Справа № 420/20706/24
31 березня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Вікторії ХОМ'ЯКОВОЇ, розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач), в якому позивач просить:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо здійснення перерахунку і виплати ОСОБА_1 , пенсії з 01.06.2024 з урахуванням збільшення, як інваліду війни, відповідно до положень пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 №1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" (в редакції станом на 01.03.2023) у розмірі 25% від основного розміру пенсії без урахування сум індексації пенсії за 2024 рік;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок і виплату пенсії з 01.06.2024 з урахуванням збільшення пенсії, як інваліду війни відповідно до положень пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 №1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" (в редакції станом на 01.03.2023) у розмірі 25% від основного розміру пенсії, з урахуванням сум індексації пенсії за 2024 рік, визначених постановами Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 та від 24.02.2023 №168;
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо обмеження пенсії максимальним розміром ОСОБА_1 з 01.01.2024 року;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області провести ОСОБА_1 нарахування та виплату пенсії без її обмеження максимальним розміром з урахуванням подальших підвищень (змін) в пенсії з 01.01.2024 року;
стягнути на користь позивача судові витрати з відповідача.
Ухвалою від 08.07.2024. відкрито провадження у справі.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що ОСОБА_1 , є пенсіонером, є інвалідом війни 3 групи. Позивач отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ. В квітні та червні 2024 року позивач дізнався, що в порушення вимог чинного законодавства відповідач здійснив розрахунок збільшення пенсії на 25% виходячи з основного розміру пенсії, без врахування суми індексації пенсії на 2022 та 2024 роки та те, що з 01.01.2024 позивачу встановлено обмеження максимального розміру його пенсії. Такі дії позивач вважає протиправним.
Відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти позову, посилаючись на те, що виходячи з мотивувальної та резолютивної частин Рішення Конституційного суду України № 7-р, а також враховуючи норму частини першої статті 2 Закону №2262, виплаті без обмеження максимальним розміром пенсії, підлягають пенсії призначені з 12.04.2023 особам, які під час служби збройно захищали суверенітет, територіальну цілісність. В матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 відсутні документи, які підтверджують його безпосередню участь у захисті суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України під час агресії російської федерації проти України, розпочатої в лютому 2014 року, тому підстави для виплати пенсії без обмеження максимальним розміром відсутні.
Стосовно перерахунку пенсії з урахуванням підвищення до пенсії, як особі з інвалідністю третьої групи відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 №1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верст населення" у розмірі 25% від основного розміру пенсії з урахуванням індексації пенсії повідомляє, що до основного розміру призначеної пенсії, в залежності від статусу кожного пенсіонера, встановлюються надбавки, підвищення, доплати, пенсії за особливі заслуги перед Україною. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 №1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верст населення" (далі - Постанова №1381) основний розмір пенсії позивача з урахуванням індексації збільшено на 25%.
Щодо обмеження максимального розміру пенсії позивача повідомляє, що за правилами статті 2 Закону №3668-УІ, який набрав чинності 01.10.2011, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та ін. не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
26.07.2024 позивач надав відповідь на відзив.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є пенсіонером за вислугою років, перед виходом на пенсію проходив службу в органах внутрішніх справ та є інвалідом війни 3 групи. Перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Херсонській області.
В квітні та червні 2024 року позивач дізнався від відповідача про те, що в порушення вимог чинного законодавства відповідач здійснив розрахунок збільшення пенсії на 25% як інваліду війни виходячи з основного розміру пенсії, без врахування суми індексації пенсії 2022 та 2024 років.
Відповідач повідомив ОСОБА_1 про те, що з 01.03.2024 розмір пенсії становив 24909 грн. 60 коп., але був обмежений максимальним розміром 23610 грн. Протоколу перерахунку пенсії станом на 01.03.2024 суду не надано.
З наданого суду протоколу перерахунку пенсії позивача станом на 01.06.2024 вбачається, що розмір пенсії позивача становить 25458 грн. 29 коп. = (13439.51 грн. + 1881,53 грн. + 1500,00 грн. + 1338,95 грн. + 4540 грн. + 2000,00 грн. + 708,30 грн. + 50 грн.), де:
13439.51 грн. це основний розмір пенсії (76%грошового забезпечення 17683,57 грн.),
1881,53 грн. - індексація базового ОСНП 2022р. становить (13439,51 грн. х 0,140),
1500,00 грн. - індексація базового ОСНП 2023р..,
1338,95 грн. - індексація базового ОСНП 2024 р. (16821,04 грн. х 0,0796),
4540 грн. - сума збільшення основного розміру пенсії на 25% розрахована таким чином: розмір пенсії з урахуванням індексацій становить 18159 грн. (13439.51 грн. + 1881,53 грн. + 1500,00 грн. + 1338,95 грн.) х 25%= 4540грн.
2000 грн. щомісячна доплата згідно постанови КМУ № 713 від 14.07.2021,
708,30 грн. та 50 грн. надбавки як інваліду війни.
До виплати загальний розмір пенсії обмежений сумою 23704,20 грн.
Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать частковому задоволенню, з огляду на таке.
Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, та деяких інших осіб, врегульовані Законом України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262-ХІІ).
Статтею 12 Закону №2262-ХІІ визначено умови призначення пенсій за вислугу років.
Розмір пенсій за вислугу років визначається відповідно до статті 13 Закону №2262-ХІІ.
Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно із цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до ч.4 ст.63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 року № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» установлено, що з 1 березня 2024 р. перерахунок пенсій проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії , у розмірі 1,0796.
Відповідно до п. 2 цієї постанови КМУ установлено, що з 1 березня 2024 р.: 1) розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2023 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 3 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.
28.12.2011 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення", якою установлено, що розміри пенсій особам з інвалідністю внаслідок війни, обчислені відповідно до статті 27 та частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", статей 13 і 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням індексації пенсії на визначений щороку Кабінетом Міністрів України коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, збільшуються на 25 відсотків. Збільшення розмірів пенсій здійснюється без урахування передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та інших доплат до пенсії.
З аналізу зазначених вище положень встановлено, що основний розмір пенсії з урахуванням індексації пенсії на визначений щороку Кабінетом Міністрів України коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, збільшуються на 25 відсотків.
Судом не встановлено порушень при збільшенні пенсії на 25 %, з 01.06.2024, як інваліду війни відповідно до положень пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 №1381. З наданого відповідачем суду перерахунку пенсії позивача вбачається, що збільшення основного розміру пенсії (25%) в сумі 4540 грн. згідно постанови КМУ від 14.07.2021 № 713 відповідачем здійснено від суми 18159 грн. основного розміру пенсії тричі проіндексованого ((18159 грн. = 13439.51 грн. + 1881,53 грн. + 1500,00 грн. + 1338,95 грн.). х 25%= 4540грн. ), де:
13439.51 грн. це основний розмір пенсії (76% грошового забезпечення 17683,57 грн.),
1881,53 грн. - індексація базового ОСНП 2022р. становить (13439,51 грн. х 0,140),
1500,00 грн. - індексація базового ОСНП 2023р..,
1338,95 грн. - індексація базового ОСНП 2024 р. (16821,04 грн. х 0,0796),
Тому суд не вбачає підстав для визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо здійснення перерахунку і виплати ОСОБА_1 , пенсії з 01.06.2024 з урахуванням збільшення, як інваліду війни, відповідно до положень пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 №1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" (в редакції станом на 01.03.2023) у розмірі 25% від основного розміру пенсії без урахування сум індексації пенсії за 2024 рік.
Що стосується обмеження розміру пенсії.
Обмеження граничного розміру пенсії, призначеної на підставі Закону №2262-ХП, десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, вперше введено в дію Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" №3668-VІ від 08.07.2011.
Так, відповідно до положень статті 2 Закону №3668 максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно, зокрема, до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Разом з цим, Законом №3668 також у статті 43 Закону №2262-ХІІ, зокрема, частину п'яту викладено в такій редакції: "Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність".
Законом України від 24.12.2015р. №911-Ш "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (набрав чинності 01.01.2016р.) у Законі №2262-ХІІ частину п'яту статті 43 доповнено реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень".
Верховний Суд України звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення другого речення частини п'ятої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону №2262-ХІІ зі змінами у взаємозв'язку з пунктом 2 розділу III "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 року №213-УШ, пунктом 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24 грудня 2015 року №911-Ш.
У рішенні від 20.12.2016 №7-рп/2016 Конституційним Судом України зазначено, що відповідно до підпункту 3 пункту 1 розділу I Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в антитерористичній операції, та членів їх сімей" від 12 квітня 2016 року №1080-Ш статтю 43 Закону №2262 після частини третьої доповнено двома новими частинами, у зв'язку з чим частина п'ята цієї статті стала частиною сьомою без змін у змісті, що не перешкоджає проведенню її перевірки на відповідність Конституції України (конституційність).
Так, рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону №2262-ХІІ зі змінами, а саме: частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Згідно із пунктом другим резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016р. №7-рп/2016, зокрема, частина сьома статті 43 Закону №2262- ХІІ втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Таким чином, з 20 грудня 2016 року відсутня частина сьома статті 43 в Законі №2262- ХІІ.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06 грудня 2016 року №1774-Ш внесені зміни до Закону №2262-ХІІ та у ч.7 ст.43 слова і цифри "у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінено словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року".
Проте, на момент набрання чинності Закону №1774-Ш, а саме станом на 01.01.2017р., ч.7 ст.43 Закону №2262-ХІІ, до якої вносилися вказані зміни, була визнана 20.12.2016. Конституційним Судом України неконституційною, а тому повністю втратила чинність, отже зазначені зміни не можуть створювати будь-яких правових наслідків.
Набуття чинності з 1 січня 2017 року Законом №1774-Ш не викликає автоматичного відновлення дії ч.7 ст.43 Закону №2262-ХІІ.
Отже, положення ч.7 ст.43 Закону №2262-ХІІ є такими, що втратили чинність.
Це означає, що стаття 43 Закону не передбачає положень про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.
У спірних правовідносинах наведене положення Постанови від 23.02.2024 року № 185 щодо підвищення пенсій з 01.03.2024 "у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом" суперечить приписам Закону № 2262-ХІІ з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016, які є спеціальними (пріоритетними), а тому підлягають застосуванню відповідачем. Суди не застосовують положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи, тобто згідно з правовою позицією Верховного Суду такі правові акти (як закони, так і підзаконні акти) не можуть застосовуватися навіть у випадках, коли вони є чинними (постанови від 12.03.2019 у справі № 913/204/18, від 10.03.2020 у справі № 160/1088/19). Аналогічна правова позиція була підтримана Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 09.06.2022 у справі № 520/2098/19.
При цьому, як уже наголошувалося судом вище, обмеження максимального розміру пенсії, призначеної згідно з Законом № 2262-ХІІ, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених ч. 5 ст. 17 Конституції України.
Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідач допустив протиправні дії щодо обмеження позивачу розміру пенсії максимальним розміром з 01.03.2024 року. Доказів обмеження розміру пенсії з 01.01.2024 позивач не надав, а відповідач даний факт не підтвердив. Тому порушені права ОСОБА_1 підлягають захисту шляхом визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо обмеження пенсії максимальним розміром ОСОБА_1 , з 01.03.2024 та з 01.06.2024 та зобов'язання провести ОСОБА_1 нарахування та виплату пенсії без її обмеження максимальним розміром з урахуванням подальших підвищень (змін) в пенсії з 01.03.2024 та з 01.06.2024.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч.1 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, оцінюючи встановлені факти, виходячи із заявлених позовних вимог, суд вважає, що позов належать частковому задоволенню.
У зв'язку із тим, що позивач звільнений від сплати судового збору та відсутні докази понесення ним інших судових витрат, судові витрати не належать стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо обмеження пенсії максимальним розміром ОСОБА_1 , з 01.03.2024 та з 01.06.2024.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057) провести ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , нарахування та виплату пенсії без її обмеження максимальним розміром з 01.03.2024 та з 01.06.2024.
В решті вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Вікторія ХОМ'ЯКОВА