Справа № 496/5131/24
Провадження № 2/496/1123/25
04 лютого 2025 року Біляївський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді - Буран В.М.,
за участю: секретаря судового засідання - Рогачко О.С.,
розглянувши цивільний позов ТОВ «Коллект Центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором та судових витрат, -
01.08.2024 р. директор ТОВ «Коллект центр» Ткаченко М. звернувся до суду з позовом та просить стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Коллект центр» заборгованість за кредитним договором в розмірі 34836,00 грн. Крім того, просить стягнути з відповідача на користь ТОВ «Коллект центр» судові витрати у вигляді судового збору в сумі 3028,00 гривень та понесені витрати на правову допомогу в розмірі 9000,00 грн.
26.08.2024 ухвалою суду відкрито провадження у справі та призначено цивільну справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
15.01.2025 до суду надійшла заява представника позивача Ткаченко М.М. про залишення без розгляду позову ТОВ «Коллект Центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.257 ЦПК України в ухвалі про залишення позову без розгляду можуть бути вирішені питання, зокрема, про повернення судового збору з державного бюджету.
Враховуючи, що представником позивача до початку розгляду справи по суті подано заяву про залишення позову без розгляду, заяву слід задовольнити.
Ураховуючи, що від штатної кількості - 11 суддів, зараз здійснюють правосуддя тільки 7, відсутності у складі суду секретаря судового засідання, показники навантаження перевищують нормативні у 5 разів, передачу справ іншого судді, що створило додаткове навантаження, суд першої інстанції був позбавлений можливості виготовити рішення у строки, передбачені національним законом.
Відповідно до п.5 ч.1, ч.3 ст.257 ЦПК України, -
Цивільний позов ТОВ «Коллект Центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором та судових витрат - залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що він має право на повторне звернення до суду.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду на протязі 15 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя: В.М. Буран