Ухвала від 08.04.2025 по справі 705/1529/25

Справа №705/1529/25

2/705/1815/25

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

08 квітня 2025 року Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Гудзенко В.Л., вивчивши матеріали цивільної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ПІНГ-ПОНГ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача - Лановий Є.М. звернувся до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Відповідно до ч. 1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суди повинні перевірити відповідність вимог, з якими позивач звертається до суду для захисту, а також дотримання ним вимог, передбачених ст.ст. 175, 177 ЦПК України

Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху, оскільки вона подана без дотримання вимог статті 175 ЦПК України.

Згідно ч.3 п.2 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Так в позовні заяві позивач зазначив відповідача по справі- ОСОБА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 .

З доданих до матеріалів позовної заяви документів, а саме: анкети-заяви на кредит № 1321814 від 14.12.2019 та Кредитного договору № 1321814 від 14.12.2019 року вбачається, що договір між ТОВ «Мілоан» було укладено з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . При цьому, в додатковій угоді №1321814 до Договору №43657029 про надання правової допомоги від 01 листопада 2024 року, адвокат зобов'язується здійснити представництво та захист інтересів клієнта у справі щодо стягнення кредитної заборгованості з ОСОБА_1 .

Крім того, на виконання вимог ч.1 ст. 27 ЦПК України, суддею був зроблений запит щодо інформації про зареєстроване у встановленому порядку місце проживання відповідача.

З відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру № 1269200 від 07.04.2025, вбачається, що за даними, які вказані позивачем в позовній заяві що ідентифікують особу відповідача, встановлено інформацію щодо особи - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

В зв'язку з вищевикладеним та вказаними розбіжностями суд позбавлений можливості встановити належним чином особу-відповідача та вирішити питання про відкриття провадження по справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного позовну заяву потрібно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу необхідно подати позовну заяву у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в наявній ухвалі суду з наданням її копії для відповідача.

Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали до встановленої дати, вказані недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ПІНГ-ПОНГ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, залишити без руху.

Визначити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви п'ять днів з дня вручення їй ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити позивачеві, що якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві

Ухвала не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.

Суддя В.Л. Гудзенко

Попередній документ
126463228
Наступний документ
126463230
Інформація про рішення:
№ рішення: 126463229
№ справи: 705/1529/25
Дата рішення: 08.04.2025
Дата публікації: 10.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто: рішення набрало законної сили (22.04.2025)
Дата надходження: 17.03.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості за кредитним договором