про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі
без проведення судового засідання
01 квітня 2025 року справа №363/435/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , яка діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_1 , до Вишгородського районного відділу Центрального Міжрегіонального Управління ДМС у м. Києві та Київській області про визнання протиправними дій,
В провадження Вишгородського районного суду Київської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 , в інтересах неповнолітньої ОСОБА_1 до Вишгородського об'єднаного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області Державної міграційної служби України про визнання протиправною відмови Вишгородського об'єднаного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області у видачі паспорта громадянина України у формі книжечки на ім'я ОСОБА_1 відповідно до положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ, зобов'язання Вишгородського об'єднаного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області оформити та видати ОСОБА_1 паспорт громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року відповідно до положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ та стягнути судові витрати.
Ухвалою Вишгородського районного суду Київської області від 31.01.2025 передано дміністративну справу за позовом ОСОБА_2 , в інтересах неповнолітньої ОСОБА_1 до Вишгородського об'єднаного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області Державної міграційної служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії до Київського окружного адміністративного суду за підсудністю.
11.03.2025 справа надійшла на адресу Київського окружного адміністративного суду.
Протоколом автоматизованого розподілу справи від 11.03.2025 визначено головуючу суддю Лисенко В.І.
01.04.2025 справу передано судді Лисенко В.І. для подальшого розгляду.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Відповідно до положень статей 257, 261 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням учасників судового процесу.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 49, 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Прийняти справу до провадження судді Лисенко В.І.
Відкрити провадження в адміністративній справі.
Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Лисенко В.І.