27 березня 2025 рокуЛьвівСправа № 380/2564/24 пров. № А/857/21970/24
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Гуляка В.В.
суддів: Ільчишин Н.В., Коваля Р.Й.
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_1 ,
на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26 липня 2024 року (суддя - Грень Н.М., час ухвалення - не зазначено, місце ухвалення - м. Львів, дата складання повного рішення - не зазначено),
в адміністративній справі №380/2564/24 за позовом ОСОБА_1 до НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ),
про зобов'язання вчинити дії,
встановив:
У лютому 2024 року позивач ОСОБА_1 звернулася в суд із адміністративним позовом до відповідача НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ), в якому просила: 1) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_2 ) розглянути заяву ОСОБА_1 та внести зміни до протоколу №2 спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16 березня 2018 року та зарахувати ОСОБА_1 на квартирний облік у складі сім'ї підполковника ОСОБА_2 .
Відповідач позовних вимог не визнав, вважаючи їх безпідставними, в суді першої інстанції подав відзив на позовну заяву, у якому просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2024 року в задоволенні позову відмовлено.
З цим рішенням суду першої інстанції не погодилася позивач та оскаржила його в апеляційному порядку. Вважає апелянт, що судом першої інстанції ухвалено рішення з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, не відповідністю обставинам справи і з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому підлягає скасуванню з підстав, наведених в апеляційній скарзі.
В обґрунтування апеляційних вимог покликається на те, що позивач зверталася до відповідача із заявою про внесення змін до протоколу №2 спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16 березня 2018 року в правовому статусі «дружини військовослужбовця», незважаючи на те, що також проходила військову службу в цьому прикордонному загоні. Зазначає, що у разі прийняття рішення Житлової комісії про задоволення рапорту військовослужбовця та його прийняття на квартирний облік, отже, з ним автоматично приймаються й члени сім'ї, зазначені у відповідній довідці. Законодавство не передбачає відмови у прийнятті на квартирний облік члена сім'ї військовослужбовця у разі наявності/відсутності будь-якого нерухомого майна. Твердить скаржник, що в матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_1 є власницею квартири у м.Чоп, також не доведено, що вказана квартира здана в експлуатацію і може використовуватись як житлове приміщення, а стан самої квартири відповідає санітарно-гігєнічним нормам.
За результатами апеляційного розгляду просить апелянт скасувати рішення суду та прийняти нове, яким позов задоволити.
Суд апеляційної інстанції, заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та докази по справі, обговоривши доводи, межі та вимоги апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Судом встановлено такі фактичні обставини справи.
Позивач ОСОБА_1 з 09.03.2017 проходила військову службу в ІНФОРМАЦІЯ_3 (нині ІНФОРМАЦІЯ_1 ) (військова частина НОМЕР_2 ) внаслідок переміщення з ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Станом на час розгляду цієї справи зарахована до списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.10-13).
Згідно з довідкою від 29.07.2023 №161 про перебування на обліку, позивач перебувала у списку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення жилим приміщенням для постійного проживання в загальному порядку в ІНФОРМАЦІЯ_6 (в/ч НОМЕР_3 ) з 30.05.2005 по 15.02.2017 в складі сім'ї (чоловік- ОСОБА_2 , донька- ОСОБА_3 , син- ОСОБА_4 ) та знята з квартирного обліку рішенням житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_7 від 15.02.2017 Протоколом №1 (а.с.14).
Відповідно до Витягу з протоколу засідання Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_8 від 21.09.2023 №8, ОСОБА_1 поставлено на квартирний облік починаючи з 25.05.2020. Нова дата початку зарахування на квартирний облік обумовлена тим, що, як виявилось, в період проходження служби у ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_2 ) з 09.03.2017 по 07.04.2020 ОСОБА_1 не перебувала на квартирному обліку як самостійно, так і в складі сім'ї колишнього чоловіка підполковника ОСОБА_2 (рішення про розірвання шлюбу ухвалено Личаківським районним судом м. Львова від 11 липня 2023 року у справі 463/1544/23) (а.с.15).
Також встановлено, що відповідно до Витягу з протоколу №2 спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16 березня 2018 року, на квартирний облік в загальну чергу по місцю проходження служби відповідно Інструкції «Про організацію забезпечення житловими приміщеннями у Державній прикордонній службі України», затвердженою наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 20.12.2007 №1040 п.3.9 зараховано з 30.05.2005 року складом сім'ї три особи ( ОСОБА_2 , донька - ОСОБА_5 , 2011 р.н., син - ОСОБА_4 , 2016 р.н.) за місцем проходження військової служби, реєстрації та проживання. У задоволенні рапорту колишнього чоловіка позивачки - підполковника ОСОБА_2 , від 09.10.2017 №15727 в частині зарахування на квартирний облік в складі сім'ї, також, його на той момент дружини відмовлено (а.с.19-20).
Позивач звернулася до начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 із запитом на публічну інформацію від 01.11.2023, в якому просила внести зміни до протоколу №2 спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16 березня 2018 року та зарахувати її на квартирний облік у складі сім'ї підполковника ОСОБА_2 (а.с. 21).
За результатами розгляду вказаного запиту на публічну інформацію, листом від 07.11.2023 №702/3ПІ-13-13 відповідач повідомив позивача наступне:
Відповідно до протоколу спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 12.10.2017 №8, було розглянуто рапорт підполковника ОСОБА_2 про зарахування на квартирний облік зі збереженням часу перебування за попереднім місцем служби в в/ч НОМЕР_3 з 30.05.2005 зі складом сім'ї чотири особи.
За результатами розгляду рапорту житловою комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 було прийнято рішення відмовити в зарахуванні на квартирний облік зі збереженням часу перебування на квартирному обліку за попереднім місцем служби з 30.05.2025, а зараховано на квартирний облік у загальну чергу по місцю проходження служби відповідно п.3.9. Інструкції «Про організацію забезпечення житловим приміщенням в Державній прикордонній службі України», затвердженою наказом Адміністрації прикордонної служби України від 20.12.2007 №1040, з 03.08.2006 року зі складом сім'ї три особи (він, донька- ОСОБА_3 , 2011 р.н., син- ОСОБА_4 , 2016 р.н.) за місцем проходження військової служби, реєстрації та проживання.
Дружину ОСОБА_2 - ОСОБА_1 - не було зараховано на квартирний облік у загальну чергу в складі сім'ї ОСОБА_2 у зв'язку з тим, що відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав за 2017 рік в останньої була в наявності трьохкімнатна квартира за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 54,37 м2, житловою площею 39,95 м.2.
Про прийняте вищевказане рішення підполковника ОСОБА_2 було повідомлено.
Рапортом від 12.02.2018 №1842 підполковник ОСОБА_2 звернувся про внесення змін до протоколу спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 12.10.2017 №8 з клопотанням викласти пункт 1.6. протоколу у наступній редакції:
«1.6.» підполковник ОСОБА_2 , 1982 р.н., склад сім'ї чотири особи (він, дружина- ОСОБА_1 , 1983 р.н., донька- ОСОБА_3 , 2011 р.н., син- ОСОБА_4 , 2016 р.н) про зарахування на квартирний облік зі збереженням часу перебування за попереднім місцем служби у в/ч НОМЕР_3 з 30.05.2005 року.
Підстава: рапорт підполковника ОСОБА_2 від 09.10.2017 №15727, довідка від 26.06.2017 №721/197 та витяг з протоколу засідання жилової комісії №4 від 30.07.2015.
Рішення: Зарахувати на квартирний облік у загальну чергу по місцю проходження служби відповідно до Інструкції «Про організацію забезпечення житловим приміщенням в Державній прикордонній службі України», затвердженого наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 20.12.2007 №1040, п.3.9, з 30.05.2005 зі складом сім'ї три особи (він, донька- ОСОБА_3 , 2011 р.н., син- ОСОБА_4 , 2016 р.н) за місцем проходження військової служби, реєстрації та проживання», а саме змінити дату перебування з 03.08.2006 на 30.05.2005».
За результатами розгляду рапорту підполковника ОСОБА_2 від 12.02.2018 №1842, рішенням житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 внесено зміну в дату перебування та зараховано підполковника ОСОБА_2 з дати перебування з в/ч НОМЕР_3 з 30.05.2005 зі складом сім'ї три особи (протоколом спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 №2 від 16.03.2018).
Довідка про перебування на квартирному обліку підполковнику ОСОБА_2 разом з житловою справою були направлені на адресу Військової частини НОМЕР_4 супровідним листом від 28.03.2020 за вих.704/2854.
19.05.2020 за вих.№702/8145 на адресу Військової частини НОМЕР_4 було направлено довідки від 14.05.2020 №704/113,704/114 про те, що з 09.03.2017 по 06.04.2020 старший прапорщик ОСОБА_1 на квартирному обліку не перебувала, житлом не забезпечувалась.
На лист Військової частини НОМЕР_4 від 20.07.2023 №702/11838-23-вих повторно було направлено довідки про не перебування на квартирному обілку та не забезпечення житлом старшого прапорщика ОСОБА_1 супровідним листом від 01.08.2023 №704/3940-23-Вих..
З врахуванням вищевикладеного, внесення змін до протоколу спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16.03.2020 №2 не вбачається за можливе у зв'язку з відсутністю правових підстав (а.с. 22-24).
Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернулася з позовом до суду.
Переглядаючи рішення суду першої інстанції в межах доводів і вимог апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції враховує наступне.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 47 Конституції України, кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Вирішуючи спірні правовідносини, суд першої інстанції вірно врахував наступні правові норми.
Згідно із статтею 31 Житлового кодексу України від 30.06.83 № 5464-X (в редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин; далі ЖК України), громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання у користування жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду в порядку, передбаченому вказаним Кодексом та іншими актами законодавства України. Жилі приміщення надаються зазначеним громадянам, які постійно проживають у даному населеному пункті (якщо інше не встановлено законодавством України), як правило, у вигляді окремої квартири на сім'ю.
Відповідно до ч.1 ст.34 ЖК України, потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни: 1) забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається в порядку, встановлюваному цим Кодексом та іншими актами законодавства України; 2) які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам; 3) які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї. Перелік зазначених захворювань затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я; 4) які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів; 5) які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності; 6) які проживають у гуртожитках.
У статті 36 ЖК України встановлено, що облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється, як правило, за місцем проживання у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради. Відповідно до законодавства України у випадках і в порядку, встановлених цим Кодексом та іншими актами законодавства України, громадян може бути взято на облік і не за місцем їх проживання.
Згідно зі статтею 37 ЖК України, облік потребуючих поліпшення житлових умов громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, що мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві, здійснюється за місцем роботи, а за їх бажанням - також і за місцем проживання. Нарівні з ними беруться на облік громадяни, які залишили роботу на цих підприємствах, в установах, організаціях у зв'язку з виходом на пенсію. У випадках, передбачених вказаним Кодексом та іншими актами законодавства України, працівники медичних, культурно-освітніх, торговельних та інших установ і організацій, які безпосередньо обслуговують трудовий колектив підприємства, установи, організації, та інші особи за їх бажанням беруться на облік потребуючих поліпшення житлових умов нарівні з робітниками і службовцями цього підприємства, установи, організації.
Порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, встановлюється цим Кодексом та законодавством України (стаття 38 ЖК України).
Відповідно до статті 39 ЖК України, громадяни беруться на облік потребуючих поліпшення житлових умов: за місцем проживання - виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті; за місцем роботи - спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншого громадського об'єднання і відповідного профспілкового комітету. При цьому беруться до уваги рекомендації трудового колективу. Рішення про взяття громадян на облік потребуючих поліпшення житлових умов за місцем роботи затверджується виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради.
Громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості (ч. 1 ст. 43 ЖК України).
Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 року № 1081 затверджено Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями (далі Порядок № 1081), який визначає механізм забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців - осіб офіцерського (у тому числі осіб, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), старшинського і сержантського, рядового складу (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, у тому числі звільнених в запас або у відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військових частинах, закладах, установах та організаціях (далі - військові частини) після звільнення (далі - військовослужбовці) та членів їх сімей.
Порядком № 1081 визначено алгоритм обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов, надання житлових приміщень для постійного проживання Облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов (далі - облік), ведеться у військових частинах та квартирно-експлуатаційних органах. Для зарахування на облік військовослужбовець подає рапорт на ім'я безпосереднього командира (начальника).
Відповідно до п. 22 Порядку № 1081, облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов (далі - облік), ведеться у військових частинах та квартирно-експлуатаційних органах.
Відповідно до п. 23 Порядку № 1081, для зарахування на облік військовослужбовець подає рапорт на ім'я безпосереднього командира (начальника).
До рапорту додаються: довідки про реєстрацію місця проживання перебування) військовослужбовця та членів його сім'ї, які потребують поліпшення житлових умов; витяг з особової справи військовослужбовця про склад сім'ї; довідка про те, чи перебувають члени сім'ї на квартирному обліку за місцем роботи (у виконавчих органах місцевих рад); документи, що підтверджують право на першочергове та позачергове одержання житла, інші пільги.
Інші документи житлова комісія запитує у разі потреби через командира військової частини у відповідних державних органів, установ, організацій, громадян.
Пунктом 24 Порядку № 1081 встановлено, що військовослужбовці зараховуються на облік згідно з рішенням житлової комісії військової частини, яке затверджується командиром військової частини. У рішенні зазначаються дата зарахування на облік, склад сім'ї, підстави для зарахування на облік, вид черговості (загальна черга, в першу чергу, поза чергою), а також підстави включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень, а в разі відмови в зарахуванні на облік - підстави відмови з посиланням на відповідні норми законодавства. На засіданні житлової комісії має право бути присутнім військовослужбовець, стосовно якого вирішується питання зарахування на облік. Датою зарахування на облік вважається день, коли житловою комісією військової частини винесено рішення про зарахування військовослужбовця на облік. Військовослужбовці, зараховані на облік, заносяться до книги обліку осіб, що перебувають в черзі на одержання житла. Військовослужбовці зараховуються на облік незалежно від тривалості проживання у даному населеному пункті.
Згідно з п. 29 Порядку № 1081, військовослужбовці, які перебувають на обліку при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду, а в разі розформування військової частини - у військовому комісаріаті і квартирно-експлуатаційному органі та користуються правом позачергового одержання житла.
Відповідно до п. 30 Порядку № 1081, військовослужбовці знімаються з обліку у разі: поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; в інших випадках, передбачених законодавством.
Тобто, вказаний перелік підстав для зняття військовослужбовців з обліку не є вичерпним.
Згідно з п.31 Порядку №1081, житлові приміщення надаються тільки військовослужбовцям, які перебувають на обліку, крім випадків, передбачених законодавством.
Отже, право на житло мають військовослужбовці, які перебувають на обліку.
Відповідно до п. 32 Порядку № 1081, військовослужбовцям житло надається згідно з чергою.
Черговість надання житла визначається за часом зарахування на облік (включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень).
Пунктом 33 Порядку № 1081 встановлено, що житлове приміщення, що надається військовослужбовцю для постійного проживання, повинне бути благоустроєним стосовно до умов даного населеного пункту, відповідати встановленим санітарним та технічним вимогам.
Згідно з п. 34 Порядку № 1081, на підставі рішення про надання житла виконавчий орган районної, міської, районної у місті ради, а в закритому військовому містечку - квартирно-експлуатаційний орган видає ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане житлове приміщення, безпосередньо військовослужбовцю, на ім'я якого він виписаний, або за його дорученням іншій особі. Ордер може бути виданий лише на вільне житлове приміщення.
Відповідно до Порядку № 1081, наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 20.12.2007 № 1040 затверджено Інструкцію про організацію забезпечення житловими приміщеннями в Державній прикордонній службі України (наказ втратив чинність на підставі наказу Міністерства внутрішніх справ України від 18.01.2021 № 26) (далі Інструкція № 1040). Ця інструкція визначала організацію забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців - осіб офіцерського, старшинського і сержантського, рядового складу (крім військовослужбовців строкової служби), а також осіб, звільнених у запас або відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в органах Державної прикордонної служби України після звільнення та членів їх сімей, уключаючи членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти під час проходження військової служби, що перебувають на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.
У розглядуваній справі судом встановлено, що питання щодо наявності у позивача права та дати постановки її та членів її сім'ї на квартирний облік, як таких, що потребують поліпшення житлових умов оформлено протоколом №2 спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16 березня 2018 року. На квартирний облік в загальну чергу по місцю проходження служби відповідно Інструкції «Про організацію забезпечення житловими приміщеннями у Державній прикордонній службі України», затвердженою наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 20.12.2007 №1040 п.3.9 зараховано з 30.05.2005 року складом сім'ї три особи ( ОСОБА_2 , донька - ОСОБА_3 , 2011 р.н., син - ОСОБА_4 , 2016 р.н.) за місцем проходження військової служби, реєстрації та проживання. У задоволенні рапорту колишнього чоловіка позивачки -підполковника ОСОБА_2 , від 09.10.2017 №15727 в частині зарахування на квартирний облік в складі сім'ї, також, й його на той момент дружини - відмовлено.
Не погоджуючись з зазначеним рішенням командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 позивачка звернулась з відповідною заявою до начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 01.11.2023, у якій просила внести зміни до протоколу №2 спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16 березня 2018 року та зарахувати на квартирний облік у складі сім'ї підполковника ОСОБА_2 .
Як вбачається зі змісту листа ІНФОРМАЦІЯ_1 від 07.11.2023 №702/ЗПІ-13-13 «Про розгляд запиту на публічну інформацію від 02.11.2023 №13», позивачці відмовлено у зарахуванні на квартирний облік у період проходження військової служби в НОМЕР_1 прикордонному загоні, з тих підстав, що відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав за 2017 рік у позивачки була в наявності трикімнатна квартира за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 54, 37 м2, житловою площею 39,95 м2.
Відповідно до інформаційної довідки №100220653 від 16.10.2017 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно позивачу належала квартира АДРЕСА_2 .
Згідно з Постановою виконкому Закарпатської ради народних депутатів і президіуму обласної ради профспілок №322 від 26.12.1984 мінімальна норма житлової площі на одну особу для постановки на квартирний облік складає 6 кв.м., рівень середньої забезпеченості житловою площею на одну особу у АДРЕСА_3 складає 9 кв.м., а в інших населених пунктах області 8 кв.м..
На підставі наведеного суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач правомірно відмовив у задоволенні заяви про внесення змін до протоколу №2 спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16 березня 2018 року та зарахування на квартирний облік у складі сім'ї підполковника ОСОБА_2 .
Стосовно вимоги позивача (апелянта) щодо зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_2 ) розглянути заяву від 01.11.2023, то таку вимогу колегія суддів вважає безпідставною, оскільки вказана заява була розглянута, що підтверджується листом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 07.11.2023 №702/ЗПІ-13-13 «Про розгляд запиту на публічну інформацію від 02.11.2023 №13».
Колегія суддів також враховує, що позовна вимога про внесення змін до протоколу №2 спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16 березня 2018 року, це фактично незгода (оскарження) із рішенням (протоколом) від 16.03.2018 року, відтак підстави для її задоволення також відсутні.
Водночас, колегія суддів враховує, що згідно протоколу спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 12.10.2017 №8, було розглянуто рапорт підполковника ОСОБА_2 про зарахування на квартирний облік зі збереженням часу перебування за попереднім місцем служби в в/ч НОМЕР_3 з 30.05.2005 зі складом сім'ї чотири особи. За результатами розгляду рапорту житловою комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 було прийнято рішення відмовити в зарахуванні на квартирний облік зі збереженням часу перебування на квартирному обліку за попереднім місцем служби з 30.05.2025, а зараховано на квартирний облік у загальну чергу по місцю проходження служби відповідно п.3.9. Інструкції «Про організацію забезпечення житловим приміщенням в Державній прикордонній службі України», затвердженою наказом Адміністрації прикордонної служби України від 20.12.2007 №1040, з 03.08.2006 року зі складом сім'ї три особи (він, донька- ОСОБА_3 , 2011 р.н., син- ОСОБА_4 , 2016 р.н.) за місцем проходження військової служби, реєстрації та проживання. Дружину ОСОБА_2 - ОСОБА_1 - не було зараховано на квартирний облік у загальну чергу в складі сім'ї ОСОБА_2 у зв'язку з тим, що відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав за 2017 рік в останньої була в наявності трьохкімнатна квартира за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 54,37 м2, житловою площею 39,95 м.2.
Рапортом від 12.02.2018 №1842 підполковник ОСОБА_2 звернувся про внесення змін до протоколу спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 від 12.10.2017 №8 з клопотанням викласти пункт 1.6. протоколу у наступній редакції: «1.6.» підполковник ОСОБА_2 , 1982 р.н., склад сім'ї чотири особи (він, дружина- ОСОБА_1 , 1983 р.н., донька- ОСОБА_3 , 2011 р.н., син- ОСОБА_4 , 2016 р.н) про зарахування на квартирний облік зі збереженням часу перебування за попереднім місцем служби у в/ч НОМЕР_3 з 30.05.2005 року. Підстава: рапорт підполковника ОСОБА_2 від 09.10.2017 №15727, довідка від 26.06.2017 №721/197 та витяг з протоколу засідання жилової комісії №4 від 30.07.2015. Рішення: Зарахувати на квартирний облік у загальну чергу по місцю проходження служби відповідно до Інструкції «Про організацію забезпечення житловим приміщенням в Державній прикордонній службі України», затвердженого наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 20.12.2007 №1040, п.3.9, з 30.05.2005 зі складом сім'ї три особи (він, донька- ОСОБА_3 , 2011 р.н., син- ОСОБА_4 , 2016 р.н) за місцем проходження військової служби, реєстрації та проживання», а саме змінити дату перебування з 03.08.2006 на 30.05.2005».
За результатами розгляду такого рапорту підполковника ОСОБА_2 від 12.02.2018 №1842, рішенням житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 внесено зміну в дату перебування та зараховано підполковника ОСОБА_2 з дати перебування з в/ч НОМЕР_3 з 30.05.2005 зі складом сім'ї три особи (протоколом спільного рішення командування та житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 №2 від 16.03.2018).
З врахуванням вищенаведеного, судом першої інстанції сформовано правильний висновок, який не спростовано доводами апеляційної скарги позивача, про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.
Статтею 316 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З урахуванням наведених вище норм законодавства та фактичних обставин справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що судом першої інстанції всебічно з'ясовано обставини справи, рішення суду першої інстанції винесено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому немає підстав для його скасування.
Суд апеляційної інстанції також зазначає, що відповідно до п.2 ч.5 ст.328 КАС України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження).
Проаналізувавши характер спірних правовідносин, предмет доказування, склад учасників справи, та враховуючи, що дану адміністративну справу було розглянуто судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, суд апеляційної інстанції зазначає, що дана адміністративна справа є справою незначної складності, а тому рішення суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.
Керуючись ст.ст. 243, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд
постановив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26 липня 2024 року в адміністративній справі №380/2564/24 за позовом ОСОБА_1 до НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ) про зобов'язання вчинити дії - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її ухвалення і касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя В. В. Гуляк
судді Н. В. Ільчишин
Р. Й. Коваль