Ухвала від 31.03.2025 по справі 320/11932/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про виправлення описки

31 березня 2025 року Справа № 320/11932/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кочанова П.В., розглянувши в порядку письмового провадження питання про виправлення описки в рішенні суду від 20 грудня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2024 року у справі №320/11932/24, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо відмови ОСОБА_1 в нарахуванні та виплаті з 01.10.2023 доплати до пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (ЄДРПОУ: 22933548, адреса: 08500, Київська область, м.Фастів, вул.Саєнка-Андрія, 10) нарахувати та виплатити з 1 жовтня 2023 року ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) щомісячну доплату у розмірі 2000 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з урахуванням раніше виплачених сум.

Представник Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області звернувся до суду з заявою, в якій просив суд виправити описку в рішенні Київського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2024 року у справі №320/11932/24, шляхом зазначення вірного РНОКПП позивача.

Розглянувши подану заяву, дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Згідно ст.253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.

Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо. Судом було встановлено, що зазначена описка є технічною.

Судом встановлено, що в рішенні Київського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2024 року у справі №320/11932/24 допущена описка в зазначенні вірного РНОКПП позивача, та замість вірного « НОМЕР_2 » вказано невірний « НОМЕР_1 ».

З огляду на що, суд виправляє описку допущену в рішенні Київського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2024 року.

Враховуючи викладене та керуючись статями 160, 243, 256, 253, 294, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву представника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про виправлення описки - задовольнити.

Виправити описку допущену в рішенні Київського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2024 року у справі №320/11932/24 в зазначенні вірного РНОКПП ОСОБА_1 та замість невірного РНОКПП « НОМЕР_1 » вважати вірним РНОКПП « НОМЕР_2 ».

Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Повний текст ухвали складений та підписаний 31 березня 2025 року.

Суддя Кочанова П.В.

Попередній документ
126261710
Наступний документ
126261712
Інформація про рішення:
№ рішення: 126261711
№ справи: 320/11932/24
Дата рішення: 31.03.2025
Дата публікації: 03.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Київський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про виправлення помилки у судовому рішенні
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (20.12.2024)
Дата надходження: 13.03.2024
Предмет позову: про зобов'язання вчинити певні дії