справа 278/1635/25
11 квітня 2025 року м. Житомир
Житомирський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Віктора Мокрецького, розглянув адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до капрала поліції Козака Павла Костянтиновича поліцейського відділу поліції № 1 (м. Житомир) Житомирського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Житомирській області у справі про адміністративне правопорушення,
До суду надійшла зазначена заява розгляд якої, вважаю, не може бути здійснений Житомирським районним судом Житомирської області та з огляду на це передана компетентному суду виходячи з наступного.
Судом встановлено наступні фактичні обставини справи в призмі вирішуваного питання.
Позивач звернувся із зазначеними вимогами до юридичної особи місцезнаходження якої розташоване в межах Богунського району міста Житомира. Позивач має зареєстроване місце проживання в селищі Мирне Ніжинського району Чернігівської області.
Процесуальним законом дане питання врегульовано наступним чином.
Адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом (ч. 1 ст. 25 КАС України).
Суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду (п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України).
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні (ч. 5 ст. 29 КАС України).
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено (ч. 6 ст. 29 КАС України).
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення (ч. 8 ст. 29 КАС України).
Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються (ч. 1 ст. 30 КАС України).
Проаналізувавши фактичні обставини справи та норми процесуального законодавства, якими врегульовані дані правовідносини, суд дійшов висновку про відсутність підстав для розгляду справи Житомирським районним судом Житомирської області, оскільки це не передбачено законом. Суд вважає, що справа має підсудність Богунського районного суду м. Житомира, оскільки місцезнаходження відповідача розташоване в межах адміністративно-територіальної одиниці, яка входить до підсудності вказаного суду.
Крім того, вирішуючи питання про передачу цієї адміністративної справи за підсудністю, судом враховано також те, що Богунський районний суд м. Житомира є більш територіально наближеним до Житомирського районного суду Житомирської області, аніж Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 25, 29, 30 КАС України, суд,
Адміністративну справу передати на розгляд за альтернативною підсудністю до Богунського районного суду м. Житомира на підставі п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України.
Ухвала суду вступає в законну силу після спливу строку на апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення виготовлено 11 квітня 2025 року.
Суддя Віктор Мокрецький