Україна
Донецький окружний адміністративний суд
04 квітня 2025 року Справа№640/17493/22
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черникової А.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Еталон Оіл Трейд» до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
4 лютого 2025 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Еталон ОілТрейд» до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 23 грудня 2021 року № 0952420902.
В обґрунтування позовних вимог представник позивач зазначив, що контролюючим органом, яке проводило фактичну перевірку, помилково зроблено висновок про порушення товариством вимог підпункту 230.1.2. пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України.
Зауважено, що резервуари, розміщені на використовуваному акцизному складі, зареєстровані у Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі саме за номерами для їх ідентифікації, а не заводськими номерами, що не суперечить положенням чинного законодавства. А з наданих до перевірки свідоцтв про повірку резервуарів вбачається, щорезервуари мають позитивний результат повірки, а номера резервуарів відповідають номерам, що розміщені на інформаційних таблицях та за якими такі резервуари були зареєстровані у відповідному реєстрі.
Наголошено, що резервуари, які фактично знаходяться на акцизному складі, тієї ж марки, моделі, об'єму, що й зареєстровані у відповідному реєстрі, а не співпадіння заводського номеру з ідентифікаційним ніяким чином не спростовує факту реєстрації даних резервуарів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 жовтня 2022 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Представник відповідача надав до суду відзив, в якому заперечував проти задоволення позовних вимог, оскільки надані Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕТАЛОН ОІЛ ТРЕЙД» свідоцтва про повірку засобу вимірювальної техніки № 34-00/6332, № 34-00/6333, № 34-00/6335, № 34-00/6336 та № 34-00/6338, які є чинними до 21.05.2026, не відповідають типу резервуарів, заводським номерам, місткості та відсутні в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального урезервуарі. У зв'язку з цим, контролюючим органом правомірно було зафіксовано порушення п.п. 230.1.2. п. 230.1. ст. 230 ПК України.
Законом України «Про внесення зміни до п. 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення», Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ» (далі - Закон № 3863-ІХ) викладено в новій редакції.
Так, приписами п. 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» установлено, що інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України «Про внесення зміни до п. 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена ч. 1 ст. 27, ч. 3 ст. 276, ст. ст. 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена ч. 1 ст. 27, ч. 3 ст. 276, ст.ст. 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
На виконання вимог Закону № 3863-ІХ наказом ДСА України від 16 вересня 2024 року№ 399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок № 399).
Пунктом 22 Порядку № 399 встановлено, що на підставі отриманих примірників протоколу та переліку судових справ відповідальною особою протягом семи робочих днів після завершення автоматизованого розподілу судових справ передаються судові справи до судів, визначених за результатами автоматизованого розподілу.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 4 лютого 2025 року, справу № 640/17493/22 передано для розгляду судді Черниковій А.О.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 06 лютого 2025 року прийнято адміністративну справу № 640/17493/22 до провадження, розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні).
На виконання ухвали суду представник відповідача повторно направив до суду відзив.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Працівниками ГУ ДПС у Київській області на підставі наказу від 01.11.2021 № 2495-п та направлень від 01.11.2021 № 7688/10-36-09-00, № 7689/10-36-09-00 було проведено фактичну перевірку магазину,розташованого за адресою: Київська область, Макарівський район, село Калинівка, вулиця Київська, 49/Б, за результатами якої складено акт про результати фактичної перевірки з питань дотримання податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання, обігу пального, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС,від 11.11.2021 № 19169/10-36-09-00-10/44143747 з додатками.
У висновках акту зазначено, що резервуари ЗВГ-10 - заводський номер 268, РГС-40 - заводський номер 362 та два резервуари РГС-21 - заводський номер 363не відповідають типу резервуарів, заводським номерам, місткості та відсутні в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (надалі - ЄДР). У зв'язку з цим, було зафіксовано порушення п.п. 230.1.2. п. 230.1. ст. 230 ПК України.
На підставі вказаного акту перевірки ГУ ДПС у м. Києві 23.12.2021 винесено податкове повідомлення-рішення №0952420902, яким застосовано до товариства штраф в розмірі 80 000,00 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення оскаржувалось позивачем в адміністративному порядку, однак рішенням ДПС України від 08.09.2022 №10604/6/99-00-06-03-02-06 скаргу товариства залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення від 23.12.2021 №0952420902 - без змін.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Статтею 19 Конституції України визначено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Згідно пп.14.1.6. п.14.1 ст.14 Податкового кодексуУкраїни (далі ПК України) акцизний склад - це:
а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
За пп.14.1.224 п.14.1 ст.14 ПК України розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, щопідтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Відповідно до п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України, акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Акцизні склади, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), повинні бути обладнані лишевитратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) наливом з такого акцизного складу.
Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
На виконання вимог статті 230 ПК України постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 №891 затверджено Порядок ведення Єдиною державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку (далі - Порядок).
Відповідно до пп. 3 п. 2 Порядкурезервуар - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки у вигляді стаціонарної споруди або ємності, який призначений для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання та для якого встановлена залежність його місткості від абсолютної висоти рівня пального в резервуарі, що оформлено у вигляді градуювальної таблиці.
Згідно з пп. 1 п. 2 Порядку витратомір-лічильник - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки, призначений для безперервного вимірювання, запам'ятовування та відображення у фактичних умовах вимірювання кількості пального, що проходить через вимірювальний перетворювач у закритих, повністю заповнених трубопроводах; підпункт 2 пункту 2 ЄДР визначає поняття рівнеміра-лічильника рівня пального у резервуарі - це законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки, призначений для вимірювання рівня пального, за яким обчислюється об'єм пального, що перебуває у резервуарі, за градуювальною таблицею резервуара. Обіг пального - будь-які операції, що передбачають згідно ЄДР:
- фізичне отримання розпорядником акцизного складу пального з переходом права власності чи без переходу права власності на пальне (операції з виробництва, придбання, комісії, доручення, відповідального зберігання та інші операції);
- фізичний відпуск (відвантаження) розпорядником акцизного складу пального з переходом права власності чи без переходу права власності на пальне (операції з виробництва, придбання, комісії, доручення, відповідального зберігання та інші операції).
Згідно з пунктом 14 вказаного Порядку уніфікованою нумерацією акцизних складів є автоматичне присвоювання в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового уніфікованого номера кожному акцизному складу.
Уніфікованою нумерацією резервуарів є присвоювання розпорядником акцизного складу уніфікованого номера кожному резервуару послідовного порядкового номера, який містить лише цифрові значення (не повинен містити літер чи інших символів), не може починатися з 0 та складається з двох частин, розмежованих знаком дробу:
- у першій частині проставляється послідовний порядковий номер резервуара;
- у другій частині проставляється порядковий номер акцизного складу, на якому розташований такий резервуар.
Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр) - це електронна база даних, яка містить податкову інформацію про наявність у розпорядників акцизних складів витратомірів та рівнемірів, їх серійні (ідентифікаційні) номери, відомості щодо резервуарів та акцизних складів, на яких встановлені витратоміри і рівнеміри, а також облікові дані щодо обсягів обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у розрізі резервуарів та акцизних складів (п.1 розділу І Формату).
Пунктом 1 статті 128-1 ПК України передбачається, що необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник / витратомір-лічильник спирту етилового.
Судом установлено, що за адресою здійснення ТОВ «Еталон Ойл Трейд» господарської діяльності: Київська обл., Макарівський р-н, с. Калинівка, вул. Київська, 496, розташований акцизний склад, зареєстрований за уніфікованим номером 1017677.
На вказаному акцизному складі розміщені наступні резервуари: РГС-21 - заводський номер 363 (номер для ідентифікації 1); РГС-21 - заводський номер 363 (номер для ідентифікації 2); РГС-40 - заводський номер 3 (номер для ідентифікації 3); РГС-40 - заводський номер 2 (номер для ідентифікації 4); РГС-40 - заводський номер 362 (номер для ідентифікації 5); ЗВГ-10 - заводський номер 268 (номер для ідентифікації 6).
На підтвердження позитивного результату повірки засобів вимірювальної техніки, що використовуються позивачем, до податкової перевірки останній надавсвідоцтва про повірку засобу вимірювальної техніки № 34-00/6332, № 34-00/6333, №34-00/6334, №34-00/6335,№ 34-00/6336 та № 34-00/6338.
Суд, дослідивши надані документи та долучені докази, встановив, що зазначені резервуари зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального, а їх номери повністю співпадають з номерами, зазначеними в наданих до перевірки документах, та з номерами обладнання, що фізично знаходяться на акцизному складі 1017677. Також, вбачається, що фактичні резервуаритієї ж марки, моделі, об'єму, що й зареєстровані у відповідному реєстр.
При цьому, присвоювання кожному резервуару послідовного порядкового номерадля їх ідентифікації, а не заводськими номерами, не суперечить положенням чинного законодавства.
Також, суд бере до уваги доводи позивача, які додатково підтверджують помилковість висновків податкового органу, що спірні резервуари обладнані інформаційними таблицями, які містять у т.ч. інформацію про номер резервуара, за яким такий резервуар зареєстрований у Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі. Вказані обставини підтверджуються долученими до матеріалів справи фотографіями.
Окрім цього, суд бере до уваги, що спірні резервуари мають позитивний результат повірки згідно зі свідоцтв №34 00/6332 на резервуар №1, №34-00/6333 на резервуар №2, №34-00/6336 на резервуар №5, №34-00/3968 на резервуар №6, номера резервуарів в яких відповідають номерам, що розміщені на інформаційних таблицях та за якими такі резервуари були зареєстровані у відповідному реєстрі.
При цьому, суд бере до уваги, що під час проведення фактичної перевірки контролюючий орган не навів аргументів та не надав доказів, які б свідчили про експлуатацію позивачем засобів вимірювальної техніки, які не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та за відсутності позитивних результатів повірки.
Під час розгляду справи також відповідачем не спростовано аргументів позивача, будь-яких доказів на підтвердження зворотного не надано.
Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку, що на виконання вимог абзацу 4 пункту 230.1.2статті230 ПК України позивачем використовує резервуари, які відповідають вимогам законодавства та мають позитивний результат повірки згідно з долученими до перевірки свідоцтвами, а номери резервуарів, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, повністю збігаються з номерами резервуарів, що знаходяться акцизному складі, зареєстрований за уніфікованим номером 1017677, за адресою господарської діяльності позивача: Київська обл., Макарівський р-н, с. Калинівка, вул. Київська, 496.
Таким чином, висновки акта перевірки про порушення ТОВ «Еталон Оіл Трейд» підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України є безпідставними та необґрунтованими, а отже прийняте на підставі таких висновків податкове повідомлення-рішення від 23 грудня 2021 року №0952420902 є протиправним та підлягає скасуванню.
Інші доводи та заперечення сторін не спростовують вище встановленого судом та не мають визначального значення для вирішення спору по суті.
Судом враховується, що згідно з п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно положень ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з наявної в матеріалах справи платіжної інструкції від 06.10.2022 № 614 позивачем під час звернення з даним позовом до суду сплачено судовий збір у розмірі 2 481,00 грн. Відтак, враховуючи розмір задоволених позовних вимог, суд присуджує на користь позивача судові витрати у розмірі 2 481,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 3, 5-9, 12, 15, 18, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 94, 139, 241-243, 245, 246, 263, 295, 297, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Еталон Оіл Трейд» до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 23 грудня 2021 року № 0952420902.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Еталон Оіл Трейд» (04073, м. Київ, проспект Бандери Степана, буд. 25; код ЄДРПОУ 44143747) судовий збір у розмірі 2 481,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 33/19; код ЄДРПОУ 44116011).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається відповідно до п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13 грудня 2022 року № 2825-IX до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя А.О.Черникова