 6 частини четвертої статті 44 цього Закону.

Так, відповідно до вказаної норми до суб'єкта господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в разі створення перешкод шляхом недопущення до проведення перевірок характеристик продукції та невиконання встановлених цим Законом вимог посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, - у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З указаного вбачається, що розмір штрафу є фіксованим, а в грошовому вираженні може змінюватися лише при зміні розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян. Відповідно до пункту п'ятого підрозділу першого розділу ХХ Податкового кодексу України якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума у розмірі 17 грн, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.

При множенні десяти тисяч на 17 грн отримаємо грошове вираження штрафу - 170000,00 грн. Отже, підставою для застосування штрафу, в указаному розмірі, було вчинення відповідачем правопорушення, передбаченого пунктом 6 частини четвертої статті 44 Закону № 2735-VI та винесення в межах наданих повноважень постанови від 11 серпня 2021 року № 0007 про накладення штрафу у встановленому законом розмірі.

Вказана постанова від 11 серпня 2021 року № 0007 була оскаржена відповідачем в судовому порядку (адміністративна справа № 120/12699/21-а), однак рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 10 листопада 2021 року, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 12 квітня 2022 року, у задоволення позову ТОВ «Еліт-Україна» відмовлено.

Отже, правомірність постанови від 11 серпня 2021 року № 0007 про накладення штрафу у розмірі 170000,00 грн встановлена в адміністративній справі №120/12699/21-а, рішення в якій набрало законної сили.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 червня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та визначено, що справа буде розглядатися без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

ТОВ «Еліт-Україна» правом подати відзив на позовну заяву не скористалося.

У частині шостій статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

На виконання положень Закону України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» та відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16 вересня 2024 року № 399 справу передано на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2025 року справу прийнято до провадження та продовжено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Крім того, судом від позивача витребувані додаткові документи у справі.

Після прийняття справи Луганським окружним адміністративним судом від позивача до суду надійшли додаткові пояснення.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 КАС України, судом встановлено наступне.

ТОВ «Еліт-Україна» зареєстроване як юридична особа 07 жовтня 1994 року за кодом ЄДРПОУ юридичної особи 20454393 та має основний вид економічної діяльності - оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів (код КВЕД 45.31).

Начальником ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області затверджено секторальний план здійснення діяльності з державного ринкового нагляду на 2021 рік.

Наказом Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області від 26 липня 2021 року № 3538-А «Про проведення планового заходу державного нагляду (контролю)» направлено головних спеціалістів відділу ринкового нагляду для проведення у період з 27 липня 2021 року по 30 липня 2021 року планової перевірки (Вінницька область, м. Вінниця, вул. Лебединського, 34, магазин «Автомагазин «ELIT») характеристик на предмет дотримання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1067 «Про затвердження Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання» і від 20 серпня 2008 року № 717 «Про затвердження Технічного регламенту мийних засобів».

Також, 26 липня 2021 року ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області видане направлення № 2370, згідно з яким доручено посадовим особам провести з 27 липня 2021 року по 30 липня 2021 року планову перевірку характеристик продукції на предмет дотримання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1067 «Про затвердження Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання» і від 20 серпня 2008 року № 717 «Про затвердження Технічного регламенту мийних засобів» у магазині «Автомагазин «ELIT», місце здійснення заходу: вул. Лебединського, 34, м. Вінниця, Вінницька область.

28 липня 2021 року головними спеціалістами ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області складено акт перевірки характеристик продукції № 0058, в якому зазначено, що 28 липня 2021 року директором магазину «Автомагазин «ELIT» створено перешкоди шляхом недопущення до проведення перевірки характеристик продукції та невиконання встановлених Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» вимог посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд.

Також, 28 липня 2021 року головним спеціалістом ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області складено протокол № 0007 про виявлені порушення пункту 6 частини четвертої статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (суть правопорушення(нь) вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та статті 15 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції»).

28 липня 2021 року директора магазину «Автомагазин «ELIT» Уманського О. Ю. запрошено 11 серпня 2021 року на 14:00 год. прибути до управління для розгляду матеріалів перевірки.

11 серпня 2021 року в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області прийнято постанову № 4248, якою на магазин «Автомагазин «ELIT» ТОВ «Еліт-Україна» накладено штраф у розмірі 170000,00 грн внаслідок порушення вимоги пункту 6 частини четвертої статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», а саме, за створення перешкоди шляхом недопущення до перевірок характеристик продукції та невиконання вимог посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд.

Не погоджуючись з прийнятою відповідачем постановою, ТОВ «Еліт-Україна» оскаржило цю постанову в судовому порядку.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 10 листопада 2021 року у справі № 120/12699/21-а, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 12 квітня 2022 року, відмовлено у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліт-Україна» до ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області про визнання протиправною та скасування постанови.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції встановлює Закон України від 02 грудня 2010 року № 2735-VI «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі - Закон № 2735-VI).

За положеннями статті 1 Закону № 2735-VI:

- орган державного ринкового нагляду - це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного ринкового нагляду у межах сфери своєї відповідальності, державний колегіальний орган, що визначається відповідно до цього Закону (далі - орган ринкового нагляду);

- у разі якщо орган ринкового нагляду здійснює визначені цим Законом та Законом України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» повноваження також через свої територіальні органи, термін «орган ринкового нагляду» позначає також його територіальні органи;

- державний ринковий нагляд (далі - ринковий нагляд) - це діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам;

- сфера відповідальності органу ринкового нагляду - перелік видів продукції, затверджений відповідно до цього Закону Кабінетом Міністрів України, щодо яких відповідний орган ринкового нагляду здійснює ринковий нагляд.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1069 затверджено Перелік видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, відповідно до якого державний ринковий нагляд за автомобільними бензинами, дизельним, судновим та котельним паливом здійснює Держекоінспекція.

Згідно з частинами першою, другою статті 2 Закону № 2735-VI дія цього Закону поширюється на відносини щодо: здійснення ринкового нагляду за продукцією, що охоплюється встановленими вимогами, крім видів продукції, зазначених у частині п'ятій цієї статті; здійснення контролю всієї продукції, крім видів продукції, зазначених у частині п'ятій цієї статті. Якщо технічними регламентами встановлено спеціальні вимоги щодо здійснення ринкового нагляду стосовно конкретних видів продукції, спрямовані на досягнення тих самих цілей, що й положення цього Закону, положення цього Закону застосовуються лише до тих аспектів ринкового нагляду, що не охоплюються такими спеціальними вимогами. Якщо законами України та виданими відповідно до них нормативно-правовими актами встановлено спеціальні вимоги щодо контролю продукції, положення цього Закону застосовуються лише до тих аспектів контролю продукції, які не охоплюються зазначеними спеціальними вимогами.

Застосування положень цього Закону не перешкоджає органам ринкового нагляду вживати заходів, передбачених Законом України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» (частина четверта статті 2 Закону № 2735-VI).

За положеннями частини першої статті 4 Закону № 2735-VI метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

У статті 10 Закону № 2735-VI визначено наступне:

- ринковий нагляд здійснюється органами ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності. Органи ринкового нагляду становлять єдину систему (частина перша);

- сфери відповідальності органів ринкового нагляду включають види продукції, що є об'єктами технічних регламентів, і можуть включати види продукції, що не є об'єктами технічних регламентів (частина друга);

- органи ринкового нагляду здійснюють свої повноваження неупереджено. Забороняється незаконний вплив та втручання у здійснення органами ринкового нагляду своїх повноважень (частина третя);

- органи ринкового нагляду взаємодіють та обмінюються інформацією між собою, а також з митними органами, центральними органами виконавчої влади, які здійснюють нагляд і контроль продукції, правоохоронними органами, громадськими організаціями споживачів (об'єднаннями споживачів) та об'єднаннями суб'єктів господарювання (частина четверта);

- повноваження та порядок діяльності органів ринкового нагляду, права та обов'язки їх посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, встановлюються цим Законом та Законом України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» (частина п'ята);

- органи ринкового нагляду та сфери їх відповідальності визначаються Кабінетом Міністрів України (часина 6);

- перелік органів ринкового нагляду, інформація про сфери їх відповідальності, їх поштові адреси, адреси електронної пошти та номери телефонів розміщуються на інформаційних стендах у приміщеннях органів ринкового нагляду, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного і соціального розвитку, та на офіційних сторінках відповідних органів у мережі Інтернет (частина 7).

З метою здійснення ринкового нагляду органи ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності проводять перевірки характеристик продукції, в тому числі відбирають зразки продукції та забезпечують проведення їх експертизи (випробування); вживають у порядку, визначеному цим та іншими законами України, заходів щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні порушень вимог цього Закону та встановлених вимог (пункти 4, 11 частини першої статті 11 Закону № 2735-VI).

Пунктом 1 частини першої статті 22 Закону № 2735-VI передбачено, що заходами ринкового нагляду є перевірки характеристик продукції, у тому числі відбір зразків продукції та їх експертиза (випробування).

Згідно з частинами першою, другою, абзацом першим частини четвертої статті 23 Закону № 2735-VI під час проведення перевірок характеристик продукції проводиться перевірка документів, у разі необхідності - обстеження зразків продукції, за результатами яких приймається рішення про відбір та експертизу (випробування) зразків продукції, про що зазначається в акті, підготовленому відповідно до вимог статті 23-1 цього Закону. Органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції. Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові - у розповсюджувачів та виробників такої продукції. Предметом таких перевірок є характеристики продукції певного виду (типу), категорії та/або групи.

Відповідно до частини п'ятої статті 23 Закону № 2735-VI перевірки характеристик продукції проводяться на підставі наказів (рішень) органів ринкового нагляду та направлень на проведення перевірки, що видаються та оформлюються відповідно до цього Закону. У разі одержання інформації про надання на ринку продукції, що становить серйозний ризик, відповідні накази (рішення) та направлення видаються і оформлюються невідкладно.

Перевірки характеристик продукції проводяться: у торговельних та складських приміщеннях суб'єктів господарювання; у місцях введення продукції в експлуатацію (якщо відповідність продукції певним встановленим вимогам може бути визначена лише під час введення її в експлуатацію); за місцем проведення ярмарку, виставки, показу або демонстрації продукції в інший спосіб; у місцях зберігання під митним контролем продукції, митне оформлення якої призупинено за результатами контролю продукції; за місцезнаходженням органу ринкового нагляду (частина шоста статті 23 Закону № 2735-VI).

Згідно з частиною сьомою статті 23 Закону № 2735-VI під час перевірки характеристик продукції у випадках, передбачених цим Законом, перевірці підлягають такі документи (їх копії) та інформація: 1) декларація про відповідність; 2) супровідна документація, що додається до відповідної продукції (включаючи інструкцію щодо користування продукцією); 3) загальний опис продукції , а також повний склад технічної документації на відповідну продукцію, передбачений технічним регламентом; 4) документи щодо системи якості чи системи управління якістю; 5) висновки експертиз та протоколи випробувань зразків відповідної продукції, відібраних (узятих) у межах здійснення ринкового нагляду і контролю продукції; 6) документи, що дають змогу відстежити походження відповідної продукції та її подальший обіг (товарно-супровідна документація або договори). Орган ринкового нагляду має право вимагати надання таких документів лише в обсязі, що необхідний для встановлення ланцюга постачання продукції; 7) документи і матеріали щодо стану виконання суб'єктом господарювання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, у тому числі в межах моніторингу дій суб'єктів господарювання, що вживаються ними для вилучення відповідної продукції з обігу та/або її відкликання; 8) повідомлення та інша інформація, надана суб'єктами господарювання, митними органами, органами з оцінки відповідності згідно з положеннями цього Закону та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».

Строк проведення перевірки характеристик продукції не може перевищувати у розповсюджувача цієї продукції чотирьох робочих днів, у виробника такої продукції - п'яти робочих днів. Продовження строку проведення перевірки не допускається (абзаци перший, п'ятий частини десятої статті 23 Закону № 2735-VI).

За положеннями частини одинадцятої статті 23 Закону № 2735-VI посадова особа, яка здійснює ринковий нагляд, перед початком перевірки зобов'язана роз'яснити суб'єкту господарювання, продукція якого перевіряється, порядок оскарження рішень, приписів, дій та бездіяльності органів ринкового нагляду та їх посадових осіб.

Вимоги до розпорядчих документів органів ринкового нагляду визначенні статтею 23-1 Закону № 2735.

Так, відповідно до частини першої статті 23-1 Закону № 2735-VI для здійснення планової або позапланової перевірки характеристик продукції орган ринкового нагляду видає наказ, який має містити предмет перевірки (найменування виду (типу), категорії та/або групи продукції), найменування та адресу об'єкта, де розміщується продукція.

Згідно з частинами другою-четвертою статті 23-1 Закону № 2735-VI на підставі наказу оформляється направлення на проведення перевірки, яке підписується керівником органу ринкового нагляду або його заступником із зазначенням його прізвища, імені та по батькові і засвідчується печаткою відповідного органу. У направленні на проведення перевірки зазначаються: найменування органу ринкового нагляду, що здійснює перевірку; номер і дата наказу, на виконання якого здійснюється перевірка; предмет перевірки (вид (тип), категорія та/або група продукції); місце розміщення продукції (найменування та адреса об'єкта, де розміщується продукція (магазин, ринок тощо); підстави для проведення перевірки; список посадових осіб органу ринкового нагляду, які беруть участь у здійсненні перевірки, із зазначенням їх посади, прізвища, імені та по батькові; список осіб, які залучаються до здійснення перевірки відповідно до пункту 7 частини першої статті 15 цього Закону; дата початку та дата закінчення перевірки; тип перевірки (планова або позапланова); інформація про проведення попередньої перевірки (тип перевірки, дата початку та строк її здійснення). Направлення є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення перевірки. Посадова особа органу ринкового нагляду не має права здійснювати перевірку без направлення на проведення перевірки та службового посвідчення.

За результатами здійснення планової або позапланової перевірки характеристик продукції посадова особа органу ринкового нагляду складає акт, який повинен містити такі відомості: найменування органу ринкового нагляду, а також посади, прізвища, імена та по батькові посадових осіб, які здійснили відповідний захід; дату та номер складання акта; місце розміщення продукції (найменування та адреса об'єкта, де розміщується продукція (магазин, ринок тощо); найменування юридичної особи, її місцезнаходження або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, у тому числі фізичної особи-підприємця, її місце проживання, телефон, інші відомості, що дають змогу ідентифікувати осіб, що є виробниками, уповноваженими представниками, імпортерами або розповсюджувачами відповідної продукції; тип перевірки (планова або позапланова); предмет перевірки (вид (тип), категорія та/або група продукції); прізвища, імена та по батькові осіб, які залучаються до проведення перевірки відповідно до пункту 7 частини першої статті 15 цього Закону. Посадова особа органу ринкового нагляду зазначає в акті детальний опис порушень вимог законодавства, виявлених під час перевірки, з посиланням на відповідну вимогу законодавства. В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу ринкового нагляду, які здійснювали перевірку, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом. Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Зауваження суб'єкта господарювання або уповноваженої ним особи щодо здійснення перевірки є невід'ємною частиною акта органу ринкового нагляду. У разі відмови суб'єкта господарювання або уповноваженої ним особи підписати акт посадова особа органу ринкового нагляду вносить до такого акта відповідний запис. Один примірник акта вручається керівнику чи уповноваженій особі суб'єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі, у тому числі фізичній особі-підприємцю, або уповноваженій нею особі в останн

Частиною першою статті 44 Закону № 2735 встановлено, що відповідальність за порушення вимог цього Закону встановлюється цим та іншими законами України.

Згідно з пунктом 6 частини четвертої статті 44 Закону № 2735 до суб'єкта господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в раз створення перешкод шляхом недопущення до проведення перевірок характеристик продукції та невиконання встановлених цим Законом вимог посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, - у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Абзацами десятим-дванадцятим частини шостої статті 44 Закону № 2735-VI передбачено, що суб'єкт господарювання має сплатити штраф у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання постанови про його накладення. У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку. Суб'єкт господарювання має право оскаржити рішення органу ринкового нагляду про накладення штрафу до керівника органу ринкового нагляду, а також у судовому порядку. У разі оскарження рішення у суді суб'єкт господарювання сплачує штраф після прийняття відповідного рішення керівником органу ринкового нагляду або судом.

Судом встановлено, що рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 10 листопада 2021 року у справі № 120/12699/21-а, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 12 квітня 2022 року, відмовлено у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліт-Україна» до ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області про визнання протиправною та скасування постанови відповідача від 11 серпня 2021 року № 0007.

З урахуванням вказаного, суд вважає, що існують достатні правові підстави для стягнення з відповідача на користь державного бюджету штрафу у розмірі 170000 грн згідно з постановою ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області про накладення штрафу від 11 серпня 2021 року № 0007.

Згідно з частиною першою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Суд звертає увагу, що протягом усього строку розгляду цієї адміністративної справи відповідачем не надано суду доказів виконання обов'язку щодо сплати в установлений законом строк штрафу за порушення, які вставлені відповідачу, або заперечень щодо необхідності його сплати.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області підлягають задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України судовий збір не підлягає відшкодуванню позивачу - суб'єкту владних повноважень.

Керуючись статтями2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Задовольнити позов Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області (ідентифікаційний код 40310643, місцезнаходження: вул. Праведників Світу, 19, м. Вінниця, 21036) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліт-Україна» (ідентифікаційний код 20454393, місцезнаходження: вул. Пирогівський шлях, 135, м. Київ, 03026) про стягнення штрафу.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліт-Україна» до Державного бюджету України адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу у розмірі 170000,00 грн (сто сімдесят тисяч гривень).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Згідно з пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» судом апеляційної інстанції щодо всіх справ, підсудних окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, та переданих на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України відповідно до цього Закону, є Шостий апеляційний адміністративний суд.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.В. Кисіль