Постанова від 10.04.2025 по справі 292/407/25

ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 292/407/25

Провадження № 3/292/173/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2025 року с-ще Пулини

Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Лотуга В.Ф., розглянувши матеріали справи, які надійшли з відділення поліції №3 Житомирського РУП №2 ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.173-2 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 043067 вбачається, що 29 березня 2025 року, близько 21 год. 41 хв., ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство психологічного, економічного та фізичного характеру відносно колишньої співмешканки ОСОБА_2 , а саме: ображав словами нецензурної лайки, вчиняв штовханину та забирав особисті речі, чим завдав шкоди її психічному здоров'ю.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до вимог ч.1 ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, як а притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Санкцією ст.172-2 ч.1 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.

Згідно ч.2 ст.9 КУпАП, адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Відповідно до рапорта помічника чергового ВП №3 Житомирського РУП №2 ГУНП в Житомирській області від 30.03.2025, зі служби 102 надійшло повідомлення, що 29.03.2025 о 21 год. 41 хв. колишній співмешканець ОСОБА_1 наніс ОСОБА_2 поріз ножем в грудну клітину, непроникаюче.

Згідно протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію від 29.03.2025 та письмового пояснення ОСОБА_2 , 29 березня 2025 року, близько 21 год. 41 хв., колишній співмешканець ОСОБА_1 , вчинив відносно неї домашнє насильство фізичного, психологічного та економічного характеру. Вчинив штовханину та ножем наніс їй удар в область грудної клітини.

З викладеного слідує, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, провадження по якому відноситься до приватного обвинувачення щодо початку якого потерпіла подала до поліції заяву, що виключає адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог статті 253 КУпАП, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.

При цьому, закон не вимагає, щоб на момент направлення матеріалів прокурору чи органу досудового розслідування суд з достовірністю встановив усі елементи складу кримінального правопорушення. Для ініціювання питання про проведення досудового розслідування достатньо наявності в порушенні ознак кримінального правопорушення.

За змістом ст.284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову про закриття справи при передачі матеріалів прокурору, органу досудового розслідування.

Таким чином, вважаю за необхідне провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП закрити, у зв'язку з передачею в порядку ст.253 КУпАП матеріалів до відділення поліції №3 Житомирського РУП №2 ГУНП в Житомирській області для перевірки фактів щодо вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого Кримінальним кодексом України та внесення відомостей про скоєне кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

При цьому, суд заздалегідь не вирішує питання про доведеність у вчиненні кримінального правопорушення, правову кваліфікацію діяння, оскільки з'ясування всіх обставин у справі, зокрема щодо наявності умислу, вини, причинно-наслідкового зв'язку та надання правильної кваліфікації дій можливо лише на підставі оцінки доказів, які будуть отримані процесуальним шляхом в ході проведення досудового розслідування.

Керуючись ст.284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП закрити.

Матеріали справи направити до відділення поліції № 3 Житомирського РУП №2 ГУНП в Житомирській області, для перевірки фактів щодо вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення, передбаченого Кримінальним кодексом України та в порядку ст.214 КПК України внесення відомостей про скоєне кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.

Суддя В. Ф. Лотуга