Рішення від 17.04.2025 по справі 420/4967/25

Справа № 420/4967/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скупінської О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Головну управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 17.02.2025 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якій позивач просить суд:

1. Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які виразилися у зменшенні у грошовому виразі вказані в довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 1 січня 2023 року № ЮО105520 від 23.08.2024 розміри надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премії;

2. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 оформити і надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року, відповідно до вимог положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 року № 414 та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 року № 260, з виправленими відомостями щодо надбавки за особливості проходження служби, обчисленої з урахуванням розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, а також надбавки за таємність та премії, обчисленої від розміру посадового окладу, вказаних у первинно виданій ІНФОРМАЦІЯ_3 довідці від 23.08.2024 №ЮО105520 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що 23.08.2024 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06.06.2024 по справі № 420/11314/24, яке набрало законної сили 09.07.2024, складено довідку № ЮО105520 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, яке становить: Посадовий оклад 13 тарифний розряд - 5370,00 грн; Оклад за військовим званням майор - 2040,00 грн; Надбавка за вислугу років 50% - 3705,00 грн; Надбавка за особливості проходження служби 65% - 4738,50 грн; Надбавка за таємність 10% - 352,00 грн; Премія 204% - 7180,80 грн. Всього 23386,30 грн. Так, відповідно п. 1 розділу VI Порядку, затвердженого наказом МОУ № 260 від 07.06.2018, враховуючи посадовий оклад у фактичному розмірі 5370,00 грн, оклад за військовим званням у фактичному розмірі 2040,00 грн., надбавку за вислугу років у фактичному розмірі 3705,00 грн та відсотковий розмір надбавки за особливості проходження служби - відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, її фактичний розмір має складати 7224,75 грн (5370 +2040,00 + 3705,00 х 0,65). Відповідно п. 2 розділу ХІ Порядку, затвердженого наказом МОУ № 260 від 07.06.2018, враховуючи посадовий оклад у фактичному розмірі 5370,00 грн. та відсотковий розмір надбавки за таємність - 10 відсотків посадового окладу, її фактичний розмір має складати 537,00 грн (5370,00 х 0,10). Відповідно п.2 розділу ХVІ Порядку, затвердженого наказом МОУ № 260 від 07.06.2018, враховуючи посадовий оклад у фактичному розмірі 5370,00 грн та відсотковий розмір премії 204 відсотків посадового окладу, її фактичний розмір має складати 10954,80 грн (5370,00 х 2,04). Таким чином, відповідач, порушивши норми постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Наказу Міністерства оборони України від 7 червня 2018 року № 260 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», протиправно зменшив у грошовому виразі вказані в довідці про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2023 року № ЮО105520 від 23.08.2024 розміри надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премії.

Вважаючи дії ІНФОРМАЦІЯ_4 протиправними, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

20.02.2025 ухвалою судді позовну заяву залишено без руху встановивши 10-денний строк для усунення недоліків шляхом надання до суду оформленої належним чином позовної заяви, відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в якій має бути зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та зазначити наявність чи відсутність самостійних вимог щодо предмету спору третьої особи та на стороні позивача чи відповідача вона виступає.

26.02.2025 до суду від представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Кобби Д.В. на виконання ухвали суду від 20.02.2025 надійшла позовна заява в новій редакції (вхід. №ЕС/17747/25).

28.02.2025 ухвалою судді прийнято до розгляду позовну заяву в редакції від 26.02.2025 ОСОБА_1 та відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

06.03.2025 до суду від представника відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов відзив (вхід. №ЕС/20886/25), в якому просили відмовити у задоволенні позовних вимог.

У вказаному відзиві зазначили, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі №826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови №103, яким були внесені зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України №704. Таким чином, з 29.01.2020 була скасована дія пункту 4 Постанови №704 у зміненій редакції, яка визначала розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року. Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 №481 внесено зміни до Постанови №704 та абзац 1 пункту 4 викладено в такій редакції: «Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13 і 14.». Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_5 у спірний період керувався чинною Постановою №704 та вказаною нормою (п.4), яка була обов'язковою для застосування, оскільки іншої не існувало, а попередня не може бути відновлена судом. Враховуючи викладене, дії ІНФОРМАЦІЯ_5 є правомірними, а позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Третя особа пояснень щодо позову не надала, незважаючи на доставку копії ухвали про відкриття провадження у справі до електронного кабінету 28.02.2025.

Розглянувши наявні по суті справи докази на обґрунтування заявлених вимог, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію, відповідно до Закону України № 2262-XII від 09.04.1992 «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

23.08.2024 ІНФОРМАЦІЯ_3 складено та видано довідку про розмір грошового забезпечення №ЮО105520 на ім'я ОСОБА_1 , відповідно до рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06.06.2024 №420/11314/24, грошове забезпечення станом на 01.01.2023, на десь звільнення зі служби становить:

- посадовий оклад 13 тарифний розряд - 5370,00 грн;

- оклад за військовим званням майор - 2040,00 грн;

- надбавка за вислугу років (50%) - 3705,00 грн;

- надбавка за особливості проходження служби (65%) - 4738,50 грн;

- надбавка за таємність (10%) - 352,00 грн;

- премія (204%) - 7180,80грн. Всього - 23386,30 грн.

За твердженням позивача, в довідці №ЮО105520 від 23.08.2024 основні види грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим званням та процентна надбавка за вислугу років) розраховані виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 (2684 грн), але додаткові види грошового забезпечення/надбавка за особливості проходження військової служби, надбавка таємність та премія) розраховані виходячи із розрахункової величини 1762 грн, що відповідає прожитковому мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018.

Не погоджуючись з зазначеним, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, які виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У ч. 1 ст. 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі Закон №2011-ХІІ) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

На підставі частин 2, 3 вказаної норми до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Частиною 3 ст.43 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон №2262-ХІІ) визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 63 Закону №2262-ХІІ (у редакції з 1 січня 2017 року) визначено підстави перерахунку раніше призначених пенсій. На підставі частин 1, 2 цієї статті перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 30 серпня 2017 року №704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (далі Постанова №704).

Пунктом 2 Постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Додатком 1 до Постанови №704 визначено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 4 Постанови №704 (в первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Також додатки 1, 12, 13, 14 до Постанови №704 містять примітки, відповідно до яких, зокрема посадові оклади за розрядами тарифної сітки та оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Питання подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 30.01.2007 №3-1 (далі Порядок №3-1).

Відповідно до п.23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з п.24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

З матеріалів справи вбачається, що 23.08.2024 ІНФОРМАЦІЯ_3 на ім'я ОСОБА_1 складено довідку №ЮО105520 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 для здійснення перерахунку пенсії з 1 лютого 2023 року із розрахунку: посадовий оклад 13 тарифний розряд - 5370,00 грн; оклад за військовим званням старший майор - 2040,00 грн; надбавка за вислугу років (50%) - 3705,00 грн; надбавка за особливості проходження служби (65%) - 4738,50 грн; надбавка за таємність (10%) - 352,00 грн; премія (204%) - 7180,80 грн. Всього - 23386,30 грн.

В той же час, відповідно до приписів Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260, розмір надбавки за особливості проходження служби, з урахуванням зазначеного в довідці №ЮО105520 від 23.08.2024 відсоткового розміру (65%) повинен складати - 7224,75 грн ((сума окладу 13 тарифний розряд (5370,00 грн) + сума окладу за військовим званням майор (2040,00 грн) + надбавки за вислугу років (50 %) (3705,00 грн) Х 0,65); розмір надбавки за таємність, з урахуванням зазначеного відсоткового розміру (10 %) повинен складати - 352,00грн ((сума окладу 13 тарифний розряд (5370,00 грн) + сума окладу за військовим званням майор (2040,00 грн) + надбавки за вислугу років (50 %) (3705,00 грн)+ надбавка за особливості проходження служби (65%) (7224,75) Х 0,1); розмір премії, з урахуванням зазначеного відсоткового розміру (204 %) повинен складати 10954,80 грн (5370,00 грн. (розмір посадового окладу) х 2,04).

З огляду на вищенаведене, відповідач під час складання довідки про розмір грошового забезпечення, станом на 01.01.2023 неправильно розрахував розміри надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премію.

За таким обставин, суд дійшов висновку, що дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які виразились у зменшенні, вказаних в Довідці №ЮО105520 від 23.08.2024 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023, розмірів надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премії, є протиправними.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст.1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

Відповідно до ст.9 КАС України розгляд та вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.1 ст.72 та ч.1 ст.73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Під час перевірки правомірності оскаржуваних рішень суд керується критеріями закріпленими у ст.2 КАС України, які повною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

З огляду на вищезазначене, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають задоволенню.

Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у сумі 968,96 грн, що підтверджується квитанцією ID:5607-8662-4936-7867 від 16.02.2025.

Відтак, суд вважає за доцільне стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору у розмірі 968,96 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 90, 132, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Головну управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які виразилися у зменшенні у грошовому виразі вказані в довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 1 січня 2023 року № ЮО105520 від 23.08.2024 розміри надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премії.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 оформити і надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, відповідно до вимог положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 № 414 та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 № 260, з виправленими відомостями щодо надбавки за особливості проходження служби, обчисленої з урахуванням розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, а також надбавки за таємність та премії, обчисленої від розміру посадового окладу, вказаних у первинно виданій ІНФОРМАЦІЯ_3 довідці від 23.08.2024 №ЮО105520 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору у розмірі 968,96 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

Відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 );

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385).

Суддя Олена СКУПІНСЬКА