Постанова від 27.03.2025 по справі 452/825/25

Справа №: 452/825/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 березня 2025 року м.Самбір

Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Галин В.П., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця, проживаючого в АДРЕСА_1 ,

- за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

04.03.2025 року до Самбірського міськрайонного суду Львівської області із Самбірського РВП ГУНП у Львівській області надійшли адміністративні матеріали відносно громадянина ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 260717 від 02.03.2025 року зазначено, що 02.03.2025 року о 19 год. 15 хв. в с.Новосілки-Гостинні Самбірського району Львівської області, автодорога Н 13 Львів-Самбір-Ужгород 42 км. 115 м. водій автомобіля марки «CHEVROLET AVEO» д.н.з. НОМЕР_1 ОСОБА_1 скоївши дорожньо-транспортну пригоду, а саме: здійснив зіткнення з автомобілем марки Газель д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався в попутному напрямку, після чого місце пригоди залишив, чим порушив вимоги п. 2.10-а ПДР України.

Під час розгляду справи в суді ОСОБА_1 зазначив, що числа, вказаного у протоколі, він у вечірній час доби, керував автомобілем, здійснив ДТП, однак місця пригоди він не залишав. У подальшому, при приїзді працівників поліції він визнав свою вину у вчиненому. Працівниками поліції було все задокументовано.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне порушення, беручи до уваги пояснення ОСОБА_1 , оцінивши докази по справі відповідно до ст.252 КУпАП, слід дійти такого висновку.

Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Диспозиція частини статті 122-4 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.

У п. 2.10 А Правил дорожнього руху України зазначено, що у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишитися на місці пригоди.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 260717 від 02.03.2025 року зазначено, що 02.03.2025 року о 19 год. 15 хв. в с.Новосілки-Гостинні Самбірського району Львівської області, автодорога Н 13 Львів-Самбір-Ужгород 42 км. 115 м. водій автомобіля марки «CHEVROLET AVEO» д.н.з. НОМЕР_1 ОСОБА_1 скоївши дорожньо-транспортну пригоду, а саме здійснив зіткнення з автомобілем марки Газель д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався в попутному напрямку, після чого місце пригоди залишив, чим порушив вимоги п. 2.10-а ПДР України. Однак, під час розгляду справи, судом встановлено, що водій ОСОБА_1 не порушував вимоги п. 2.10-а ПДР України. Вказане підтверджується, зокрема, даними відеофіксації, де чітко видно, що водій ОСОБА_1 , будучи причетним до ДТП, перебував на місці події, надавав працівникам поліції пояснення з приводу вчинених ним обставин. У його присутності складались протоколи про вчинення ним адміністративних правопорушень, доводились до його відома, та він підписував ці протоколи. Долучені до протоколу документи не підтверджують підставність кваліфікації дій ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП.

За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Аналізуючи докази у справі, суд дійшов висновку, що провадження у справі стосовно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.247, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через місцевий суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя