Ухвала від 07.04.2025 по справі 380/6742/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

07 квітня 2025 рокусправа № 380/6742/25 м. Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мричко Н.І., перевіривши позовну заяву Стрийської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про скасування рішень

встановив:

до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Стрийської міської ради (далі позивач) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі відповідач), в якій позивач просить суд скасувати постанови:

- про відкриття виконавчого провадження;

- про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження;

- про стягнення виконавчого збору у ВП № 77265130.

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі АС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:

- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 вказаного Кодексу;

- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених вказаним Кодексом.

Згідно з частиною шостою статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до частини першої статті 122 позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого вказаним Кодексом або іншими законами.

У частинах першій, другій статті 287 КАС України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Позовну заяву може бути подано до суду:

1) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;

2) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Таким чином, строк звернення до суду із цим позовом щодо оскарження постанови державного/приватного виконавця про накладення штрафу становить 10 днів з дня, коли позивач дізнався про таку постанову.

Як видно з позовної заяви, предметом оскарження у цій справі є постанови головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі відповідач)

- про відкриття виконавчого провадження;

- про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження;

- про стягнення виконавчого збору у ВП № 77265130.

З долучених додатків видно, що такі винесені державним виконавцем 21.03.2025.

Таким чином, строк звернення до суду з цим позовом почав свій відлік з 22.03.2025 та закінчився 01.04.2025.

До суду з позовом про оскарження означених постанов, Стрийська міська рада звернулася через підсистему "Електронний суд" - 04.04.2025, тобто з пропуском десятиденного строку, визначеного пунктом 1 частини другої статті 287 КАС України.

Суддя вказує на те, що позивач не заявив про поновлення пропущеного строку звернення та не надав доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду з цим позовом. Отже, позивачу необхідно подати заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Крім цього, позивач у прохальній частині позовної заяви не зазначає дати оскаржуваних рішень та ким такі прийняті.

За таких обставин позивачу необхідно надати уточнену позовну заяву в якій чітко конкретизувати позовні вимоги (зазначити дати оскаржуваних рішень та ким такі прийняті).

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон України №3674-VI).

За визначенням, наведеним в частині першій статті 1 Закону України №3674-VI судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених вказаним Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

За змістом частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону України №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2025 року становить 3028,00 грн.

У відповідності до пункту 3 частини другої статті 4 Закону №3674-VI, за подання суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З позовної заяви видно, що позивач об'єднав в позові кілька позовних вимог як майнового, так і немайнового характеру, а саме:

- щодо скасування постанови про відкриття виконавчого провадження (вимога немайцнового характеру);

- щодо скасування постанови про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження (вимога майнового характеру);

- щодо скасування постанови про стягнення виконавчого збору у виконавчому провадженні №77265130 (вимога майнового характеру).

Суддя звертає увагу, що кожне з оскаржуваних позивачем рішень є окремим рішенням суб'єкта владних повноважень і може бути предметом окремого розгляду.

Таким чином, позивач повинен сплатити судовий збір в таких розмірах:

- щодо скасування постанови про відкриття виконавчого провадження (немайнова вимога) судовий збір становить 3028,00 грн (мінімальна ставка судового збору);

- щодо скасування постанови про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження (майнова вимога) судовий збір становить 3028,00 грн (мінімальна ставка судового збору);

- щодо скасування постанови про стягнення виконавчого збору у виконавчому провадженні №77265130 (майнова вимога), суддя звертає увагу, що згідно з резолютивною частиною такої з боржника у виконавчому провадженні - Стрийської міської ради вирішено стягнути виконавчий збір у розмірі 10% вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим длокументом. Таким чином, позивачу необхідно визначити суму та сплатити 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позивач долучив до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору у розмірі 3028 грн. Отже, судовий збір сплачено не в повному обсязі.

Відтак, позивачу необхідно доплатити судовий збір:

- у розмірі 3028,00 грн за одну із вимог немайнового характеру;

- щодо постанови про стягнення виконавчого збору, позивачу необхідно визначити суму та сплатити 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за вимогу майнового характеру.

Реквізити рахунку для сплати судового збору за подання позову до Львівського окружного адміністративного суду такі: рахунок: UA128999980313101206084013951, отримувач: ГУК Львів/Залізничний р-н/22030101, код класифікації доходів бюджету: 22030101, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код отримувача (ЄДРПОУ): 38008294, найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), відомча ознака: “ 84» Окружні адміністративні суди, призначення платежу: “судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). Ця інформація висвітлена на офіційному сайті Львівського окружного адміністративного суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі “Судовий збір».

Згідно з вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду наведеного, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення виявлених недоліків.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

залишити без руху позовну заяву Стрийської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання суду:

- уточненої позовної заяви в якій чітко зазначити дати оскаржуваних рішень та ким такі прийняті;

- заяви про поновлення строку звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску;

- квитанції про доплату судового збору, з урахуванням висновків зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали.

Ухвала суду про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвалу суду може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяМричко Н.І.