Ухвала від 17.04.2025 по справі 461/3151/25

Справа № 461/3151/25

Провадження № 1-кс/461/2471/25

УХВАЛА

про арешт майна

17.04.2025 м. Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання прокурора Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, -

ВСТАНОВИВ:

прокурор Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням, в якому просить накласти арешт на автомобіль (спеціалізований вантажний самоскид) марки «КАМАЗ 5511», реєстраційний номер НОМЕР_1 , який належить, згідно свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_2 ОСОБА_4 , зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , який на момент ДТП перебував під керуванням водія ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; заборонити, користування, розпоряджання та проведення обліково-реєстраційних операцій із автомобілем (спеціалізованим вантажним самоскидом) марки «КАМАЗ 5511», реєстраційний номер НОМЕР_1 .

В обґрунтування внесеного клопотання покликається на те, що слідчим відділом слідчого управління ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025140000000491 від 15.04.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.

Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.

Під час досудового розслідування встановлено, що 15.04.2025 близько 16 год. 30 хв. у м. Дрогобич, по вул. Стрийській, Львівської області відбулась ДТП (зіткнення ТЗ) за участю автомобіля марки «VOLKSWAGEN Passat», р.н. НОМЕР_3 (Польська реєстрація), під керуванням водія ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (військовослужбовець ЗСУ, молодший сержант, військова частина НОМЕР_4 ) та вантажного автомобіля марки «КАМАЗ», р.н. НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Внаслідок ДТП водій ОСОБА_6 загинув на місці пригоди, а його пасажир ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 отримала тілесні ушкодження та з місця ДТП госпіталізована у медичний заклад.

15.04.2025 після огляду місця дорожньо-транспортної пригоди автомобіль марки «VOLKSWAGEN PASSAT», реєстраційний номер НОМЕР_3 , реєстрації Республіки Польща, який належить, згідно свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_5 , ОСОБА_8 , зареєстрованому за адресою: 20-950 LUBLIN BRAK, який на момент ДТП перебував під керуванням водія ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та автомобіль (спеціалізований вантажний самоскид) марки «КАМАЗ 5511», реєстраційний номер НОМЕР_1 , який належить, згідно свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_2 ОСОБА_4 , зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , який на момент ДТП перебував під керуванням водія ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вилучено та поміщено на стоянку ТЗ, що за адресою: Львівська область, м. Дрогобич, вул. Бориславська, 30.

16.04.2025 автомобіль (спеціалізований вантажний самоскид) марки «КАМАЗ 5511», реєстраційний номер НОМЕР_1 , визнано речовим доказом у кримінальному провадженні. Оскільки на вказаному автомобілі є наявні сліди злочину та сам автомобіль є речовим доказом і в подальшому буде залучений для проведення слідчих експериментів та проведення автотехнічних та транспортно-трасологічних експертиз, необхідно забезпечити зберігання даного речового доказу шляхом накладання арешту на даний автомобіль. Без надання експертам автомобіля (спеціалізованого вантажного самоскида) марки «КАМАЗ 5511», реєстраційний номер НОМЕР_1 , останні будуть позбавлені можливості встановити технічний стан транспортного засобу, а також механізм настання пригоди, що в свою чергу не дасть можливості встановити причину ДТП. Передання на зберігання автомобіля марки (спеціалізованого вантажного самоскида) марки «КАМАЗ 5511», реєстраційний номер НОМЕР_1 , власнику чи іншим уповноваженим на те особам створить загрозу забезпечення належного зберігання транспортного засобу (без знищення слідів злочину шляхом проведення ремонтно-відновлювальних робіт).

Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення відчуження автомобіля (спеціалізованого вантажного самоскида) марки «КАМАЗ 5511», реєстраційний номер НОМЕР_1 , який визнаний речовим доказом, оскільки він був знаряддям вчинення злочину і на ньому збереглись сліди злочину, знищення слідів злочину (в т.ч. шляхом проведення ремонтно-відновлюваних робіт), які залишилися на вищевказаному транспортному засобі, що в подальшому не дасть можливість провести ряд експертиз з метою встановлення всіх обставин події, просить клопотання задоволити.

Також прокурор просить розглядати клопотання без його участі, та без участі власника транспортного засобу, клопотання підтримує, просить таке задовольнити.

З метою забезпечення арешту майна, слідчий суддя вважає за доцільне здійснювати розгляд клопотання без повідомлення власника майна.

Згідно ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, вирішуючи питання щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення клопотання, а також здійснюючи судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, слідчий суддя виходить із наступного.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Львівській області за процесуального керівництва Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 15.04.2025 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025140000000491, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.

Згідно протоколу огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 15.04.2025, в ході огляду виявлений і описаний автомобіль (спеціалізований вантажний самоскид) марки «КАМАЗ 5511», реєстраційний номер НОМЕР_1 , який належить, згідно свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_2 ОСОБА_4 , зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 .

Постановою старшого слідчого в ОВС ВРЗСТ СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_9 від 16.04.2025 автомобіль (спеціалізований вантажний самоскид) марки «КАМАЗ 5511», реєстраційний номер НОМЕР_1 , визнано речовим доказом в даному кримінальному провадженні та передано на зберігання на територію стоянки, що розташована за адресою: Львівська область, м. Дрогобич, вул. Бориславська, буд.30.

Статтею 131 КПК України, передбачено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Відповідно до ч.1 ст.132 КПК України , заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому законом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Пунктом 1 ч.2 ст.170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ч.3 ст.170 КПК України випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу

Відповідно до ч.1 ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Слідчим суддею встановлено, що на вказаному транспортному засобі наявні сліди злочину та він є речовим доказом і в подальшому буде залучений для проведення слідчих експериментів та проведення автотехнічних та транспортно-трасологічних експертиз. Без надання експертам автомобіля (спеціалізованого вантажного самоскида) марки «КАМАЗ 5511», реєстраційний номер НОМЕР_1 , останні будуть позбавлені можливості встановити технічний стан транспортного засобу, а також механізм настання ДТП, що в свою чергу не дасть можливості встановити причину ДТП.

Крім цього, слідчий суддя враховує, що передання на зберігання вказаного транспортного засобу власнику чи іншим уповноваженим на те особам, створить загрозу забезпечення належного зберігання транспортного засобу (без знищення слідів злочину шляхом проведення ремонтно-відновлювальних робіт).

Даний захід забезпечення кримінального провадження є співмірним та пропорційним переслідуваній меті, втручання у власність особи буде виправданим за вказаних умов, таким, що здійснено в порядку передбаченому законом, а відтак не буде свавільним, тому, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.2, 7, 98, 131, 132, 170-173, 309, 372, 376 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

клопотання прокурора Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 про накладення арешту на майно - задовольнити.

Накласти арешт на автомобіль (спеціалізований вантажний самоскид) марки «КАМАЗ 5511», реєстраційний номер НОМЕР_1 , який належить, згідно свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_2 ОСОБА_4 , зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 .

Заборонити користування, розпоряджання та проведення обліково-реєстраційних операцій із автомобілем (спеціалізованим вантажним самоскидом) марки «КАМАЗ 5511», реєстраційний номер НОМЕР_1 , який належить, згідно свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_2 ОСОБА_4 , зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 .

На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Копія ухвали негайно після її постановлення вручається слідчому, прокурору, а також присутнім під час оголошення ухвали: фізичній або юридичній особі, щодо майна якої вирішувалося питання про арешт, - при вирішенні питання про арешт майна з метою забезпечення збереження речових доказів . У разі відсутності таких осіб під час оголошення ухвали копія ухвали надсилається їм не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.

Ухвала може бути скасованою в порядку, що передбачений ст.174 КПК України.

Повний текст ухвали складений 17.04.2025.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
126694240
Наступний документ
126694242
Інформація про рішення:
№ рішення: 126694241
№ справи: 461/3151/25
Дата рішення: 17.04.2025
Дата публікації: 21.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Галицький районний суд м. Львова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (17.04.2025)
Дата надходження: 16.04.2025
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
КРОТОВА ОЛЬГА БОГДАНІВНА
суддя-доповідач:
КРОТОВА ОЛЬГА БОГДАНІВНА