Постанова від 14.04.2025 по справі 524/8934/24

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 524/8934/24 Номер провадження 22-ц/814/1516/25Головуючий у 1-й інстанції Мельник Н. П. Доповідач ап. інст. Бутенко С. Б.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2025 року м. Полтава

Полтавський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:

Головуючого судді Бутенко С. Б.

Суддів Карпушина Г. Л., Обідіної О. І.

за участю секретаря: Ракович Д. Г.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 01 січня 2025 року, ухваленого в м. Кременчуці під головуванням судді Мельник Н. П.,

у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Полтавського обласного комунального виробничого підприємства «Полтаватеплоенерго», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - Полтавська обласна рада, про зобов?язання здійснити перерахунок,

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - Полтавська обласна рада, про зобов?язання здійснити перерахунок.

Позов мотивовано тим, що вона є власником квартири АДРЕСА_1 , та являється споживачем послуг з централізованого теплопостачання, яке надає ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».

До листопада 2022 року надавачем послуг було ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» за тарифами, встановленими для нього.

Внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, навесні 2022 року за наслідками ракетних ударів ворога ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» зазнало значних пошкоджень та припинило надання послуг постачання теплової енергії і постачання гарячої води для лівобережної частини м. Кременчука.

Рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 20.10.2022 № 1508 ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» визначено виконавцем послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води лівобережної частини міста Кременчука від джерел Кременчуцька ТЕЦ з покладенням відповідних обов'язків згідно із законодавством України.

З початку опалювального періоду 2022-2023 ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» здійснює нарахування плати за послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води за тарифами, розмір яких значно перевищує рівень тарифів, які діяли станом на 24.02.2024, що є порушенням статті 1 Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування».

Посилаючись на викладене, просила суд зобов'язати ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» здійснити перерахунок вартості наданих послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води споживачу ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , особовий рахунок № НОМЕР_1 , за період з листопада 2022 року до дати ухвалення рішення суду до рівня цін за послуги, що застосовувались станом на 24.02.2022, тобто за тарифами, затвердженими рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області № 1867 від 30.12.2021 «Про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «Кременчуцька ТЕЦ» скоригованих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для категорії споживачів з 01.01.2022».

Рішенням Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 01 січня 2025 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

Рішення суду мотивовано тим, що позивачем не доведено, що саме відповідач є особою, якою порушено права та їх інтереси у спірних правовідносинах, вимога позивача про зобов'язання відповідача вчинити певні дії не ґрунтується на положеннях чинного законодавства України.

Не погодившись із вказаним рішенням суду, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити по справі нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Доводи апеляційної скарги ґрунтуються на тому, що докази, які суд першої інстанції не прийняв до уваги, беззаперечно свідчать про порушення відповідачем її прав як споживача послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Вказує, що саме надавач комунальної послуги застосовує до споживача відповідні тарифи, встановлені Полтавською обласною радою, для нарахування відповідної суми за спожиті послуги, а тому в даному випадку саме відповідачем, як надавачем відповідних житлово-комунальних послуг, порушено її право як споживача в частині застосування до неї тарифів, які не підлягають застосуванню до споживачів лівобережної частини міста Кременчука.

Зазначає, що рішення Полтавської обласної ради від 30.09.2022 № 477 прийнято до прийняття цілісного майнового комплексу відокремленого підрозділу «Кременчуцька ТЕЦ» у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, а також до визначення ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» надавачами послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води по лівобережній частині міста Кременчука від джерела Кременчуцької ТЕЦ.

Відтак, відповідач неправомірно, починаючи з листопада 2022 року, нараховував та нараховує позивачу, яка мешкає на лівобережній частині міста Кременчука, плату за надані послуги згідно тарифу, встановленого рішенням Полтавської обласної ради № 477 від 30.09.2022, що призвело до фактичного підвищення плати за надані послуги у період дії воєнного стану, що є порушенням вимог законодавства, а тому вважає, що має право вимагати від відповідача здійснення перерахунку.

Наголошує, що станом на 24.02.2022 для споживачів міста Кременчука діяли тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, встановлені рішенням Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради № 1867 від 30.12.2021.

Також вказує, що оскільки ліцензіат ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» станом на 30.09.2022 не був визначений надавачем послуг для населення лівобережної частини міста Кременчука, то такі споживачі не були включені до розрахунку у розрізі територіальних громад, який був поданий ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» до Полтавської обласної ради разом із заявою про встановлення йому відповідного тарифу. Тобто відповідачем не проводився розрахунок економічно обґрунтованих тарифів у спірному періоді для мешканців міста Кременчука та не виконано вимог пунктів 15, 16 Порядку № 869.

У відзиві на апеляційну скаргу представник ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції залишити без змін як законне та обґрунтоване.

Колегія суддів апеляційного суду, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.

Частиною третьою статті 3 ЦПК України встановлено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Згідно частин першої, другої статті 367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 374, статті 375 ЦПК України, за результатами розгляду апеляційної скарги суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

По справі встановлено, що на підставі договору про дарування квартири серії ААІ № 945309 від 13.05.1997, посвідченого приватним нотаріусом Кременчуцького міського нотаріального округу Полтавської області Ганночкою О. В. за реєстровим № 2874, повивач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 .

Відповідно до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області «Про визначення товариства з обмеженою відповідальністю «Кременчуцька ТЕЦ» виконавцем послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води» від 19 квітня 2019 року № 568 ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» було визначено виконавцем послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води по лівобережній частині міста Кременчука від джерела ТОВ «Кременцуцька ТЕЦ» з покладенням відповідних обов'язків згідно законодавства.

Рішенням Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 30 грудня 2021 року за № 1867 встановлено ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» скориговані тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для категорій споживачів з 01.01.2022 на рівні, зокрема, на послугу з постачання теплової енергії для потреб населення - 2 193,72 грн/Гкал (з ПДВ) та з постачання гарячої води - 126,19 грн/куб.м (з ПДВ).

У зв'язку з військовою агресією рф проти України та в результаті неодноразових ракетних ударів по м. Кременчуку, теплогенеруюче обладнання ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» було повністю зруйновано, через що товариство припинило виробництво, транспортування та постачання теплової енергії своїм споживачам.

На підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2022 року № 6894-р у спільну власність територіальних громад Полтавської області передано цілісний майновий комплекс відокремленого підрозділу «Кременчуцька ТЕЦ» Державної установи «Навчально-методичний центр з газової безпеки» (код згідно з ЄДРПОУ ВП: 44657848).

Рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області № 1508 від 20 жовтня 2022 року Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго» визначено виконавцем послуг постачання теплової енергії та постачання гарячої води на лівобережній частині міста Кременчука від джерела Кременчуцької ТЕЦ з покладенням відповідних обов'язків згідно із законодавством.

Тобто, починаючи з листопада 2022 року постачання теплової енергії та постачання гарячої води за адресою: АДРЕСА_2 , здійснює ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» та позивач є споживачем відповідних послуг, що надаються відповідачем.

Відмовляючи у задоволені позову, суд першої інстанції виходив з того, що тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, які були встановлені Полтавською обласною радою для відповідача станом на 24.02.2022 року, не змінювались після набрання чинності Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування».

Діючі тарифи сформовані ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» у єдиному розмірі та застосовуються до усіх споживачів підприємства, у тому числі і для споживачів на лівобережній частині міста Кременчука від джерела Кременчуцької ТЕЦ.

Вимоги позивача про застосування до спірних правовідносин тарифів, які були встановлені рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та що діяли станом на 24.02.2022 року, є безпідставними, оскільки зазначені тарифи були встановлені не ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», а іншому теплопостачальному підприємству, а саме ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ».

Крім того, суд зауважив, що позов та додані до нього матеріали не містять посилання на оскарження рішень Полтавської обласної ради, а визначення правомірності рішень Полтавської обласної ради від 19.10.2018 № 917, від 21.10.2021 № 286 зі змінами, внесеними рішенням обласної ради від 09.12.2021 № 326 та від 30.09.2022 № 477 не відноситься до юрисдикції загальних судів та не є предметом розгляду даної справи.

Таких висновків суд дійшов з дотриманням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим підстав для скасування оскаржуваного судового рішення колегією суддів не вбачається.

Відповідно до статті 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.

Тлумачення наведеної норми свідчить, що по своїй суті договір, на підставі якого відбувається постачання енергетичних ресурсів споживачу, є видом договору купівлі-продажу.

Відповідно до частини першої статті 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін; у випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Наведена норма узгоджується із положеннями пункту 2 частини третьої статті 4 Закону України від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до якого встановлення цін/тарифів на комунальні послуги відповідно до закону належить до повноважень органів місцевого самоврядування.

Ціною послуги з постачання теплової енергії є тариф на теплову енергію для споживача, який визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії (абзац перший частини п'ятої статті 21 Закону № 2189-VIII).

Статтею 20 Закону України від 2 червня 2005 року № 2633-IV «Про теплопостачання» встановлено, що тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Тарифи на теплову енергію, реалізація якої здійснюється суб'єктами господарювання, що займають монопольне становище на ринку, є регульованими.

Тарифи на виробництво теплової енергії, у тому числі на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, на транспортування та постачання теплової енергії встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством.

Тариф на теплову енергію для споживача визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Тарифи повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати рентабельність суб'єкта господарювання. Рентабельність визначається органом, уповноваженим встановлювати тарифи. Тарифи на теплову енергію, що виробляється та постачається суб'єктом господарювання за допомогою систем автономного теплопостачання, формуються та встановлюються з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Встановлення тарифів на теплову енергію нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, транспортування та постачання не допускається.

Відповідно до статті 23 Закону № 2633-IV господарська діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії підлягає ліцензуванню в порядку, встановленому законом.

Згідно Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання теплової енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 22 березня 2017 року № 308, суб'єкти господарювання, що здійснюють господарську діяльність з постачання теплової енергії, повинні дотримуватися вимог законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», «Про теплопостачання», інших актів законодавства, якими регулюється діяльність у сфері природних монополій та у сфері теплопостачання. При провадженні господарської діяльності з постачання теплової енергії ліцензіат повинен дотримуватися таких організаційних вимог: здійснювати постачання теплової енергії за тарифами, що встановлюються уповноваженим законом державним колегіальним органом або органами місцевого самоврядування в межах наданих повноважень (пункт 3.1., підпункт 9 пункту 3.2.).

У пункті 37 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються питання щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, які надаються підприємствами, що перебувають у спільній власності територіальних громад, представництво інтересів яких здійснює відповідна районна чи обласна рада, а також суб'єктами господарювання, що здійснюють управління (експлуатацію) цілісними майновими комплексами таких підприємств.

Отже, як суб'єкт господарювання, що здійснює господарську діяльність відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», підпункту 9 пункту 3.2. Ліцензійних умов, ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» постачає теплову енергію населенню за тарифами, встановленими уповноваженим органом - Полтавською обласною радою згідно повноважень, наданих статтею 43 частина перша пункт 37 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

У компетенцію ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», як виконавця комунальних послуг, не входить встановлення та зміна тарифів.

Під час установлення органами місцевого самоврядування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для суб'єктів природних монополій, а також для суб'єктів господарювання на суміжних ринках застосовується Порядок формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» (далі - Порядок № 869), який поширюється на таких суб'єктів під час розрахунку зазначених тарифів.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 869 під час формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води суб'єктами господарювання, що перебувають у спільній власності територіальних громад, вимоги цього Порядку в частині формування тарифів для кожної окремої територіальної громади (у разі провадження ліцензованої діяльності та надання комунальних послуг у декількох територіальних громадах) на таких суб'єктів господарювання не поширюються.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що відповідач є суб'єктом господарювання спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, провадить ліцензовану діяльність, надає комунальні послуги у територіальних громадах Полтавської області, а тому не зобов'язаний ініціювати розгляд питання про встановлення окремого тарифу споживачам м Кременчука.

Поширення тарифів, встановлених рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області № 1867 від 30.12.2021 для іншого суб'єкта господарської діяльності з постачання теплової енергії - ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ», на діяльність ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» не ґрунтується на наведених нормах права, тому вимоги позивача є безпідставними.

Питання щодо правомірності рішення Полтавської обласної ради від 30.09.2022 року № 477 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що надаються Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго» було предметом судового розгляду у справах № 440/6193/23, № 440/5940/22.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2023 року, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 13 лютого 2024 року, у справі № 440/6193/23 та постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року у справі № 440/5940/22, встановлено, що запроваджені рішенням Полтавської обласної ради № 477 від 30.09.2022 тарифи, у тому числі і тарифи зазначені для категорії споживачів «Для потреб населення» залишились на рівні тарифів, встановлених рішенням Полтавської обласної ради № 286 (зі змінами від 09.12.2021) та відповідають розміру тарифів, які були встановлені обласною радою до ведення в Україні воєнного стану 24.02.2022.

За змістом частини четвертої статті 82 ЦПК України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Рішенням Полтавської обласної ради № 669 від 28 липня 2023 року «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що надаються Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго», зі змінами, внесеними рішенням № 687 від 26 вересня 2023 року, встановлено тарифи на теплову енергію, її виробництво транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, які введено в дію з 01.10.2023.

Тарифи для населення, встановлені цим рішенням, залишаються на рівні тарифів, встановлених у 2021 році.

Таким чином, тарифи встановлені рішенням Полтавської обласної ради від 30 вересня 2022 року № 477 та від 28 липня 2023 року № 669 діють для всіх споживачів ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», у тому числі і для позивача ОСОБА_1 , і такі тарифи не зазнали змін з початку ведення воєнного стану на території України, що спростовує доводи апеляційної скарги позивача про порушення відповідачем мораторію на підвищення цін (тарифів) на ринку природного газу та у сфері теплопостачання, встановленого Законом України від 29 липня 2022 року № 2479-IX «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування».

Виходячи з аналізу Закону № 2479-IX, мораторій згідно з частиною першою статті 1 цього Закону запроваджено саме для суб'єктів господарювання, що здійснюють виробництво та/або транспортування, та/або постачання теплової енергії і надають послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, які у період дії воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування не вправі підвищувати ціни (тарифи) на такі послуги, порівняно з тими, що були встановлені для цього суб'єкта господарювання станом на 24.02.2022, тому посилання в апеляційній скарзі на те, що зміна постачальника відповідних послуг не повинна мати наслідком збільшення тарифів для конкретного споживача ґрунтуються на власному тлумаченні апелянтом норм Закону та відхиляються апеляційним судом як безпідставні.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів апеляційного суду не вбачає порушень вимог Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» у діяльності ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», яке застосовує тарифи, встановлені Полтавською обласною радою на рівні тарифів, що діяли до введення в України воєнного стану 24.02.2022.

Передання у господарське відання ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» цілісного майнового комплексу відокремленого підрозділу «Кременчуцька ТЕЦ» не є підставою для запровадження тарифів, що були встановлені для ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ», а суд не вправі перебирати на себе повноваження органів місцевого самоврядування для врегулювання питання щодо встановлення окремих груп тарифів, що застосовуватимуться до споживачів відповідних територіальних громад на тому ж рівні, що діяв для цих споживачів у відповідних територіальних громадах станом на 24.02.2022.

Таким чином, встановивши, що вимоги позивачів про зобов'язання позивача вчинити певні дії не ґрунтуються на положеннях чинного законодавства України та не є належним способом захисту прав, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні позову, що доводами апеляційної скарги не спростовується.

Оскаржуване рішення суду першої інстанції відповідає встановленим фактичним обставинам справи, нормам матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, та ухвалене з додержанням норм процесуального права, тому підстав для його скасування з наведених в апеляційній скарзі мотивів, апеляційним судом не вбачається.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів дійшла висновку про залишення апеляційної скарги позивача без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Керуючись статтями 367, 374, 375, 382, 383, 384 ЦПК України, апеляційний суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 01 січня 2025 року - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя С. Б. Бутенко

Судді Г. Л. Карпушин

О. І. Обідіна