Постанова від 31.03.2025 по справі 571/588/25

Справа № 571/588/25

Провадження № 3/571/471/2025

ПОСТАНОВА

іменем України

31 березня 2025 року с-ще Рокитне

Рокитнівський районний суд Рівненської області, в складі судді одноособово Комзюк А.Ф., за участю секретаря судового засідання Богданець О.М., прокурора Козаченко Т.Ф., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , не працюючого, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,

про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 будучи посадовою особою державної лісової охорони, майстром лісу Кисорицького лісництва Філії «Рокитнівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушив встановлені вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» у рахуванням положень пункту 2-7 розділу ХІІІ цього Закону, а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік. Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік о 16 год 53 хв 14 грудня 2024 року.

Крім того, ОСОБА_1 будучи посадовою особою державної лісової охорони, майстром лісу Кисорицького лісництва Філії «Рокитнівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушив встановлені вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» у рахуванням положень пункту 2-7 розділу ХІІІ цього Закону, а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік. Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави аба місцевого самоврядування за 2022 рік о 16 год 59 хв 14 грудня 2024 року.

Крім того, ОСОБА_1 будучи посадовою особою державної лісової охорони, майстром лісу Кисорицького лісництва Філії «Рокитнівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушив встановлені вимоги абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» у рахуванням положень пункту 2-7 розділу ХІІІ цього Закону, а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави за 2023 рік. Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік о 10 год 55 хв 16 грудня 2024 року.

Крім того, ОСОБА_1 будучи посадовою особою державної лісової охорони, майстром лісу Остківського лісництва Філії «Рокитнівське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушив встановлені вимоги абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» у рахуванням положень пункту 2-7 розділу ХІІІ цього Закону, а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні). Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) о 11 год 25 хв 25 липня 2024 року.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановами суду від 03 березня 2025 року справи об'єднані в одне провадження.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 визнав свою провину та пояснив, що з 2014 року працював на посаді майстра лісу Кисорицького лісництва ДП «Остківський лісгосп». Згодом, у зв'язку з реорганізацією та приєднанням до ДП «Рокитнівське лісове господарство» був призначений на посаду майстра лісу Кисорицького лісництва Філії «Рокитнівське лісове господарство» ДСГП «Ліси України». 20 липня 2023 року звільнився з роботи за згодою сторін. Не подав декларації за 2021, 2022 та 2023 роки, так як був оголошений воєнний стан, на роботі повідомляли, що декларації можна не подавати. Після звільнення не подав декларацію по тій причині, що при звільненні йому ніхто не роз'яснив належним чином необхідності подання таких декларацій. Декларації подав після отримання повідомлень НАЗК.

В судовому засіданні прокурор Козаченко Т.Ф. зазначила, що ОСОБА_1 , являючись суб'єктом декларування та відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, всупереч положенням ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022 та 2023 роки та після звільнення за неохоплений період раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. Вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доведена зібраними доказами, тому просить визнати його винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.

Відповідальність за ч. 1 ст.172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасне без поважних причин подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З матеріалів справи вбачається, що наказом №113-к від 12.05.2014 року ОСОБА_1 був прийнятий на роботу майстром лісу Кисорицького лісництва ДП «Остківське лісове господарство». В подальшому згідно наказу №40 від 10.01.2022 року «Про переведення працівників», ОСОБА_1 переведено до ДП «Рокитнівський лісгосп» з 11.01.2022 року у зв'язку з реорганізацією ДП «Остківський лісгосп», шляхом приєдання до ДП «Рокитнівський лісгосп». Наказом №56 к від 10.01.2023 року, ОСОБА_1 зараховано на посаду майстра лісу Кисорицького лісництва в штат філії «Рокитнівське лісове господарство» ДСГП «Ліси України». 20.07.2023 року ОСОБА_1 звільнений із займаної посади майстра лісу Кисорицького лісництва згідно п.1 ст.36 КЗпП України - за згодою сторін.

Відповідно до п.1 Положення про Державну лісову охорону, затвердженого постановою КМ України від 16.09.2009 №976, Державна лісова охорона має статус правоохоронного органу та діє у складі Державного лісового агентства, обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державного лісового агентства.

Відповідно до п.п. «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» посадові та службові особи державної лісової охорони є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону.

В силу вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до абз. 1 ч.2 ст.45 Закону Украни «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до пункту 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» опублікований в офіційному виданні Верховної Ради України «Голос України» 11.10.2023 та набрав чинності 12.10.2023.

Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 та 2022 роки, декларацію при звільненні за період з 01.01.2023 по 20.07.2023 в термін не пізніше 31 січня 2024 року, а також за 2023 рік до 01 квітня 2024 року.

Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік подав о 16 годині 53 хвилин 14 грудня 2024 року, за 2022 рік подав о 16 годині 59 хвилин 14 грудня 2024 року, за 2023 рік о 10 годині 55 хвилин 16 грудня 2024 року.

Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), за період з 01.01.2023 по 20.07.2023, подав о 11 годині 25 хвилин 25 липня 2024 року.

Відповідно до ч. 1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується також протоколами №128 від 15.02.2025, №129 від 15.02.2025, №130 від 15.02.2025, №131 від 15.02.2025, витягом з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», копіями поданих декларацій, іншими матеріалами справи.

Таким чином, ОСОБА_1 являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», знаючи про обов'язок до 31 січня 2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022 рік, без поважних причин, подав такі декларації 14 грудня 2024 року,

Також, декларацію при звільненні за період з 01.01.2023 по 20.07.2023, несвоєчасно, без поважних причин подав 25 липня 2024 року, хоч мав подати до 31 січня 2024 року, а декларацію за 2023 рік подав 16 грудня 2024 року, хоча мав подати до 01.04.2024 року. Тобто, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

При обранні адміністративного стягнення, суд враховує обставини справи, ступінь суспільної небезпеки вчиненого та вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті ближче до нижчої межі, відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, що відповідатиме характеру вчиненого правопорушення і меті адміністративного стягнення.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.36, ч.1 ст. 172-6, ст. 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Відповідно до ст.ст.307,308 КУпАП, у разі несплати штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, стягненню підлягає подвійний розмір штрафу в сумі 2040 (дві тисячі сорок) гривень.

Повний текст постанови оголошено о 09.10 год. 01.04.2025.

Суддя А.Ф.Комзюк