Постанова від 14.04.2025 по справі 679/364/25

Провадження № 3/679/179/2025

Справа № 679/364/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2025 року м.Нетішин

Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Сопронюк О.В., за участю секретарів судового засідання Гомілко К.Е., Плазій Н.В., прокурора Гончарука В.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Нетішин справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Хмельницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий 23.05.2008, громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , працює охоронцем в магазині «АТБ» м.Нетішин, за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , безперервно проходячи службу в Національній поліції України з 07.11.2015 по 18.03.2022, обіймаючи посаду старшого інспектора - чергового ізолятора тимчасового тримання № 2 ГУНП в Хмельницькій області, будучи відповідно до пп. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог абзацу 2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин 07.01.2025 подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік після звільнення з посади 18.03.2022.

В судовому засіданні ОСОБА_1 роз'яснено права передбачені ст.268 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнав. Пояснив, що після звільнення пройшло багато часу, тому він забувся про необхідність подання декларації.

Прокурор Гончарук В.В. підтримав протокол про адміністративне правопорушення №22-2025 від 12.02.2025, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки в його діях є склад вказаного правопорушення.

Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступних висновків.

Згідно вимог ст.245КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративним правопорушенням є несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. В примітці до ст.172-6 КУпАП передбачено, що суб'єктами правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до пп.«з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» поліцейські віднесені до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і, відповідно, до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного Закону.

Законом № 3384-IХ від 20.09.2023 у розділі XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» пункт 2-7 викладено такій редакції: установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП об'єктивно підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення №22-2025 від 12.02.2025, у якому викладені обставини вчиненого правопорушення;

- листом Хмельницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України №2176-2025 від 10.01.2025, яким встановлено несвоєчасність подання ОСОБА_1 декларації за 2022 рік - подано 07.01.2025;

- витягом з офіційного сайту НАЗК з інформацією про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 02.03.2022 по 08.01.2025, наданим НАЗК листом №47-06/5935-25 від 23.01.2025;

- довідкою ГУНП в Хмельницькій області №3708-2025 від 13.01.2025, витягом з наказу ГУНП в Хмельницькій області № 395 о/с від 22.12.2020, витягу з наказу ГУНП в Хмельницькій області № 54 о/с від 02.03.2022, згідно яких лейтенанта поліції ОСОБА_1 переміщено на посаду старшого інспектора - чергового ізолятора тимчасового тримання № 2 ГУНП з 22.12.2020, а в подальшому, 18.03.2022 звільнено із вказаної посади на підставі п.6 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліції»;

- пам'яткою поліцейського про ознайомлення з вимогами антикорупційного законодавства, з якого вбачається, що ОСОБА_1 ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» 23.08.2017 року про що свідчить його підпис;

- інструктажем з основних положень Закону України «Про запобігання корупції», згідно якого ОСОБА_1 ознайомився з такими положеннями Закону 28.12.2021, про що свідчить його підпис;

- рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби (роботи), з яким ОСОБА_1 ознайомився 16.03.2022, про що свідчить його підпис. Зокрема, йому роз'яснили, що абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування, які припинили діяльність в органах та підрозділах поліції, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подати в установленому частиною першою указаної статті порядку декларацію за минулий рік (щорічна декларація з позначкою «я припинив (ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)»);

- розпискою від 16.03.2022, підписаною ОСОБА_1 , згідно якої він підтвердив, що йому доведено вимоги ч.2 ст.42 Закону України «Про запобігання корупції» стосовно подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення форм «при звільненні» та «після звільнення» на офіційному веб - сайті Національного агенства з питань запорбіння корупції;

- роздруківкою з веб-сайту НАЗК декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, яка подана ОСОБА_1 07.01.2025 о 13:54.

Про наявність поважних причин несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, ОСОБА_1 суддю не повідомив і такі не були встановлені в судовому засіданні.

Таким чином, у справі про адміністративне правопорушення є достатньо достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Отже, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні адміністративного стягнення враховую вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, та приходжу до переконання, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП - у виді штрафу, що буде необхідним та достатнім для досягнення визначеної ст.23 КУпАП мети адміністративного стягнення.

Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, з ОСОБА_1 в дохід держави слід стягнути судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.23, 33, 40-1, 280, 283-285, 287-289 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 гривень.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинський міський суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів - УК у м.Нетішині/м.Нетішин 21081100, код отримувача за ЄДРПОУ - 37971775, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО - 899998, рахунок отримувача - UA178999980313060106000022743, код класифікації доходів бюджету - 21081100.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106.

Оригінали квитанцій про сплату штрафу та судового збору обов'язково необхідно надати суду.

Суддя О.В. Сопронюк