Провадження № 3/742/570/25
Єдиний унікальний № 742/1820/25
Постанова
іменем України
02 квітня 2025 року м. Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Фетісової Н.В., за участю секретаря судового засідання Шептун В.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , згідно з протоколом - не працює,
за ч.1 ст.187 КУпАП,
установив:
20 березня 2025 року о 00 год. 20 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , під час контрольної перевірки, встановлені ухвалою Прилуцького міськрайонного суду від 20.02.2025, чим порушив правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
01 березня 2025 року ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом, не з'явився до Прилуцького районного відділу поліції, чим порушив правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
19 березня 2025 року о 23 год. 21 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, чим порушив правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, згідно письмової заяви просив розглянути адміністративні протоколи за ст. 187 КУпАП, з протоколами згодний.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення за ч.1 ст.187 КУпАП з наступних підстав.
Згідно ч.2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст.245 КУпАП).
Відповідно до ст. 187 КУпАП, передбачено, що порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції, тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів адміністративного провадження, а саме ухвали Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 20 лютого 2025 року у справі №742/1090/25, встановлено відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на один рік, встановивши йому наступні обмеження: з'являтися на реєстрацію до Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області (Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Котляревського, 62) першу суботу кожного місяця; заборонити виїзд по особистим справам за межі м. Прилуки та Прилуцького р-ну, заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани, місця в яких проводиться продаж спиртних напоїв на розлив з метою вживання спиртних напоїв. Ухвала набрала законної сили.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 24 березня 2025 року серії ВАВ №047352, 20 березня 2025 року о 00 год. 20 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , під час контрольної перевірки, встановлені ухвалою Прилуцького міськрайонного суду від 20.02.2025, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 18 березня 2025 року серії ВАВ №047353, 01 березня 2025 року ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом, не з'явився до Прилуцького районного відділу поліції, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 24 березня 2025 року серії ВАВ №047351, 19 березня 2025 року о 23 год. 21 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання АДРЕСА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Згідно ст.245, 251, 252, 280, 283 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, свідків, а також іншими документами.
Оцінені судом докази доводять винуватість правопорушника ОСОБА_1 "поза розумним сумнівом", тобто достовірно і достатньо підтверджують порушення ним правил адміністративного нагляду.
Згідно ч.2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ст.40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Зокрема, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 187, 283-285, 294 КУпАП, суд
постановив:
Об'єднати адміністративні провадження №3/742/570/25 (єдиний унікальний №742/1820/25), №3/742/572/25 (єдиний унікальний №742/1822/25), №3/742/573/25 (єдиний унікальний №742/1824/25) відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП в одне провадження та присвоїти спільний номер провадження №3/742/570/25 (єдиний унікальний №742/1820/25).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 187 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 грн 60 коп.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу визначеного у постанові суду.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області.
Суддя Наталія ФЕТІСОВА