Деражнянський районний суд Хмельницької області
ін. 32200 , місто Деражня , вул. Миру, 43 тел. (факс): 038 56 2 10 24
17 січня 2025 року Справа № 673/25/25 Провадження № 3/673/73/25
17.01.2025 рокум.Деражня
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Дворнін О.С., розглянувши матеріали, за якими до адміністративної відповідальності притягається ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька АДРЕСА_1 , не працює,
за ч.3 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
17.12.2024 року близько 11 год. 00 хв. ОСОБА_1 із території свого домогосподарства в АДРЕСА_1 , здійснювала продаж з рук тютюнових виробів, а саме: продала ОСОБА_2 дві пачки сигарет «Ritm» без марок акцизного податку по ціні 30 грн. за пачку, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 156 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, причини неявки не повідомила, про місце, дату та час розгляду справи була повідомлена належним чином.
У відповідності до ч.1 ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Таким чином, з огляду на вказані вище норми закону та відсутність клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, про відкладення розгляду справи, суд вважає ОСОБА_1 належним чином повідомленою про місце і час розгляду справи, тому проводить судовий розгляд за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина правопорушниці у вчиненні інкримінованого їй адміністративного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №274344 від 17.12.2024 року;
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 17.12.2024 року
Дії правопорушниці слід кваліфікувати за ч.3 ст.156 КУпАП, як торгівля тютюновими виробами, з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом.
При накладенні стягнення судом враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Як вбачається зі справи, майнової шкоди діями правопорушниці заподіяно не було, а підстави для передачі даних матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації чи трудового колективу відсутні.
Обставинами, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.
Згідно з ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 156 КУпАП за малозначністю і оголосити їй усне зауваження, оскільки діяння, вчинене нею, містило в собі усі юридичні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 156 КУпАП, але внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, і шкода заподіяна не була.
Згідно з ч.3 ст. 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі вищевикладеного, слід звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.3 ст.156 КУпАП за малозначністю, оголосивши їй усне зауваження, а провадження у справі закрити.
Застосування такого заходу, як усне зауваження, буде необхідним та достатнім для досягнення, визначеної ст. 23 КУпАП, мети - виховного впливу та запобіганню вчиненню нових правопорушень.
Оскільки суд закриває провадження по справі та не накладає адміністративне стягнення, судовий збір не стягується.
Керуючись, ст.ст. 22, 156, 283, 284 КУпАП, суд,-
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 156 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 156 КУпАП, за малозначністю, оголосивши їй усне зауваження.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 156 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Деражнянський районний суд Хмельницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області О. С. Дворнін