Провадження № 11-кп/803/299/25 Справа № 171/861/24 Суддя у 1-й інстанції - ОСОБА_1 Суддя у 2-й інстанції - ОСОБА_2
02 квітня 2025 року м.Кривий Ріг
Дніпровський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ:
судді-доповідача: ОСОБА_2
суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4
за участю
секретаря судового засідання: ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу прокурора ОСОБА_6 на вирок Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області від 09.05.2024 року у кримінальному провадженні, внесеного до ЄРДР за № 12024041720000021 за обвинуваченням ОСОБА_7 , за ч.1 ст.263 КК України,-
Вироком Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області від 09.05.2024 року ОСОБА_7 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України та призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України звільнено від відбуття призначеного за цим вироком покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим терміном в 1 рік. З покладенням у відповідності до п.п.1,2 ч.1 ст.76 КК України обов'язків. Скасовано запобіжний захід. Зараховано на підставі ст. 72 КК України у строк покарання обвинуваченому строк попереднього ув'язнення з 22.02.2024 року по 09.05.2024 року з розрахунку один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі. Вирішено питання про речові докази та судові витрати.
На вказаний вирок суду прокурором подано апеляційну скаргу, які разом з матеріалами справи надійшли до Дніпровського апеляційного суду (м. Кривий Ріг).
Обвинуваченим ОСОБА_7 та адвокатом ОСОБА_8 яка представляла інтереси обвинуваченого ОСОБА_7 у суді першої інстанції по цій справі, повідомлено апеляційний суд, що в адвокатаОСОБА_8 закінчились повноваження на захист ОСОБА_7 .
Згідно ухвали Дніпровського апеляційного суду від 26 лютого 2025 року згідно доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі, яка відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважається затриманою та / або стосовно якої обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою від 27.02.2025 №033-040002123, регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області призначив обвинуваченому ОСОБА_7 адвоката ОСОБА_8 . Доручення діє до:закриття кримінального провадження, закінчення останнього судового провадження з перегляду судових рішень; використання всіх національних засобів правового захисту.
Заслухавши суддю-доповідача, колегія суддів приходить до наступного.
Згідно зі ст. 48 ч.2 КПК України захисник залучається судом для здійснення захисту за призначенням у випадках та в порядку, визначених ст.49 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.49 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов'язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо:
1) відповідно до вимог статті 52 цього кодексу участь захисника є обов'язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника;
2) підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об'єктивних причин не може його залучити самостійно;
3) слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд вирішить, що обставини кримінального провадження вимагають участі захисника, а підозрюваний, обвинувачений не залучив його.
Захисник може бути залучений слідчим, прокурором, слідчим суддею, судом в інших випадках, передбачених законом, що регулює надання безплатної правової допомоги.
Згідно зі ст.14 ч.1 п.7 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» право на безоплатну вторинну правову допомогу мають особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких, відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, захисник залучається судом для здійснення захисту за призначенням.
02 квітня 2025 року захисник адвокат ОСОБА_8 у судове засідання не з'явилася, про причини своєї неявки не повідомила, на телефонні дзвінки не відповідає.
Обвинувачений ОСОБА_7 заявив клопотання про призначення йому іншого захисника, оскільки адвокат ОСОБА_8 йому повідомляла, що знаходиться на лікуванніі, просив призначити безоплатного захисника.
Враховуючи, що адвокатОСОБА_8 не з'являється, а обвинувачений потребує правової допомоги, але не в змозі самостійно залучити захисника, колегія суддів вважає за необхідне, призначити останньому захисника через Південно-Східний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 48, 49, 52, 401 КПК України, ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», колегія суддів, -
Розгляд апеляційного провадження за апеляційною скаргою прокурора ОСОБА_6 на вирок Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області від 09.05.2024 року у кримінальному провадженні, внесеного до ЄРДР за № 12024041720000021 за обвинуваченням ОСОБА_7 , за ч.1 ст.263 КК України, відкласти на 20 травня 2025 року на 14 годину 30 хвилин.
Призначити обвинуваченому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 захисника із числа адвокатів Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Дніпропетровській області (м. Кривого Рогу) для захисту його прав та законних інтересів у суді апеляційної інстанції при розгляді апеляційної скарги прокурора на вирок Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області від 09.05.2024 року у кримінальному провадженні, внесеного до ЄРДР за № 12024041720000021 за обвинуваченням ОСОБА_7 , за ч.1 ст.263 КК України.
Повідомити керівника Південно-Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги, що розгляд вказаної апеляційної скарги призначений на 20 травня 2025 року на 14 годину 30 хвилин, у Дніпровському апеляційному суді за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Миру, 24.
Копію ухвали направити керівнику Південно-Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.
Судді