Ухвала від 25.03.2025 по справі 580/12622/24

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 580/12622/24

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

25 березня 2025 року м. Київ

Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Бужак Н.П., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової служби України на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2025 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна Гільдія «Черкаси» до Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,-

УСТАНОВИВ:

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2025 року адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправними і скасовано рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС у Черкаській області від 04.09.2024 №11731335/41089242 про відмову в реєстрації виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ «ЧЕРКАСИ» податкової накладної від 15.09.2023 №359 в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму 225618,28 грн, сума податку на додану вартість - 37603,04 грн, отримувачем (покупцем) у ній вказане Приватне акціонерне товариство «Термінал-М» (ІПН 317499326547).

Зобов'язано Комісію з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС у Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235; код ЄДРПОУ 44131663) повторно розглянути матеріали Товариства з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ «ЧЕРКАСИ» (18028, Черкаська обл., м.Черкаси, пров.Филиповича Павла, буд.18/3; код ЄДРПОУ 41089242) щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних виписаної ним податкової накладної від 15.09.2023 №359 на загальну суму 225618,28 грн (сума податку на додану вартість - 37603,04грн, отримувач (покупець) - Приватне акціонерне товариство «Термінал-М» (ІПН 317499326547) та прийняти в установленому законодавством порядку, спосіб і строки рішення з урахуванням мотивів суду, викладених у цьому рішенні.

У задоволенні інших позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, Державна податкова служба України звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Перевіривши апеляційну скаргу, суддя вважає, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Частиною 1 ст. 300 КАС України передбачено, що за відсутності підстав для залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження у справі.

Відповідно до ч.2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Пунктом 1 частини 5 статті 296 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Як убачається з матеріалів справи, Державною податковою службою України до апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору.

Таким чином, апелянт відповідно до вимог п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України повинен додати до апеляційної скарги документ про сплату судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону, за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Підпунктом 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", встановлено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", чинного на момент звернення до суду з позовною заявою, прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2024 року встановлено у розмірі 3028 грн.

Також, слід зазначити, що апеляційна скарга подана через систему «Електронний суд».

У відповідності до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Отже, розмір судового збору за подання апеляційної скарги відповідно становить 3633,60 грн (3028*150%/100%=4542; 4542*0,8=3633,60).

Оскільки Державною податковою службою України не було сплачено судовий збір, то апелянт має сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги у сумі 3633,60 грн.

Судовий збір необхідно сплатити на рахунок Шостого апеляційного адміністративного суду. Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/22030101. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783. Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.). Код банку отримувача (МФО) 899998. Рахунок отримувача UA638999980313171206081026007. Код класифікації доходів бюджету 22030101.

Вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, тому апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.

У відповідності до ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.

У зв'язку з викладеним, вважаю необхідним апеляційну скаргу залишити без руху та запропонувати апелянту усунути вказані недоліки апеляційної скарги шляхом подання документа про сплату судового збору в розмірі 3633,60 грн.

Керуючись ст.ст. 169, 298 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової служби України на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2025 року залишити без руху.

Встановити Державній податковій службі України строк для усунення недоліків в термін протягом десяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

У разі невиконання ухвали у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута особі, що її подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає касаційному оскарженню.

Суддя: Бужак Н.П.

Попередній документ
126135193
Наступний документ
126135195
Інформація про рішення:
№ рішення: 126135194
№ справи: 580/12622/24
Дата рішення: 25.03.2025
Дата публікації: 28.03.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (20.04.2026)
Дата надходження: 18.12.2024
Предмет позову: про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
Учасники справи:
головуючий суддя:
БУЖАК НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА
ОЛЕНДЕР І Я
суддя-доповідач:
АНЖЕЛІКА БАБИЧ
БУЖАК НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА
ОЛЕНДЕР І Я
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби у Черкаській області
Головне управління ДПС у Черкаській області, Черкаська Державна податкова інспекція (Черкаській р-н)
Головне управління ДПС у Черкаській області, Черкаська Державна податкова інспекція (Черкаській р-н)
Державна податкова служба України
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління ДПС у Черкаській області
Державна податкова служба України
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна Гільдія «Черкаси»
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у Черкаській області
позивач (заявник):
ТОВ «БУДІВЕЛЬНА ГІЛЬДІЯ «ЧЕРКАСИ»
Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна гільдія "Черкаси"
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна Гільдія «Черкаси»
представник відповідача:
Константинов Сергій Анатолійович
представник позивача:
Юрченко Тетяна Леонідівна
суддя-учасник колегії:
БЕСПАЛОВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ГОНЧАРОВА І А
КОБАЛЬ МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ
МЕЛЬНИЧУК ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ