Іменем України
11 квітня 2025 рокум. ДніпроСправа № 360/284/25
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши в порядку спрощеного провадження без виклику (повідомлення) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
11 лютого 2025 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, відповідно до якої позивач з урахуванням уточнення від 05.03.2024 просить суд:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо обмеження розміру індексації пенсії позивача цим державним органом;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з урахуванням індексації згідно постанов Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» (№ 168 від 24.02.2023 та № 185 від 23.02.2024) у сумі 12797, 72 грн та 5415,22 грн (разом 18212,94 грн), з 21 березня 2024 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році І категорії згідно посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого Луганською ОДА та є особою з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи згідно посвідчення серії НОМЕР_2 , виданого 03.10.2007 Управлінням праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради Луганської області.
Відповідно до довідки МСЕК серія 10 ААА №148612, виданої Луганським обласним МСЕК, ІІ група інвалідності встановлена безстроково з 17.06.2010, інвалідність пов'язана з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області та отримує пенсію як особа з інвалідністю ІІ групи від захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у розмірі відшкодування фактичних збитків (ступінь втрати працездатності - 70 %) згідно вимог статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-ХІІ.
Внаслідок перерахунку пенсії позивача з 01.12.2022, її розмір з надбавками склав 73 843,75 грн, але з урахуванням норм статті 67 Закону №796-ХІІ, був обмежений максимальним розміром, який з 01.03.2024 склав 23 610,00 грн.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі № 360/641/24 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду в Луганській області здійснити ОСОБА_1 з 21 березня 2024 року виплату пенсії по інвалідності без обмеження її максимальним розміром у десять прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням раніше виплачених сум. Вказане рішення суду набрало законної сили 10.10.2024.
На виконання рішення суду від 30.07.2024 у справі № 360/641/24 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області позивачу проведено перерахунок пенсії з урахуванням раніше виплачених сум з 21.03.2024, але з обмеженням суми пенсії позивача щодо виплати індексації, згідно постанов Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» від 24.02.2023 № 168 та від 23.02.2024 № 185. Зокрема, щодо обмеження індексації з 01.03.2023 у розмірі 12 797,72 грн від загального розміру підвищення 14 297,72 грн та з 01.03.2024 у розмірі 5415,22 грн від загального розміру підвищення 6915,22 грн.
Про це також було зазначено у відповіді Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 31.01.2025 № 678-425/К-02/8-1200/25 на звернення позивача через вебпортал електронних послуг з приводу обчислення розміру пенсії та виплати за рішенням суду від 30.07.2024 № 360/641/24.
Позивач вважає так дій відповідача протиправними, у зв'язку з чим звернувся до суду.
Ухвалою суду від 17.02.2025 позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, залишено без руху.
Ухвалою суду від 10.03.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу визначено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідач 25.03.2025 надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позовних вимог, з огляду на таке.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області з 17.01.1991 та отримує пенсію як особа з інвалідністю ІІ групи від захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у розмірі відшкодування фактичних збитків (ступінь втрати працездатності - 70%), призначену за нормами статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-XII (далі - Закон №796).
21.01.2025 ОСОБА_1 звернувся на вебпортал Пенсійного фонду України із заявою ВЕБ-12001-Ф-С-25-012910 з питання виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі №360/641/24, яке зареєстровано в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області за №425/К-1200-25.
Листом від 31.01.2025 за вих. № 678-425/К-02/8-1200/25 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганської області надало позивачу відповідь.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі №360/641/24, яке набуло законної сили 10.10.2024, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити ОСОБА_1 з 21.03.2024 виплату пенсії по інвалідності без обмеження її максимальним розміром у десять прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням раніше виплачених сум.
На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі №360/641/24 ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії з 21.03.2024 без обмеження її максимальним розміром. Розмір пенсії ОСОБА_1 з 21.03.2024 складає 76950,95 грн, а саме: 93789,89 грн - основний розмір пенсії від середнього заробітку (133985,56 грн х 70%); 379,60 грн - додаткова пенсія інвалідам 2 групи з числа ліквідаторів ЧАЕС пост. №112 п.5; 944,40 грн - підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 2 групи (2361,00 грн х 40%); 50,00 грн - цільова допомога інвалідам війни 2 групи; - 12797,72 - обмеження індексації з 01.03.2023 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році»; - 5415,22 - обмеження індексації з 01.03.2024 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році».
Відповідачем зауважено, що зобов'язань щодо скасування обмеження індексації, визначеної абзацом 2 пункту 10 Постанови №168 з 01.03.2023 та абзацом 2 пункту 3 Постанови №185 з 01.03.2024 на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганської області рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі №360/641/24 не покладено.
Розмір пенсії ОСОБА_1 з 21.03.2024 обчислено без обмеження максимальним розміром у десять прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність з урахуванням обмеження індексації, визначеної абзацом 2 пункту 10 Постанови №168 з 01.03.2023 та абзацом 2 пункту 3 Постанови №185 з 01.03.2024, а тому пенсію обчислено відповідно до вимог чинного законодавства.
На підставі викладеного, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд дійшов такого.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 , перебуває на обліку у відповідача.
Позивач є особою з інвалідністю ІІ групи, учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1), пенсіонером та отримує пенсію по інвалідності в розмірі відшкодування фактичних збитків (ІІ група), що настала внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (70 % втрата працездатності), що підтверджується посвідченням особи з інвалідністю ІІ групи серії НОМЕР_2 від 03 жовтня 2007 року, довідкою до акта огляду МСЕК серії 10 ААА № 148612 від 17 червня 2010 року, довідкою про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у додаткових видах допомоги серії 10 ААА № 011506, посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (1 категорія) серії НОМЕР_1 , виданим Луганською обласною державною адміністрацією 28 лютого 2019 року, та рішеннями по пенсійній справі № 909240155862.
Відповідно до рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області від 26 лютого 2023 року № 909240155862 «Про перерахунок пенсії», ОСОБА_1 з 01 березня 2023 року перераховано пенсію по інвалідності у розмірі відшкодування фактичних збитків. Розрахунок пенсії проведено з урахуванням таких складових: середньомісячний заробіток - 124106,67 грн (середній заробіток - 7405,03 грн, останній місяць врахованої зарплати - 31 серпня 1986 року, сума коефіцієнтів заробітної плати - 16,75978, індивідуальний коефіцієнт для обчислення - 16,75978, середньомісячний заробіток для обчислення: 124106,67 грн), основний розмір пенсії від середнього заробітку - 86874,67 грн (124106,67 грн х 70 %), підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни ІІ групи (40 % від 2093,00 грн) - 837,20 грн, додаткова пенсія інвалідам ІІ групи з числа ліквідаторів ЧАЕС за пост. № 112 п. 5 - 379,60 грн, цільова допомога інвалідам війни II-ї групи - 50,00 грн, обмеження в індексації з 01 березня 2023 року - 12797,72 грн (за мінусом); розмір пенсії з надбавками - 75343,75 грн, максимальний розмір пенсії - 20930,00 грн.
Відповідно до рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області від 28 лютого 2024 року № 909240155862 «Про перерахунок пенсії», ОСОБА_1 з 01 березня 2024 року перераховано пенсію по інвалідності у розмірі відшкодування фактичних збитків. Розрахунок пенсії проведено з урахуванням таких складових: середньомісячний заробіток - 133985,56 грн (середній заробіток - 7994,47 грн, останній місяць врахованої зарплати - 31 серпня 1986 року, сума коефіцієнтів заробітної плати - 16,75978, індивідуальний коефіцієнт для обчислення - 16,75978, середньомісячний заробіток для обчислення: 133985,56 грн), основний розмір пенсії від середнього заробітку - 93789,89 грн (133985,56 грн х 70 %), підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни ІІ групи (40 % від 2361,00 грн) - 944,40 грн, додаткова пенсія інвалідам ІІ групи з числа ліквідаторів ЧАЕС за пост. № 112 п. 5 - 379,60 грн, цільова допомога інвалідам війни II-ї групи - 50,00 грн, обмеження в індексації з 01 березня 2023 року - 12797,72 грн (за мінусом) та з 01 березня 2024 року - 5415,22 грн (за мінусом); розмір пенсії з надбавками - 76950,95 грн, максимальний розмір пенсії - 23610,00 грн.
Отже, починаючи, зокрема, з 01 березня 2023 року позивач отримував пенсію з застосуванням обмеження її максимального розміру в сумі 20930,00 грн, а з 01 березня 2024 року - 23610,00 грн.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2024, залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 10.10.2024, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити ОСОБА_1 з 21 березня 2024 року виплату пенсії по інвалідності без обмеження її максимальним розміром у десять прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням раніше виплачених сум.
Суд зауважує, що під час розгляду справи № 360/641/24 питання щодо обмеження позивачу індексації, визначеної абзацом 2 пункту 10 Постанови №168 з 01.03.2023 та абзацом 2 пункту 3 Постанови №185 з 01.03.2024 не було предметом у справі, відповідно судом зазначене питання не досліджувалось та не надавалась правова оцінка зазначеному.
На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі №360/641/24 ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії з 21.03.2024 без обмеження її максимальним розміром.
Розмір пенсії ОСОБА_1 з 21.03.2024 складає 76950,95 грн, а саме: 93789,89 грн - основний розмір пенсії від середнього заробітку (133985,56 грн х 70%); 379,60 грн - додаткова пенсія інвалідам 2 групи з числа ліквідаторів ЧАЕС пост. №112 п.5; 944,40 грн - підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 2 групи (2361,00 грн х 40%); 50,00 грн - цільова допомога інвалідам війни 2 групи; - 12797,72 - обмеження індексації з 01.03.2023 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році»; - 5415,22 - обмеження індексації з 01.03.2024 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році».
При цьому, як вбачається з відзиву відповідача, останній зауважує, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі №360/641/24 зобов'язань щодо скасування обмеження індексації, визначеної абзацом 2 пункту 10 Постанови №168 з 01.03.2023 та абзацом 2 пункту 3 Постанови №185 з 01.03.2024 на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області не покладено.
21.01.2025 ОСОБА_1 звернувся на веб порталі Пенсійного фонду України із заявою ВЕБ-12001-Ф-С-25-012910 щодо виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі №360/641/24; звернення зареєстровано в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області за №425/К-1200-25.
Листом від 31.01.2025 за вихідним №678-425/К-02/8-1200/25 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганської області надало позивачу відповідь, з якого вбачається, що підвищення пенсії з 01.03.2023 та з 01.03.2024 позивачу проведено в максимальному розмірі 1500,00 грн відповідно до норм пункту 10 Постанови 168 (14297,72 грн - 1500,00 грн = 12797,72 грн, де: 14297,72 грн - загальний розмір підвищення; 12797,72 грн - розмір обмеження в індексації з 01.03.2023) та за нормами пункту 3 Постанови 185 (6915,22 грн - 1500,00 грн = 5415,22 грн, де: 6915,22 грн - загальний розмір підвищення; 5415,22 грн - розмір обмеження в індексації з 01.03.2024).
Відповідачем не заперечується, що розмір пенсії ОСОБА_1 з 21.03.2024 обчислено без обмеження максимальним розміром у десять прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, проте з урахуванням обмеження індексації, визначеної абзацом 2 пункту 10 Постанови №168 з 01.03.2023 та абзацом 2 пункту 3 Постанови №185 з 01.03.2024.
Отже, розмір пенсії ОСОБА_1 з 21.03.2024 складає 76950,95 грн, а саме: 93789,89 грн - основний розмір пенсії від середнього заробітку (133985,56 грн х 70%); 379,60 грн - додаткова пенсія інвалідам 2 групи з числа ліквідаторів ЧАЕС пост. №112 п.5; 944,40 грн - підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 2 групи (2361,00 грн х 40%); 50,00 грн - цільова допомога інвалідам війни 2 групи; - 12797,72 - обмеження індексації з 01.03.2023 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році»; - 5415,22 - обмеження індексації з 01.03.2024 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році».
В свою чергу Кабінет Міністрів України відповідно до пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України №168 визначив, що загальна сума підвищення не може перевищувати 1500,00 грн, відповідно до пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України №185 визначив, що загальна сума підвищення не може перевищувати 1500,00 грн, у зв'язку з чим відповідачем застосовані обмеження в індексації:
- 12797,72 - обмеження індексації з 01.03.2023 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році»;
- 5415,22 - обмеження індексації з 01.03.2024 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році».
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (далі по тексту - Закон України №1282-XII) індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Положеннями статті 2 вказаного Закону України №1282-XII передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема пенсії.
Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Відтак індексація має спеціальний статус виплати з боку держави у формі відшкодування знецінення грошових доходів громадян, зокрема, пенсії, яка має систематичний характер, а тому індексація є невід'ємною складовою сум при розрахунку пенсії.
Згідно із пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році" від 24.02.2023 №168 (далі по тексту - Постанова Кабінету Міністрів України №168) установлено, що з 01.03.2023 розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачені частиною третьою статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році" від 16.02.2022 №118 підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 цієї постанови.
Пунктом 10 Постанови Кабінету Міністрів України №168 установлено, що розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не може перевищувати 1 500 гривень.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році" від 23.02.2024 №185 (далі по тексту - Постанова Кабінету Міністрів України №185), з 01.03.2024 перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» від 20.02.2019 №124, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,0796.
Згідно з підпунктом 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 установлено, що з 01.03.2024 розміри пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачені частиною третьою статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році" від 16.02.2022 №118, пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році" 24.02.2023 №168 підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 3 цієї постанови.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 установлено, що розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктом 1 та підпунктами 1-7 пункту 2 цієї постанови, не може перевищувати 1 500 гривень.
Обмеження верхньої межі індексації здійснюється для того, щоб збалансувати потреби та захистити якомога більшу кількість громадян через інструмент індексації, передусім тих громадян, пенсії яких є дуже низькими, і з іншого боку, щоб збалансувати фінансовий ресурс для проведення індексації для широких категорій осіб та утримати зростання нерівності між розміром пенсії громадян, а також з урахуванням того, що в умовах дії воєнного стану видатки в першу чергу спрямовуються на національну безпеку і оборону та на здійснення заходів правового режиму воєнного стану.
Аналогічні висновки викладені у постановах Верховного Суду від 13.06.2024 в справі №120/14637/23, від 20.06.2024 у справі №420/23990/23, від 21.06.2024 у справі №620/13042/23, від 25.06.2024 у справах №№ 420/25467/23, 420/24063/23, 440/12646/23, від 26.06.2024 у справі №580/9314/23, від 02.07.2024 у справі №620/12774/23, від 16.07.2024 у справі №480/9389/23, від 12 лютого 2025 року у справі №200/6083/23.
Таким чином, Кабінет Міністрів України відповідно до пункту 10 постанови №168 та пункту 3 постанови №185, які є чинними, визначив, що загальна сума підвищення не може перевищувати 1 500,00 грн.
Водночас матеріалами справи встановлено, що відповідачем були застосовані обмеження в індексації з 01.03.2023 у розмірі-(мінус) 12797,72 грн та з 01.03.2024 -(мінус) 5415,22 грн.
Тобто, обмеживши суму нарахованої у 2023-2024 роках індексації пенсії, Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області діяло в межах покладених на нього повноважень та відповідно до вимог чинного нормативно-правового акту, який передбачав проведення такої індексації.
У відповідності до вимог частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
На підставі частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI позивач звільнений від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Керуючись ст.ст. 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-262, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.
Суддя К.Є. Петросян