27 березня 2025 року справа №200/7005/24
м. Дніпро
Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Гаврищук Т.Г., суддів: Блохіна А.А., Сіваченка І.В., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07 січня 2025 року у справі № 200/7005/24 (головуючий І інстанції Дмитрієв В.С.) за позовом адвоката Пивоварової Руслани В'ячеславівни в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
Позивачка звернулась до суду з позовом про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень Головного управління ДПС у Донецькій області від 21.03.2024 №381114-2414-0516-UA14160230000060952; №381113-2414-0516-UA14160230000060952.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 07 січня 2025 року позов задоволено.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 21.03.2024 №381114-2414-0516-UA14160230000060952.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення від 21.03.2024 №381113-2414-0516-UA14160230000060952.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 968,96 грн..
Не погодившись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позову.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Відповідач вважає, що ним правомірно було прийнято спірні податкові повідомлення-рішення, оскільки позивачка є платником податку земельного податку. Судом першої інстанції помилково не прийнято до уваги вимоги підпункту 69.14 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення» ПК України та зроблено помилковий висновок про відсутність технічної можливості щодо внесення даних про знищення нежитлового приміщення до Державного реєстру. Підставою для звільнення від оподаткування платою за земельні ділянки, на якій розташовувався знищений об'єкт нерухомості, є витяг з Реєстру майна, в якому зазначені відомості про знищений об'єкт нерухомості, власником якого є особа, та земельну ділянку, на якій розташовано знищений об'єкт.
На час формування та вручення спірних податкових повідомлень-рішень Селидівська територіальна громада відносилась до території можливих бойових дій, проте законом передбачено застосування процедур звільнення від сплати орендної плати за землю, земельні ділянки, які розташовані на територіях активних бойових дій та тимчасово окупованих територіях. Також позивачка не зверталася до ГУ ДПС у Донецькій області з приводу перерахунку плати за землю.
Позивач надав відзив на апеляційну скаргу, в якому проти доводів апеляційної скарги заперечував, вважає, що рішення суду є законним та обґрунтованим, ухвалено судом відповідно до норм матеріального та процесуального права на підставі повного і всебічного з'ясування обставин в адміністративній справі. Просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.
Справа розглянута у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами відповідно до ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги.
Апеляційний суд, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, відзиву на апеляційну скаргу, дійшов висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що позивачка є орендарем земельних ділянок 0.0995 га та 0.2339 га, розташованих за адресою: Донецька обл., м. Селидове, вул. Ліни Костенко (Лермонтова), 7, на підставі договорів оренди, укладених з Селидівською міською радою Донецької області.
06.07.2024р. позивачкою отримано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 21.03.2024 №381114-2414-0516-UA14160230000060952 про нарахування орендної плати за землю з фізичних осіб у розмірі 5267,24 грн. за земельну ділянку 0.0995 га, розташовану за адресою: Донецька обл., м. Селидове, вул. Лермонтова, 7, за 2024 рік.
Також, отримано податкове повідомлення-рішення від 21.03.2024 №381113- 2414-0516-UA14160230000060952 про нарахування орендної плати за землю з фізичних осіб у розмірі 25347,36 грн. за земельну ділянку 0.2339 га, розташовану за адресою: Донецька обл., м. Селидове, вул. Лермонтова, 7, за 2024 рік.
05.08.2024р. позивачка оскаржила зазначені вище податкові повідомлення-рішення до Державної податкової служби України.
Рішенням Державної податкової служби України від 04.10.2024р. №30049/6/99/00-06- 01-03-06 скаргу залишено без задоволення, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення без змін.
Наведені обставини сторонами не оспорюються.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
На підставі пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, якщо: згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Згідно з п.п. 269.1 ст.269 ПК України платниками плати за землю є, зокрема, платники орендної плати - землекористувачі (орендарі) земельних ділянок державної та комунальної власності на умовах оренди.
Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні (ст.270 ПК України).
Базою оподаткування відповідно є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено (ст.271 ПК України).
Відповідно до положень п. 271.2 статті 271 ПК України рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Згідно ст. 274 ПК України ставка податку за земельні ділянки, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (п. 274.1).
Ставка податку встановлюється у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форм власності)( п. 274.2).
Відповідно до п 286.5 ст. 286 ПК України нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу, разом із детальним розрахунком суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку.
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, Верховною Радою України 15.03.2022 був прийнятий Закон України № 2120-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», яким пункт 69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення» ПК України був доповнений, зокрема, підпунктом 69.14 такого змісту в редакції Закону № 3050-IX від 11.04.2023}:
“ 69.14. Починаючи з 1 січня 2023 року, за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) не нараховується та не сплачується за період з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території.
Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Платники плати за землю, які до дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно" відповідно до пункту 286.2 статті 286 цього Кодексу задекларували за 2022 та/або 2023 роки податкові зобов'язання з плати за землю за земельні ділянки, що розташовані на територіях, визначених цим підпунктом, мають право відкоригувати нараховані податкові зобов'язання з плати за землю за період березень 2022 - грудень 2023 року шляхом подання в порядку, визначеному цим Кодексом, уточнюючих податкових декларацій.
Платники орендної плати, які до дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно" відповідно до статті 288 цього Кодексу задекларували за 2022 та/або 2023 роки податкові зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки, забруднені вибухонебезпечними предметами або непридатні для використання у зв'язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами, мають право відкоригувати нараховані податкові зобов'язання з орендної плати за період 2022-2023 років шляхом подання в порядку, визначеному цим Кодексом, уточнюючих податкових декларацій.
Для платників податку - фізичних осіб контролюючий орган самостійно обчислює податкове зобов'язання та надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення за 2022 рік у строк до 31 грудня 2023 року.
При цьому річна сума платежу за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені цим підпунктом, визначається пропорційно кількості місяців, коли такі земельні ділянки (земельні частки (паї) підлягали оподаткуванню платою за землю.»
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що аналіз підпункту 69.14 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення» ПК України дозволяє зробити висновок про те, що не підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності, що розташовані на територіях активних бойових дій згідно Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. Період, за який не сплачується податкове зобов'язання визначається з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії. Тобто, річна сума платежу за такі земельні ділянки визначається пропорційно кількості місяців, коли такі земельні ділянки підлягали оподаткуванню платою за землю.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 року №1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» установлено, що перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (в подальшому - Перелік), затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за формою згідно з додатком за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
На підставі вищевказаної постанови, наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року №309 затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за №1668/39004.
Зазначеним Переліком в розділі І визначено: 1.території можливих бойових дій; 2. території активних бойових дій; 3. території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
Розділом ІІ Переліку затверджено тимчасово окуповані Російською Федерацією території України.
Як встановлено судом, земельні ділянки, які належать позивачу на правах орендаря, розташовані на території Селидівської міської територіальної громади Покровського району Донецької області.
При цьому, територія Селидівської міської територіальної громади Покровського району Донецької області у період з 24.02.2022 до 18.08.2024 віднесена до територій можливих бойових дій, а з 19.08.2024 до територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
Відтак, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що з 19.08.2024 територія, на якій розташована орендована позивачем земельна ділянка, включена до території активних бойових дій, при цьому дата завершення бойових дій (станом на час розгляду справи) відсутня, у зв'язку з чим відповідно до вимог пп. 69.14 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення» ПК України наявні підстави для звільнення позивача від сплати орендної плати з 01.08.2024, тобто з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових.
Законом України № 3603-IX від 23.02.2024 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» пункт 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України доповнено підпунктом 69.14-1 відповідно до якого, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, дані про знищення яких та дані про земельні ділянки, на яких були розташовані зазначені об'єкти нерухомого майна, внесені до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр майна), в межах площ (земельних ділянок), визначених цим підпунктом.
Площі земельних ділянок, на які поширюється дія цього підпункту, обмежуються:
для фізичних та юридичних осіб - власників знищених об'єктів нежитлової нерухомості та юридичних осіб - власників знищених об'єктів житлової нерухомості:
100 відсотків площі земельної ділянки - у разі якщо загальна площа знищеного об'єкта житлової або нежитлової нерухомості дорівнює або перевищує одну третину загальної площі земельної ділянки, на якій був розташований такий зруйнований об'єкт нерухомого майна;
50 відсотків площі земельної ділянки - у разі якщо загальна площа знищеного об'єкта житлової або нежитлової нерухомості не перевищує одну третину загальної площі земельної ділянки, на якій був розташований такий зруйнований об'єкт нерухомого майна.
Плата за землю за земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, не нараховується і не сплачується за період починаючи з першого числа місяця, на який припадає дата знищення нерухомого майна, згідно з Реєстром майна, до останнього числа місяця, у якому зареєстровано речове право на новозбудований на такій земельній ділянці об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, або до останнього числа місяця, в якому припинено або скасовано воєнний стан в Україні, але не пізніше ніж до 1 січня 2026 року.
Наведеною нормою також визначено, що складені, надіслані (вручені) податкові повідомлення-рішення про сплату плати за землю за земельні ділянки, визначені цим підпунктом, підлягають скасуванню (відкликанню), а грошові зобов'язання та податковий борг, визначені контролюючим органом по платі за землю, - анулюванню.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, 12.03.2024р. в результаті ракетних ударів по території м. Селидове Донецької області, пошкоджено зокрема, 2-х поверхова будівля не працюючого ДНЗ“Теремок» вул. Ліни Костенко,7, що підтверджується копією витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження №22024050000000752 від 12.03.2024р..
Згідно з договором оренди землі від 04.10.2016 Селидівською міською радою передано в оренду ОСОБА_1 земельна ділянка 0,2339 га у тому числі 0,0290 - капітальна двоповерхова забудова, 0,204 га під проїздами, проходами та площадками.
Згідно з договором купівлі-продажу нерухомого майна від 12.08.2011 ОСОБА_1 є власницею будівлі колишнього дитячого садка «Теремок» (загальною площею 752,9 кв.м), підсобні приміщення (літня кухня (загальною площею 38,6кв.м), пральня (загальною площею 48,8 кв.м), гараж на 5 боксів (загальною площею 156,1 кв.м) та на 2 бокси (загальною площею 65,1 кв.м), які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказане вище також підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Згідно з актом комісійного обстеження об'єкта, пошкодженого внаслідок збройної агресії Російської Федерації №682 від 10.10.2024р. будівля колишнього садка «Теремок», відповідні приміщення (літня кухня, пральня), гаражі на 5 боксів та 2 бокси за адресою: АДРЕСА_1 (кадастровий номер земельної ділянки 1413800000:03:001:0034) встановлено пошкодження об'єкта в результаті ракетного обстрілу та пожежі 12.03.2024, а саме: часткового зруйнування стін на рівні 2-го та частини 1-го поверхів, повністю зруйновано дах, повністю зруйновано внутрішні стіни на 2-му поверсі та частково на 1-му поверсі, зруйновано до 100% віконних та дверних отворів, мережі водо-, тепло- та електропостачання зруйновані.
Вказаний акт складено та підписано головою та членами Комісії з обстеження об'єкта, пошкодженого внаслідок збройної агресії Російської Федерації, що діють на підставі рішення органу місцевого самоврядування, а саме розпорядження від 21.10.2022 №44. Цей акт затверджений головою комісії містить підпис та печатку.
Докази які б свідчили про припинення повноваження вказаної комісії (не здійснення повноважень) у зв'язку з віднесення території Селидівської міської територіальної громади Покровського району Донецької області до територій активних бойових дій станом на дату складання акта, відсутні. Також відповідно до загальновідомих обставин м. Селидове окуповане на прикінці жовтня 2024 року.
Відтак, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції цей акт правомірно прийнято в якості належного доказу по справі.
Отже, матеріалами справи підтверджується, що нерухомість позивача - зруйнована нежитлова будівля, розташована на земельних ділянках, за які позивачці нараховано орендну плату за землю за 2024 рік оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями.
Щодо доводів відповідача про те , що нормами підпункту 69.14 -1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України передбачено звільнення від сплати земельного податку у зв'язку із знищенням об'єкту нерухомості які внесені до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, колегія суддів зазначає наступне.
Постановою Кабінету Міністрів Українивід 13 червня 2023 р. №624 «Деякі питання забезпечення функціонування Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» затверджено Порядок ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
Одночасно, пунктом 4 цієї постанови було зобов'язано Міністерство цифрової трансформації забезпечити: протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою технічну можливість збору та передачі держателю Реєстру пошкодженого та знищеного майна заяв про надання компенсації засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
В свою чергу, неможливість внесення даних про факту руйнування об'єкта до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій підтверджується долученим до матеріалів справи скріншотом з порталу "Дія". Зі змісту інформації на порталі "Дія" вбачається можливість внесення такого повідомлення лише для категорій об'єктів "приватник будинок", "квартира", "житлове приміщення".
З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що відповідачем не доведено правомірність прийнятих податкових повідомлень рішень, а тому позов підлягає задоволенню.
За приписами пункту 1 частини першої статті 316 КАС України суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвали судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Оцінюючи доводи апеляційної скарги, суд зазначає, що ці доводи були ретельно перевірені та проаналізовані судом першої інстанції під час розгляду та ухвалення рішення, їм була надана відповідна правова оцінка, жодних нових аргументів, які б доводили порушення судом першої інстанцій норм матеріального права, у апеляційній скарзі не наведено.
У контексті оцінки доводів апеляційної скарги колегія суддів звертає увагу на позицію Європейського суду з прав людини, зокрема, у справах «Проніна проти України» (пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент.
Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
Оскільки судом першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги правильно встановлені обставини справи, судове рішення є обґрунтованим, ухваленим з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.
Апеляційний суд дійшов висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.
Керуючись 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07 січня 2025 року у справі № 200/7005/24 - залишити без задоволення.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07 січня 2025 року у справі №200/7005/24 - залишити без змін.
Повне судове рішення складено 27 березня 2025 року.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її ухвалення та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня проголошення в порядку, передбаченому ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя: Т.Г. Гаврищук
Судді: А.А. Блохін
І.В. Сіваченко