Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про закриття провадження у справі
02 квітня 2025 року Справа №640/7868/22
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Галатіної О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії, суд -
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з даним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просить:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві щодо відмови у перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 , відповідно до Постанови КМ України № 704 від 30.08.2017 р. та довідки фінансово - економічного управління СБУ № 21/3/2-9/878-48 від 19.01.2022 року та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити з 1 квітня 2019 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про і грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» з врахуванням складових, що вказані в довідці Фінансово - економічного управління СБУ № 21/3/2-9/878-48 від 19.01.2022 року з врахуванням:
• Посадового окладу 9169,00 грн.
• Окладу за військовим званням 1480,00 грн.
• Надбавки за вислугу років 45% 4792,41 грн.
• Надбавки за особливості проходження служби 35% 5404,77 грн.
• Надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% 1375,47 грн.
• Преміювання 10% 916,98 грн.
• Усього : 23139,43 грн.
та здійснити виплату заборгованості одним платежем.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 травня 2022 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2025 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Розглянувши матеріали справи, суд втановив наступне.
Відповідно до частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд закриває провадження у справі:
1) якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства;
2) якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом;
3) якщо сторони досягли примирення;
4) якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав;
5) у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи або припинення юридичної особи, за винятком суб'єкта владних повноважень, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва;
6) щодо оскарження нормативно-правових актів суб'єктів владних повноважень чи окремих їх положень, якщо оскаржуваний нормативно-правовий акт або відповідні його положення визнано протиправними і нечинними рішенням суду, яке набрало законної сили;
7) щодо оскарження індивідуальних актів та дій суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані акти та дії суб'єкта владних повноважень було змінено або скасовано рішенням суду, яке набрало законної сили;
8) щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Судом встановлено, що предметом спору є протиправні дії Відповідача, щодо щодо відмови у перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 відповідно до Постанови КМ України № 704 від 30.08.2017 р. та довідки фінансово - економічного управління СБУ № 21/3/2-9/878-48 від 19.01.2022 року.
Згідно Єдиного державного реєстру судових рішень, судом встановлено, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2023 року по справі № 380/1618/23 адміністративний позов задоволено частково.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку основного розміру пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 та довідки Фінансово-економічного управління Служби Безпеки України № 21/3/2-9/878-48 від 19.01.2022.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити ОСОБА_1 з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років відповідно до ст.63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 Про грошове забезпечення військовослужбовців осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб з врахуванням складових, що вказані довідці Фінансово-економічного управління Служби Безпеки України № 21/3/2-9/878-48 від 19.01.2022 з врахуванням: посадового окладу 9169,80 грн, окладу за військовим званням 1480,00 грн, відсоткової надбавки за вислугу років (45%) 4792,41 грн, надбавки за особливості проходження служби (35%) 5404,77 грн, служби в умовах режимних обмежень (15%) 1375,47 грн, премії (10%) 916,98 грн.
У задоволенні решти частини позовних вимог відмовлено.
Згідно Єдиного державного реєстру судових рішень, вищевказане рушення набуло законної сили 31 березня 2023 року.
В обгрунтування підстав звернення до суду у адміністративній справі №380/1618/23, Позивач зазначає, що Фінансово-економічним управлінням СБУ видав довідку №21/3/2-9/878-48 від 19.01.2022 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019. Позивач звернувся до ГУ ПФУ у м. Києві із заявою про перерахунок пенсії на підставі зазначеної довідки та отримав відмову. Позивач не погоджується з відмовою ГУ ПФУ у м. Києві, вважає, що має право на перерахунок пенсії на підставі виданої довідки.
Таким чином, позовні вимоги та підстави звернення до суду у справах №640/7868/22 та №380/1618/23 є тотожними.
Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України. Суб'єктами, на яких поширюється обов'язковість судових рішень являються всі органи державної влади і органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, посадові чи службові особи та громадяни.
Згідно з частинами другою та третьою статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Як вже зазначено вище, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Приймаючи до уваги наведене, суд приходить до висновку про закриття провадження у справі на підставі пункту 4 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись положеннями ст.ст. Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Закрити провадження по адміністративній справі № 640/7868/22 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Шостого апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Направлення даної ухвали здійснювати шляхом електронного листування на електронні адреси учасників справи.
Суддя О.О. Галатіна