Постанова від 11.04.2025 по справі 175/3441/25

Справа № 175/3441/25

Провадження № 3/175/1473/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

"11" квітня 2025 р. смт. Слобожанське

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого - судді Білоусової О.М.,

секретаря судового засідання - Соломонович К.В.,

за участю особи, що притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

прокурора - Федорцова М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Слобожанське адміністративні матеріали, які надійшли до суду з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_1 , державного кадастрового реєстратора відділу №1 Управління надання соціальних послуг Головного управління Дергеокадастру у Донецькій області,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

У Дніпропетровському районному суді Дніпропетровської області у провадження судді Білоусової О.М. перебувають протоколи про адміністративне правопорушення, пов'язані з корупцією від 13 березня 2025 року відносно ОСОБА_1 .

Згідно протоколу № 140 від 13.03.2025 року, ОСОБА_1 , будучи на посаді державного кадастрового реєстратора відділу №1 Управління надання соціальних послуг Головного управління Дергеокадастру у Донецькій області, згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом декларування, а також, відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП будучи суб?єктом правопорушення за цією статтею, у порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 27 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а саме - 06.02.2024 о 21 год. 32 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП. Дата виявлення правопорушення 13.03.2025 року.

Згідно протоколу № 139 від 13.03.2025 року, ОСОБА_1 , будучи на посаді державного кадастрового реєстратора відділу №1 Управління надання соціальних послуг Головного управління Дергеокадастру у Донецькій області, згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом декларування, а також, відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП будучи суб?єктом правопорушення за цією статтею, у порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 27 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, а саме - 06.02.2024 о 20 год. 48 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП. Дата виявлення правопорушення 13.03.2025 року.

Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Постановою Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 03.04.2025 року справи про адміністративне правопорушення №175/3441/25 (провадження №3/175/1473/25) за ч. 1 ст.172-6 КУпАП та №175/3443/25 (провадження №3/175/1475/25), за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 об'єднано в одне провадження та присвоєно №175/3441/25 (провадження №3/175/1473/25).

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою провину не визнала, зазначила, що знає, про пропущення нею строку для подачі декларацій, але не мала можливості зробити це вчасно через відсутність електронного ключа, віддаленості її знаходження від відділення банку, щоб зробити собі електронний ключ, має неповнолітню дитину та чоловіка військовозобов'язаного (на той час), просила закрити провадження по справі у зв'язку з відсутністю складу та події правопорушення.

Прокурор зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому на неї має бути накладено адміністративне стягнення в розмірі 50 мндг.

Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи в електронному та паперовому вигляді, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з таких підстав.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Як було встановлено в ході розгляду адміністративного матеріалу, відповідно до наказу Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області №678-к від 02 грудня 2021 року ОСОБА_1 , державного кадастрового реєстратора відділу №1 Управління у Краматорському районі Головного управління Дергеокадастру у Донецькій області, в порядку просування по службі призначено на посаду державного кадастрового реєстратора відділу №1 Управління надання соціальних послуг Головного управління Дергеокадастру у Донецькій області з 02.12.2021 року. Відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування віднесено до суб?єктів на яких поширюється дія вказаного закону.

Отже, ОСОБА_1 будучи державним кадастровим реєстратором відділу №1 Управління надання соціальних послуг Головного управління Дергеокадастру у Донецькій області, згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є суб?єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов?язаних з корупцією, та суб?єктом декларування відповідно до ст. 3 Закону.

Згідно абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700-VII особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», відповідно до якого відновлено електронне декларування та відкритий доступ (з урахуванням безпекових заходів) до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до Закону встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Роз'ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.01.2024 щодо фінансової доброчесності встановлено, що особи, які звільнились у період з 01.01.2023р. до 11.10.2023р. (включно) подають:

1) декларацію за 2021 рік (щорічну декларацію з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування» або кандидата на посаду за потреби та якщо відповідна декларація не подана раніше) - до 31.01.2024;

2) щорічну декларацію з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування» за 2022 рік (якщо така декларація не подана раніше) - до 31.01.2024;

3) декларацію при звільненні за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - до 31.01.2024;

4) декларацію з позначкою «я припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)» за 2023 рік - до 31.03.2024.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2021 рік лише 06.02.2024 року о 20 год. 48 хв. та за 2022 рік лише 06.02.2024 о 21 год 32 хв.

Оцінивши досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свої повноваження, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Факт несвоєчасного подання декларацій підтверджено матеріалами справи і належними, допустимими доказами не спростований.

Таким чином, судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, згідно з якою передбачена адміністративна відповідальність за не виконання вимоги ч. 1 ст. 45, п. 27 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особистість особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини вчинення правопорушення, обставини, які пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші обставини у справі, зокрема те, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає необхідним піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню, встановленому за більш суворе порушення з числа скоєних, у виді штрафу, передбаченого санкцією статті.

Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, також підлягає стягненню судовий збір. Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, ч. 1 ст. 1726, ст.ст. 283, 284, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 мндг, що складає 850 гривень на користь держави (реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів: ГУК у Дн-кій обл/ТГсмтСлобож/21081100; код за ЄДРПОУ: 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача: UА098999980313060106000004457; код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу: інші штрафи).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп. (реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у Дн-кiй обл/ТГсмтСлобож/22030101; код за ЄДРПОУ: 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA208999980313151206000004457; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: судовий збір, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Строк пред'явлення до виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення. Повний текст постанови складено та оголошено 15 квітня 2025 о 17-00 годині.

Суддя О. М. Білоусова