Постанова від 25.03.2025 по справі 470/185/25

Провадження № 3/470/78/25

Справа № 470/185/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2025 року с-ще Березнегувате

Суддя Березнегуватського районного суду Миколаївської області Орлова С.Ф., за участю прокурора Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Маковецького Є.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , секретаря судового засідання Шумиводи І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Березнегувате Миколаївської області, не одруженого, утриманців не маючого, працюючого майстром групи КПО Березнегуватської дільниці Баштанського УГГ ТОВ «ГРМУ», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Сержант ОСОБА_1 перебуваючи на посаді оператора групи документального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 та будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п."г" п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» порушив вимоги абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме, після звільнення 06 липня 2024 року з посади у запас, тобто припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави, без поважних причин, несвоєчасно подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу "при звільненні", яку зобов'язаний був подати до 05.08.2024 року, подавши таку декларацію лише 17 лютого 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність, за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 28 лютого 2025 року.

ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення визнав повністю, суду пояснив, що несвоєчасно подав декларацію типу «при звільненні», оскільки інформацію про свої доходи отримав від податкової після спливу строку встановленого для подання декларації.

Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, посилаючись на те, що вчинення ним правопорушення пов'язаного з корупцією, доводиться поясненнями особи яка притягається до адміністративної відповідальності і матеріалами справи та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи суд доходить наступного.

З матеріалів справи убачається, що з 27 жовтня 2023 року сержанта ОСОБА_1 , призначеного наказом начальника Генерального штабу Збройних сил України (по особовому складу) від 06 жовтня 2023 року №440-РС на посаду командира третього відділення охорони взводу роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 , було зараховано до списків особового складу та визнано вважати таким, що справи і посаду прийняв і приступив до виконання службових обов'язків за посадою ( а.с.23).

09 січня 2024 року сержанта ОСОБА_1 , призначеного наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 (по особовому складу) від 08.01.2024 року № 2-РС на посаду оператора групи документального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_3 , було визнано вважати таким, що прийняв справи за цією посадою та приступив до виконання службових обов'язків ( а.с.28).

04 березня 2024 року ОСОБА_1 було ознайомлено з основними положеннями Закону України «Про запобігання корупції», про що свідчить його особистий підпис (а.с.26).

З витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 (по стройовій частині) №183 від 06 липня 2024 року убачається, що сержанта ОСОБА_1 , оператора групи документального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_3 , звільненого наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 (по особовому складу) від 05.07.2024 року № 51 у запас за підпунктом «д» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» було визнано вважати таким, що з 06 липня 2024 року справи та посаду здав та виключено зі списків особового складу та всіх видів забезпечення ( а.с.24).

Відповідно до положень пункту 3 частини 7 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» на осіб, які проходять службу у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки або відряджені до них ( крім осіб рядового складу підрозділів охорони відповідних центрів), поширюються вимоги та обмеження передбачені Законом України "Про запобігання корупції", зокрема щодо подання відповідних декларацій у визначені Законом строки.

Тобто згідно п.п. "г" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Також за абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у підпункті 1, підпунктах "а",в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який продовжувався відповідними указами Президента України та діє дотепер.

Відповідно до роз'яснень НАЗК від 07 березня 2022 року "Щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок)", які розроблені з урахуванням положень Закону України від 03 березня 2022 року № 2115-ІХ "Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни" відтерміновано обов'язок подання декларації.

Натомість Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" №3384-ІХ, який набрав чинності 12 жовтня 2023 року, відновлено обов'язок декларування.

Зі скрін-шоту подачі декларацій суб'єкта декларування у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування убачається, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування типу «при звільненні» ( яке відбулося 06 липня 2024 року), подав лише 17 лютого 2025 року, тобто несвоєчасно, з порушенням встановлених строків ( а.с.16).

Крім цього, факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларацій типу "при звільненні" також підтверджується:

- рапортами оперуповноваженого УСР в Миколаївській області ДСР Національної поліції України Могильного О. про виявлення факту та перевірки повідомлення про обставини, що можуть свідчити про несвоєчасне подання декларації ОСОБА_1 ( а.с.13-15);

- копією відомості начальника ІНФОРМАЦІЯ_7 про доведення до особового складу вимог ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" ( а.с.25).

Таким чином, оцінивши досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності, суд доходить висновку, що ОСОБА_1 , який відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, не подав у встановлений законом строк, а саме до 05 серпня 2024 року, декларацію при звільненні, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

При цьому, в судовому засіданні не встановлено наявності поважних причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки останнім не було надано суду будь-яких належних та допустимих доказів про неможливість своєчасно подати декларацію у визначений законом строк через перебування на лікуванні чи з інших поважних причин. Доводи ОСОБА_1 про необізнаність зі змінами в законодавстві щодо строків подання декларації, несвоєчасне отримання відомостей з податкової про нараховані та отриманні доходи не заслуговують на увагу, оскільки не звільняють його від обов'язку виконання вимог Закону стосовно своєчасного подання декларацій, як особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. Крім цього, інформацію про отриманні доходи у виді заробітної плати ОСОБА_1 міг отримати і за місцем роботи, однак не вжив всіх необхідних для цього заходів, із запитами не звертався, внаслідок чого і допустив несвоєчасне подання декларації типу «при звільненні».

З огляду на викладене вище, враховуючи особу винного, його майновий стан, ступінь вини, відсутність обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність та відомостей, які негативно характеризують його особу, суд вважає, що необхідним та достатнім буде застосування до ОСОБА_1 міри адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тобто в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 27,40-1, 252, 280, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п'ятдесят ) гривень.

Штраф сплачувати на розрахунковий рахунок: UA588999980313070106000014424 Миколаїв.ГУК/тг смт.Березнегувате/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), код ЄДРПОУ 37992030.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 (шістсот п'ять гривень) 60 копійок за розгляд справи про адміністративне правопорушення: на р/р UA908999980313111256000026001, отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Після сплати судового збору та штрафу оригінали квитанцій надати на адресу Березнегуватського районного суду Миколаївської області.

У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення буде стягнуто подвійний розмір штрафу зазначений у постанові, а саме 1700 грн.

Строк пред'явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Постанова суду може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду на протязі 10 днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Березнегуватський районний суд Миколаївської області.

Постанова набирає законної сили з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу, за наслідками розгляду справи по суті.

Суддя С. Ф. Орлова