Постанова від 10.04.2025 по справі 168/316/25

Справа № 168/316/25

Провадження № 3/168/187/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2025 року суддя Старовижівського районного суду Волинської області Хаврона О.Й., з участю: особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , законного представника ОСОБА_2 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , учня 10 класу Старовижівського ліцею Старовижівської селищної ради,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 126 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 16.03.2025 року о 22 год. 20 хв. керував мотоциклом марки «Musstang MT-125-8», д.н.з. НОМЕР_1 , по вул. Завокзальна, 2 в селищі Стара Вижівка не маючи права керування таким транспортним засобом, чим порушив вимоги п. 2.1 «а» ПДР України.

ОСОБА_1 у суді вину у вчиненні вищевказаного правопорушення визнав, підтвердив викладені в протоколі обставини, щиро розкаявся у вчиненому та просить суворо не карати.

Законний представник ОСОБА_1 . ОСОБА_2 , у судовому засіданні пояснила, що буде більше уваги приділяти вихованню сина та вживати заходів для запобігання вчинення ним правопорушень в майбутньому.

Крім повного визнання вини, факт вчинення ОСОБА_1 вказаного правопорушення доводиться матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 273503 від 16.03.2025 року, письмовими поясненним ОСОБА_2 та ОСОБА_1 від 16.03.2025 року, рапортом від 16.03.2025 року.

Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями, які виразились у керуванні транспортним засобом, права керування яким відповідно до вимог закону він не має, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.126 КУпАП.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, є щире розкаяння винного та вчинення правопорушення неповнолітнім (у віці 16 років).

Обставини, що обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення, немає.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який є неповнолітньою особою молодого віку, навчається, обставини, що пом'якшують відповідальність, враховуючи його майновий стан, приходжу до висновку, що в даному випадку відповідно до вимог ст.ст.13, 24-1 КУпАП до ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення доцільно застосувати захід впливу, передбачений ст. 24-1 КУпАП, у виді попередження.

Керуючись ст.ст. 13, 24-1, 33, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.126 КУпАП, та застосувати до нього захід впливу у виді попередження.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Старовижівський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя О. Й. Хаврона

Попередній документ
126505274
Наступний документ
126505276
Інформація про рішення:
№ рішення: 126505275
№ справи: 168/316/25
Дата рішення: 10.04.2025
Дата публікації: 14.04.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Старовижівський районний суд Волинської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (10.04.2025)
Дата надходження: 26.03.2025
Предмет позову: Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом
Розклад засідань:
10.04.2025 11:30 Старовижівський районний суд Волинської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ХАВРОНА ОКСАНА ЙОСИПІВНА
суддя-доповідач:
ХАВРОНА ОКСАНА ЙОСИПІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Василюк Михайло Геннадійович