Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про повернення позовної заяви
10 квітня 2025 року Справа №200/2319/25
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кравченко Т.О., вирішуючи питання про наявність підстав для прийняття позовної заяви та відкриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
встановила:
01 квітня 2025 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ у Київській області), надісланий через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» 31 березня 2025 року, в якому позивач просив:
- визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ у Київській області щодо непроведення ОСОБА_1 нарахування і виплати компенсації втрати частини доходу за затримку виплати грошової компенсації пільги за житлово-комунальні послуги за весь період її невиплати з 01 вересня 2004 року по 05 березня 2025 року, нарахованої на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 14 листопада 2024 року у справі № 200/7031/24;
- зобов'язати ГУ ПФУ у Київській області нарахувати і виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходу за час затримки виплати грошової компенсації пільги за житлово-комунальні послуги за весь період її невиплати з 01 вересня 2024 року по 05 березня 2025 року, нарахованої на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 14 листопада 2024 року у справі № 200/7031/24.
02 квітня 2025 року до суду надійшла заява позивача про відкликання позовної заяви на підставі п. 2 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
П. 2 ч. 4 ст. 169 КАС установлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позич до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання.
Згідно з ч. 6 ст. 169 КАС про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу.
Виходячи з принципу диспозитивності адміністративного судочинства, відповідно до якого кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч. 3 ст. 9 КАС), беручи до уваги, що заява від 02 квітня 2025 року подана до відкриття провадження в адміністративній справі, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення позовної заяви на підставі п. 2 ч. 4 ст. 169 КАС.
Як особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи, позивач звільнений від сплати судового збору в силу положень ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Докази здійснення позивачем інших судових витрат суду не надані, а тому судові витрати не підлягають розподілу.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 9, 44, п. 2 ч. 4, ч. 6 ст. 169, ст. ст. 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалила:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачеві.
2. Роз'яснити особі, яка подала позовну заяву, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
3. Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка подала позовну заяву.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
5. Повне судове рішення складено і підписано суддею 10 квітня 2025 року.
Суддя Т.О. Кравченко