Рішення від 02.04.2025 по справі 380/1547/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2025 рокусправа № 380/1547/25

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якій позивач просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області від 23.12.2024 року № 134550026465 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії-перехід на пенсію за віком згідно з Законом України “Про державну службу»;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016, код ЄДРПОУ - 13814885) перевести ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНКОПП НОМЕР_1 ) на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723 - XII з дня звернення із заявою від 17. 12.2024 року та здійснити перерахунок пенсії відповідно до довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 17.12.2024 року № 38 та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 17.12.2024 року № 39 виданих департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначає, що вона 17.12.2024 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач 1) із заявою про перехід на інший вид пенсії - пенсію державного службовця відповідно до Закону України “Про державну службу». Однак, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (далі - відповідач 2) від 23.12.2024 року № 134550026465 позивачка отримала відмову у перерахунку пенсії згідно Закону України “Про державну службу» Підставою відмови у призначенні пенсії державного службовця є те, що у позивачки відсутній стаж державної служби, передбачений Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №889 посади, на яких вона працювала з 01.04.2023 не належать до посад, віднесених до категорій посад державних службовців, а на посадах осіб органів місцевого самоврядування, яким присвоєно ранг посадової особи органу місцевого самоврядування дія Закону №889 не поширюється, а тому підстав для призначення пенсії за нормами Закону №889 немає. Не погоджуючись з відмовою відповідача 2 у призначенні пенсії на підставіЗакону України “Про державну службу» № 3723- XII від 16.12.1993, згідно поданої заяви від 29.01.2024р. та вважаючи її протиправною, позивачка звернулася до суду із даним позовом.

Ухвалою від 31.01.2025 призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали подати відзив на позовну заяву.

Відповідачем 2 подано відзив на позовну заяву, просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі мотивуючи тим, що після 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом №889-VIII) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України №889-VIII, та мають передбачені частиною 1 статті 37 Закону №3723-ХІІ вік і страховий стаж. Виходячи з системного аналізу положень Закону №889-VIII та статті 37 Закону № 3723-ХІІ, із набранням чинності Законом №889-VIII державні службовці втратили право на призначення спеціальних пенсії та отримали право на призначення пенсій на загальних підставах, тобто відповідно до положень Закону України ''Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування''. Разом із цим, законодавцем передбачено виключення для тих осіб, які станом на 01.05.2016 мають не менш, як 20 років стажу на посадах державної служби, незалежно від того, чи займали такі особи станом на 01.05.2016 посади державної служби. Щодо позовних вимог в частині врахування довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 17.12.2024 року № 38 та довідки від 17.12.2024 № 39 виданих департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Головне управління зазначило наступне. Переведення на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» здійснюється із встановленням розміру пенсії, отримуваного до такого переведення, з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла така заява. Позивач 17.12.2024 звернувся до відповідача із заявою про переведення на інший вид пенсії та обрахунок її розміру на підставі довідок про складові заробітної плати від 17.12.2024 року № 38 та від 17.12.2024 № 39 виданих департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради. Водночас, законодавцем для осіб, які станом на 01.05.2016 мають не менш, як 20 років стажу на посадах державної служби, незалежно від того, чи займали такі особи станом на 01.05.2016 посади державної служби передбачено, що для такої категорії осіб збережено право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ у розмірі 60 % суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок (страхові внески). Правові підстави для нарахування пенсії у розмірі 60% заробітної плати, зазначеної у довідках про складові заробітної плати довідок про складові заробітної плати від 17.12.2024 року № 38 та від 17.12.2024 № 39 виданих департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради відсутні, оскільки законодавство не регламентує ані права особи на такий перерахунок, ані порядок і умови здійснення такого перерахунку пенсії.

Відповідач 1 подав відзив на позовну заяву, зазначив, що відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213-VIII з 01.06.2016 скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Починаючи з 01.06.2015 посадовим особам місцевого самоврядування пенсії призначаються на загальних підставах відповідно до Закону 1058. Згідно трудової книжки позивачу не присвоєно ранг державного службовця. Отже, посадові особи місцевого самоврядування не є державними службовцями. Робота на посадах в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу державної служби по 04.07.2001. Оскільки позивач з 12.11.2004 працює в органах місцевого самоврядування, підстав для зарахування даного періоду до стажу роботи державної служби немає. Щодо врахування довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, відповідач зазначив, що дані довідки видані без врахування змін внесених постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 №823 та не відповідають вимогам Порядку №622, тому відсутні підстави для їх врахування. Відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд зазначає наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за віком, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

17.12.2024 року позивачка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою щодо переведення її на пенсію державного службовця.

За принципом екстериторіальності заява була направлена до Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області від 23.12.2024 року № 134550026465 відмовлено у перерахунку пенсії позивачки - згідно Закону України “Про державну службу». Рішення мотивоване тим, що з 04.07.2001 набрав чинності Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» згідно з яким керівні працівники і спеціалісти місцевих рад набули статус посадових осіб органів місцевого самоврядування. З 03.07.2001 особи які працюють на посадах місцевого самоврядування, не відносяться до категорій посад державної служби. Враховуючи наведене, прийнято рішення відмовити ОСОБА_1 в переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» у зв'язку з відсутністю законних підстав.

Вважаючи відмову відповідача 2 протиправною, позивачка звернулась до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

У відповідності до статті 1 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від № 2493-III 07.06.2001 служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету (ст. 2 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від № 2493-III 07.06.2001) .

Згідно з ст. 3 вказаного Закону посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Відповідно до ч. 7 ст. 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від № 2493-III 07.06.2001 (в редакції від 01.05.2016) пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Пенсійне забезпечення державних службовців до 01.05.2016 було врегульованим Законом України "Про державну службу" № 3723-XIIвід 16.12.1993.

З 01.05.2016 набрав чинності Закон України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015. Згідно Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Пунктом 10 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015встановлено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до положень п. 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015передбачено, що за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XIIвід 16.12.1993, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XIIвід 16.12.1993після 1 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1статті 37 вказаного Закону та Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Отже, після 1 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XIIвід 16.12.1993лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 та мають передбачені частиною 1 статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XIIвід 16.12.1993вік і страховий стаж.

Аналогічні правові позиції викладені в постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 по справі № 822/524/18 та у постанові Верховного Суду від 26.06.2018 по справі № 676/4235/17.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XIIвід 16.12.1993(у редакції на час набрання чинності Законом України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015) на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

У відповідності до ч. 2 ст. 46 Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" № 2493-III від 07.06.2001.

Таким чином, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", входить до стажу державної служби.

Згідно записів трудової книжки, ОСОБА_1 з 12.11.2004 працювала на посадах органів місцевого самоврядування:

- 02.11.2004 прийнята на посаду інженера, спеціаліста відділу комунального господарства управління житлово-комунального господарства Львівської міської ради, як переможець конкурсу. Встановлено 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування;

- 28.11.2006 присвоєно черговий 12 ранг посадової особи місцевого самоврядування;

- 01.12.2008 присвоєно черговий 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах шостої.

Станом на цей час продовжує працювати.

Посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби визначався Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 283 від 03.05.1994(втратив чинність 01.05.2016).

Відповідно до п. 2 вказаного Порядку до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Крім того, згідно п. 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 229 від 25.03.2016до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Пунктом 6 Порядку № 229 встановлено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.

Відповідно до пункту 8розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Тобто, обчислення стажу державної служби за періоди роботи до 01.05.2016 (до набрання чинності Законом України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015) здійснюється згідно Порядку обчислення стажу державної служби, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283.

Таким чином, в даному випадку до застосування підлягають норми Порядку № 283, а саме пункту 2 вказаного порядку - до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та на посадах керівних працівників і спеціалістів виконавчих комітетів місцевих рад, їх управлінь, самостійних відділів, інших структурних підрозділів.

Отже, доводи Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області про те, що стаж роботи на посадах в органах місцевого самоврядування не може бути зарахований до стажу державного службовця, який дає право на призначення пенсії державного службовця, є безпідставними.

Таким чином, посади, які займала позивачка з 12.11.2004 відповідно до статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", пункту 2 Порядку № 283 входить до переліку посад, які зараховуються до стажу державної служби.

Стаж роботи позивачки на посаді, віднесеній до відповідних категорій посад державної служби станом на 01.05.2016 - день набрання чинності Законом України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 становив більше 10 років, при цьому позивачка продовжувала працювати на посаді заступника начальника відділу економіки, планування, ціноутворення та житлової політики управління економіки підприємств департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, що дає їй право на призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу".

Разом з цим, як зазначалося судом вище, обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року після 1 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1статті 37 цього Закону і Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VІІІ від 10 грудня 2015 року, а саме щодо віку, страхового стажу та стажу державної служби.

У випадку позивачки такими умовами є: досягнення 62 років; наявність 10 років стажу державної служби станом на 01.05.2016; наявність загального страхового стажу 35 роки.

Доводи відповідача про те, що станом на 01.05.2016 у позивача відсутній необхідний для переведення на інший вид пенсії стаж - 20 років державної служби є помилковими, оскільки відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ від 16.12.1993 та пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VІІІ від 10.12.2015 право на призначення пенсії мають державні службовці, які на день набрання чинності Закону України "Про державну службу" № 889-VІІІ від 10.12.2015 займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців.

Таким чином, відмова відповідача у переведенні позивача на пенсію державного службовця, відповідно до Закону України “Про державну службу» є протиправною.

Підсумовуючи наведене, суд зазначає про те, що право позивачки на переведення на пенсію державного службовця, відповідно до Закону України "Про державну службу" виникло 17.12.2024 - дату звернення з заявою про перехід на таку пенсію.

З метою захисту прав позивачки, слід зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» з 17.12.2024 та здійснити перерахунок пенсії позивачки відповідно до довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 17.12.2024 №38 та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 17.12.2024 №39.

Частиною 1 ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову.

Сплачений позивачкою судовий збір у розмірі 1211,20 грн. підлягає стягненню на користь позивачки з Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області від 23.12.2024 №134550026465 про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» з 17.12.2024 та здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 17.12.2024 №38 та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 17.12.2024 №39 виданих департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (адреса: 84122, Донецька обл., м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, ЄДРПОУ: 13486010) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) судовий збір на суму 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду. У випадку розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяКрутько Олена Василівна