Постанова від 17.04.2025 по справі 404/3649/25

Справа № 404/3649/25

Номер провадження 3/404/1111/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2025 року м. Кропивницький

Суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Хаупшева Леся Миколаївна, розглянувши у закритому судовому засіданні, матеріали, що надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 , стосовно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 , громадянина України, який проходить службу на посаді - старшини, начальник радіостанції в/ч НОМЕР_2 , зареєстрованого по АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

- про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч 3 ст.172-20 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про військове адміністративне правопорушення серії ОДК №67 від 14.04.2025:

солдат ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом військової частини НОМЕР_2 , діючи умисно, всупереч інтересам служби, на порушення ст.ст.9, 11, 13, 16, 33, 127, 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, в умовах особливого періоду військового стану, 14.04.2025 о 14.00 год. вжив алкогольні напої та перебував на території військової частини НОМЕР_2 , яка тимчасово розташована за адресою: АДРЕСА_2 , та виконував обов'язки військової служби в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується висновком медичного огляду №277 від 14.04.2025, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст. 172-20 КУпАП.

Законом України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення протидії несанкціонованому поширенню інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчиненому в умовах воєнного або надзвичайного стану» №2160-IX від 24 березня 2022 року передбачено відповідальність за несанкціоноване поширення інформації:

- про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну;

- про рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Таким чином, враховуючи, що інформація, наявна в матеріалах справи підпадає під перелік інформації розголошення якої заборонено та не є публічною, а тому з метою недопущення її поширення, суд вважає за доцільне розгляд даної справи проводити у закритому судовому засіданні.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, за номером мобільного телефону вказаного ним в протоколі про адміністративне правопорушення. Крім того, ОСОБА_1 надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, вказав що свою провину визнає.

Дослідивши письмові матеріали справи, вважаю доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, а його дії такими, що підпадають під ознаки правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП.

Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до диспозиції ч.3 ст.172-20 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за такі дії, як розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Закону України «Про оборону України» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX затверджено Указ Президента України від 24 лютого 2022р. № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

Указом Президента України «Про загальну мобілізацію» №69/2022 від 24.02.2022 року, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» № 2105-ІХ від 03.03.2022 року, відповідно до п.1, п.17, п. 20 ч.1 ст. 106, ст. 112 Конституції України та ст. 4, 11 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» № 3543-ХІІ від 21.10.1993 року на території України оголошено про проведення загальної мобілізації.

У зв'язку з військовою агресією РФ проти України на підставі Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 на території України введено військовий стан строком на 30 діб; в подальшому, у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією РФ, Указами Президента України військовий стан продовжувався, який діє і на даний час.

Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується:

- протоколом про військове адміністративне правопорушення серії ОДК №67 від 14.04.2025: солдат ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом військової частини НОМЕР_2 , діючи умисно, всупереч інтересам служби, на порушення ст.ст.9, 11, 13, 16, 33, 127, 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, в умовах особливого періоду військового стану, 14.04.2025 о 14.00 год. вжив алкогольні напої та перебував на території військової частини НОМЕР_2 , яка тимчасово розташована за адресою: АДРЕСА_2 , та виконував обов'язки військової служби в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується висновком медичного огляду №277 від 14.04.2025 (а.с.1-4);

- військовим квитком серії НОМЕР_3 виданого на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.5-6);

- посвідченням учасника бойових дій серії НОМЕР_4 від 04.03.2015 виданого на ім'я ОСОБА_1 (а.с.7)

- письмовими поясненнями самого виданого ОСОБА_1 , який підтвердив обставини встановлені судом (а.с.8)

- висновком КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради» щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №227 від 14.04.2025 року, про те, що 14.04.2025 о 14-35 год. за результатами огляду ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп'яніння (а.с.9);

- письмовою заявою самого ОСОБА_1 від 14.04.2025, який вказав, що свою провину визнає повністю.

Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, підстави ставити під сумнів їх достовірність відсутні, а тому в своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді. При цьому, будь-які дані, які б спростовували чи ставили під сумнів досліджені докази, під час провадження у справі відсутні і не встановлені.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, є доведеною.

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При накладенні стягнення згідно з вимогами ст.33 КУпАП враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Із врахуванням особи винного, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП, у виді штрафу, яке буде необхідним та справедливим у даному випадку, а також запобігатиме вчиненню правопорушником нових правопорушень.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Проте, згідно з п.12 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Оскільки ОСОБА_1 є військовослужбовцем, то він підлягає звільненню від сплати судового збору.

Керуючись ст.172-20 ч.3, ст.ст.283-285 КУпАП, п.12 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 грн., який необхідно сплатити за реквізитами: отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл./тг м.Кропивн/21081100; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA368999980313040106000011567; ідентифікаційний код 37918230; Код бюджетної класифікації 21081100.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Кіровський районний суд м. Кіровограда.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови, - без змін, чи зміні постанови.

Суддя Кіровського районного суду

м. Кіровограда Хаупшева Л.М.