Постанова від 15.04.2025 по справі 128/1156/25

Справа № 128/1156/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 квітня 2025 року м. Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області у складі головуючого судді - Фанда О.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшли від ВРУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

- за ч.1 ст.191 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №309887 від 27 березня 2025 року ОСОБА_1 27 березня 2025 року о 14 год. 00 хв. в АДРЕСА_2 , зберігав власну зброю в спорядженому стані поза сейфом з набоями, чим порушив правила зберігання.

В судове засідання ОСОБА_1 та його захисник Примакова В.В. не з'явилися, від захисника надійшла письмова заява, в якій вона просила розгляд справи проводити без її участі та провадження у справі стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до наступного.

Згідно вимог ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Частина 1 статті 191 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №309887 від 27 березня 2025 року, копіями квитанцій про прийняття зброї та боєприпасів, заявою ОСОБА_1 про здачу на тимчасове зберігання зброї, реєстрацією поліцейського, поясненнями ОСОБА_1 , копією дозволу на зброю ОСОБА_1 , копією витягу з ЄРЗ, копією паспорта ОСОБА_1 , копією ухвали Печерського районного суду м. Києва від 20 березня 2025 року, рапортом поліцейського.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КУпАП.

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

На виконання вимог ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність.

Отже, підстав для закриття провадження судом не встановлено.

В матеріалах справи про адміністративне правопорушення міститься достатньо доказів для правильного вирішення справи.

Жодних належних та допустимих доказів відсутності складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП у діях ОСОБА_1 суду не надано, а тому підстави для задоволення клопотання захисника про закриття провадження у справі за відсутністю в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення відсутні.

За таких обставин суд вважає, що провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КУпАП, матеріалами справи доведена повністю.

Матеріали справи містять достатньо належних доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 191 КУпАП.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, з метою виховання і запобігання вчиненню нових правопорушень, вважаю необхідним та достатнім накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу без оплатного вилучення зброї і бойових припасів.

Крім того, в порядку ст.40-1 КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 605,60 грн.

На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.191,ст.ст.283,284 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання захисника ОСОБА_1 - адвоката Примакової Валентини Валентинівни про закриття провадження у справі за відсутністю в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП, - відмовити.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 7 (семи) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 119,00 грн. в дохід держави без оплатного вилучення зброї і бойових припасів.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу.

Постанову може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя О.А. Фанда