24 березня 2025 року № 320/39299/23
Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Термінал 2016"
до Головного управління ДПС у м. Києві, Державної податкової служби України
про визнання протиправним та скасування рішення,
І. Зміст позовних вимог
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Термінал 2016" з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (відповідача-1) , Державної податкової служби України (відповідача-2), у якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, від 05.07.2023 №9129017/41017733, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №182 від 31.05.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних;
-визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії Державної податкової служби України з питань розгляду скарг від 26.07.2023 №59493/41017733/2 за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
-зобов?язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, датою її фактичного подання.
ІІ. Виклад позиції позивача та заперечень відповідача
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, ним для реєстрації спірної податкової накладної подано до податкового органу увесь перелік первинних документів на підтвердження здійснення господарських операцій передбачених чинним законодавством України. Позивач вважає, що надані документи до контролюючого органу підтверджують здійснення господарських операцій за результатом яких видані податкові накладні №182 від 31.05.2023.
Відповідач проти задоволення позову заперечив з підстав, викладених у відзиві.
ІІІ. Процесуальні дії суду у справі
Ухвалою суду від 01.11.2023 відкрито спрощене позовне провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд без повідомлення (виклику) учасників справи.
Частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно з частиною 2 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання; якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів.
З огляду на завершення 30-ти денного терміну для подання заяв по суті справи, суд вважає можливим розглянути та вирішити справу по суті за наявними у ній матеріалами.
IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин
Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕРМІНАЛ 2016» (далі також - позивач та/або товариство) зареєстроване 09.12.2016 року за №13551360000008614 у Голосіївській районній в місті Києві державній адміністрації.
Товариство зареєстроване платником податку на додану вартість з 19.12.2016 року, індивідуальний податковий номер 410177310291.
Інформація про види діяльності, які має право здійснювати та фактично здійснює товариство: (Код КВЕД 68.20) Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний); (Код КВЕД 46.19) Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; (код КВЕД 96.01) Прання та хімічне чищення текстильних і хутряних виробів; (Код КВЕД 96.02) Надання послуг перукарнями та салонами краси; (Код КВЕД 46.90) Неспеціалізована оптова торгівля.
23.11.2018 року між позивачем, як споживачем, та товариством з обмеженою відповідальністю «ТЕХЕНЕРГОТРЕЙД» (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 32531054), як Субспоживачем, було укладено Договір про відшкодування витрат №23/11/2018-TТ (далі також - Договір, копія додається), відповідно до пункту 1.1 якого Споживач зобов?язується забезпечити передачу Субспоживачу послуг, визначених у п.п. 1.1.1 та 1.1.2 цього Договору, у нежитлове приміщення, яке знаходиться за адресою: Київська обл., м. Бровари, вулиця Київська, будинок 316/1, загальною площею 4203,7 кв.м. (далі - Приміщення"), яке належить субспоживачу на праві власності, та яке знаходиться на першому поверсі нежилого приміщення за адресою: Київська обл., м. Бровари, вулиця Київська, будинок 316/1 (надалі - Будівля), шляхом укладення договорів (або забезпечення чинності діючих договорів) з постачальниками відповідних послуг або іншим шляхом, визначеним на розсуд споживача, а субспоживач зобов?язується відшкодовувати Споживачу витрати, понесені останнім у зв?язку із забезпеченням передачі послуг (далі - витрати-1), а також витрати за використання мереж (далі - витрати2).
Строк дії Договору: до 31.12.2023 року включно (п. 9.1 Договору у редакції Додаткової угоди №4 від 28.11.2022 року до Договору).
Відповідно до підпункту 1.1.1 пункту 1.1 Договору комунальні послуги - це послуги з постачання газу, водопостачання та водовідведення, а також постачання, розподілу та передачі електричної енергії.
Згідно пункту 1.3 Договору під мережами, про які йде мова у цьому Договорі, Сторони розуміють електромережі, газові мережі, мережі водопостачання та водовідведення.
Пунктом 4.1 Договору Сторони погодили порядок здійснення розрахунку розміру витрат Споживача, що підлягають відшкодуванню Субспоживачем.
Так, розмір відшкодування витрат, понесених Споживачем у зв?язку із забезпеченням передачі Субспоживачу послуг з електропостачання, водопостачання, водовідведення та розподілу й передачі електричної енергії встановлюється в залежності від фактичних витрат електроенергії та води, визначених відповідно до розділу 2 цього Договору, та розраховується Споживачем за діючими розцінками (цінами) і тарифами постачальників електричної енергії, постачальників води, операторів системи розподілу та операторів системи постачання (пп. 4.1.1 п. 4.1 Договору).
Відповідно до підпункту 4.1.2 пункту 4.1 Договору розмір відшкодування витрат, понесених Споживачем у зв?язку із забезпеченням передачі Субспоживачу послуг з постачання газу, встановлюється відповідно до розрахунку щомісячних платежів на газ, наданих Споживачеві постачальниками газу за діючими розцінками і тарифами пропорційно 185 кв.м. обігріваємої площі Приміщення, а також відповідно до розрахунку витрат на підігрів спожитої Суспоживачем гарачої води за діючими розцінками і тарифами постачальників газу.
Згідно з пунктом 2.2 Договору Споживач забезпечує передачу Субспоживачу комунальних послуг з забезпечення електропостачання, газопостачання, водопостачання та водовідведення за діючими розцінками і тарифами постачальників електричної енергії та води.
Витрати за використання мереж відшкодовуються Субспоживачем Споживачеві у розмірі 35% від розміру відшкодування витрат, понесених Споживачем у зв?язку з забезпеченням передачі Субспоживачу Комунальних послуг (пункт 4.2 Договору).
Відповідно до підпункту 5.1.2 пункту 5.1 Договору витрати за електричну енергію та витрати, пов?язані із забезпеченням передачі послуг з розподілу й передачі електричної енергії, сплачуються Субспоживачем за розрахунковий період у наступному порядку: 1)Авансовий платіж у розмірі 100% від розміру відшкодування витрат за спожиту електричну енергію за попередній розрахунковий період - до 28 числа місяця, що передує розрахунковому періоду включно; 2) Остаточне відшкодування за розрахунковий період Субспоживачем Споживачу витрат за фактично спожиту електричну енергію та витрат, пов?язаних із забезпеченням передачі послуг з розподілу й передачі електричної енергії, здійснюється до 10 (десятого) числа наступного розрахункового періоду на підставі окремого рахунку-фактури Споживача.
Згідно з підпунктом 5.1.3 пункту 5.1 Договору Витрати-1 (окрім витрат за електричну енергію та витрати, пов?язані із забезпеченням передачі послуг з розподілу й передачі електричної енергії) та Витрати-2 за розрахунковий період відшкодовуються Субспоживачем не пізніше 10 числа наступного розрахункового періоду на підставі складених Споживачем рахунків.
31.05.2023 року Позивач, керуючись умовами Договору, ТОВ «ТЕХЕНЕРГОТРЕЙД» Рахунок № 924 на відшкодування витрат на оплату електричної та реактивної енергії, розподіл електроенергії, газопостачання та розподіл природнього газу, водопостачання та водовідведення, а також витрат за використання мереж за травень 2023 року на загальну суму 119 909,47 грн., в тому числі ПДВ - 19 984,91 грн.
За фактом надання комунальних послуг у травні 2023 року Сторонами було підписано Акт надання послуг №918 від 31.05.2023 року.
12.06.2023 року ТОВ «ТЕХЕНЕРГОТРЕЙД» здійснило оплату комунальних послуг за травень 2023 року згідно рахунку № 924 від 31.05.2023 року, що підтверджується Платіжною інструкцією № 12/06/20231063.
За фактом настання першої з подій (оформлення Акту № 918 від 31.05.2023 року, що засвідчує факт надання комунальних послуг у травні 2023 року) Позивач склав та подав для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних Податкову накладну № 182 від 31.05.2023 року.
Податкова накладна оформлена згідно з вимогами чинного законодавства.
За наслідками подання до реєстрації в ЄРПН Податкової накладної Позивачу було направлено квитанцію № 9141044625 від 14.06.2023 року (далі також - Квитанція), відповідно до якої реєстрація податкової накладної зупинена через відповідність пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, оскільки обсяг постачання товару/послуги 68.20, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. У Квитанції також запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Конкретний перелік документів, які необхідно подати Позивачеві для реєстрації Податкової накладної у ЄРПН, у Квитанції не зазначено.
З метою подальшої реєстрації Податкової накладної Позивач 29.06.2023 року направив Повідомлення № 222 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до якого було додано 50 додатків, а саме: Пояснення № 29-01 від 29 червня 2023 року; Договір про відшкодування витрат № 23/11/2018-TT від 23.11.2018 року з Додатком № 1; Додаткова угода № 1 від 18.11.2019 року до Договору про відшкодування витрат № 23/11/2018-ТТ від 23.11.2018 року; Додаткова угода № 2 від 01.12.2020 року до Договору про відшкодування витрат № 23/11/2018-ТТ від 23.11.2018 року; Додаток № 1 до Договору про відшкодування витрат № 23/11/2018-ТТ від 23.11.2018 року (в редакції Додаткової угоди № 2 від 01.12.2020 року); Додаткова угода № 3 від 17.11.2021 року до Договору про відшкодування витрат №23/11/2018-ТТ від 23.11.2018 року; Додаткова угода № 4 від 28.11.2022 року до Договору про відшкодування витрат №23/11/2018-ТТ від 23.11.2018 року; Рахунок на оплату № 924 від 31.05.2023 року; Акт надання послуг № 918 від 31.05.2023 року; Платіжна інструкція № 12/06/20231063 від 12.06.2023 року; Податкова накладна № 182 від 31.05.2023 року з Квитанцією № 9141044625 від 14.06.2023 року; Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №290002206 від 13.12.2021 року (реєстраційний номер об?єкта нерухомого майна 2532248332060); Витяг з Державного рестру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 06.08.2018 року № 133265484 (реєстраційний номер об?єкта нерухомого майна 1614764932106); Договір про постачання електричної енергії споживачу №2 від 29.07.2019 року; Заява-приєднання до договору про постачання електричної енергії споживачу (Додаток №1 до договору про постачання електричної енергії споживачу); Додаток №1 до Заяви-приєднання до Договору постачання електричної енергії споживачу №2 від 29.07.2019 року; Додаток №2 до Договору постачання електричної енергії споживачу Nє 2 від 29.07.2019 року (комерційна пропозиція); Акт №5PEE від 31.05.2023 року на постачання електричної енергії за травень 2023 року МП ТОВ «Фірма Мрія»; Платіжна інструкція №6319 від 26.04.2023 року; Платіжна інструкція № 6345 від 03.05.23 року; Платіжна інструкція №6372 від 05.05.2023 року; Платіжна інструкція № 6398 від 18.05.2023 року; Платіжна інструкція № 6422 від 26.05.2023 року; Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії ПАТ «Київобленерго»; Заява-приєднання до договору розподілу електричної енергії; Додаткова угода від 10.06.2021року до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії; Лист ДТЕК від 30.09.2020р щодо зміни найменування ПрАТ Київобленерго на ПрАТ ДТЕК Київські регіональні електромережі; Акт № A- 405133545797 від 31.05.2023 року ПрАТ ДТЕК - розподіл електричної енергії за травень 2023 року; Рахунок №455035170124 на квітень-травень 2023 року від 28.02.2023 року; Платіжна інструкція № 6135 від 06.03.2023 року; Рахунок №455018847623 на травень 2023 року від 31.03.2023 року; Платіжна інструкція 36275 від 10.04.2023 року; Акт № А- 305133545797 ПрАТ ДТЕК - реактивна електрична енергія за травень 2023 року; Рахунок №355018847623 за травень 2023 року від 31.03.2023 року; Платіжна інструкція № 6357 від 04.05.2023 року; Договір про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення №39.0T від 25.01.2017 року; Акт-рахунок № 11382/39.0 Т від 24.05.2023 року на централізоване водопостачання та водовідведення за травень 2023 року КП «Броваритепловоденергія»; Платіжна інструкція № 6415 від 25.05.2023 року; Договір №П-19-2017 від 22.02.2017р постачання природного газу для потреб не побутових споживачів з додатковою угодою від 25.04.2023 року; Акт приймання - передачі природного газу №00000019340 від 31.05.2023р. за травень 2023 року; Платіжна інструкція № 6318 від 26.04.2023 року; Платіжна інструкція № 6459 від 06.06.2023 року; Типовий договір на розподіл природного газу АТ «Оператор газорозподільної системи «Київоблгаз» з заявою-приєднанням; Акт № ОГЯ83019567 від 31.05.2023 року на розподіл природного газу за травень 2023 року АТ«ОГРМ Київоблгаз»; Рахунок на оплату №63008241 від 30.03.2023 року; Платіжна інструкція № 6271 від 10.04.2023 року.
В письмових поясненнях №29-01 від 29 червня 2023 року Позивачем, зокрема, було зазначено, що з метою виконання своїх зобов?язань за Договором щодо забезпечення надання Суборендарю комунальних послуг за Договором Позивач, як власник Будівлі, що знаходиться за адресою: Київська обл., м. Бровари, вулиця Київська, будинок 316/1, уклав договори з постачальниками відповідних комунальних послуг: (1) Договір про постачання електричної енергії споживачу № 2 від 29.07.2019 року з постачальником електроенергії - мале підприємство товариство з обмеженою відповідальністю «ФІРМА МРІЯ» (код в ЄДРПОУ 19404504); (2) Договір про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (забезпечення перетікань реактивної електричної енергії) з оператором системи розподілу - ПрАт «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» (код в ЄДРПОУ 23243188); (3) Договір про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення №39.0 Т від 25.01.2017 року з постачальником води - Комунальне підприємство Броварської міської ради Київської області «БРОВАРИТЕПЛОВОДОЕНЕРГІЯ» (код в ЄДРПОУ 13711949); (4) Договір постачання природного газу для потреб не побутових споживачів №П-19/2017 від 22.02.2017 року з постачальником природного газу - товариство з обмеженою Відповідальністю «ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД ГРУП» ЕІС код 56X9300000013303 (код в ЄДРПОУ 36716332); (5) Договір (типовий) на розподіл природного газу від 20.12.2016 року укладений шляхом підписання заяви - приєднання № 0942150HКDВР017 з оператором ГРМ АТ «Оператор газорозподільної системи «Київоблгаз» (код в ЄДРПОУ 20578072).
Тобто, Позивач, як споживач, замовляє та оплачує постачання електричної та реактивної енергії, розподіл реактивної енергії, газопостачання та розподіл природнього газу, водопостачання та водовідведення на території усіх приміщень, які знаходяться у Будівлі за адресою: Київська обл., м. Бровари, вулиця Київська, будинок 316/1, в тому числі у Приміщення, загальною площею 4203,7 кв.м., яке належать на праві власності ТОВ «ТЕХЕНЕРГОТРЕЙД», а Субспоживач - ТОВ «ТЕХЕНЕРГОТРЕЙД» відшкодовує Позивачеві витрати останнього на оплату комунальних послуг на підставі Договору.
Усі вищевказані договори та документи, що підтверджують надання постачальниками комунальних послуг у травні 2023 року та їх оплату Товариством, також були додані до пояснень.
Позивачем надано усі документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію
Податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Однак, за результатами розгляду поданих Позивачем пояснень та документів комісією ГУ ДПС у м. Києві з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі також - Комісія Відповідача-1) було прийнято Рішення № 9129017/41017733 від 05 липня 2023 року (далі також - Рішення № 9129017), яким Позивача повідомлено про відмову у реєстрації Податкової накладної.
Підставою відмови у реєстрації Податкової накладної зазначено: надання платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства, а саме: первинних документів щодо постачання послуг.
Позивачем скористався своїм правом та оскаржив Рішення № 9129017 в адміністративному порядку, шляхом подання до ДПС України Скарги від 18.07.2023 року на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, до якої додано письмові пояснення та копії первинних документів, що підтверджують реальність господарських операцій, відображених у Податковій накладній.
У поясненнях детально розписана суть операцій, відображених у Податковій накладній, та додано усі належним чином оформлені первинні документи, якими підтверджується реальність господарської операції та економічна доцільність укладення Договору.
За результатами розгляду Скарги та копій документів Державною податковою службою України (Відповідач-2) прийнято Рішення № 59493/41017733/2 від 26 липня 2023 року (далі також- Рішення ДПС № 59493), якими скарга Позивача залишена без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних - без змін, з підстав ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.
Позивач вважає, що Рішення №9129017 та Рішення ДПС №59493 є протиправними та необґрунтованими, а тому підлягають скасуванню.
Не погодившись з рішеннями про відмову у реєстрації податкових накладних, позивач звернувся до суду з цим позовом.
V. Норми права
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права, обов'язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (в редакції, чинній на час виникнення між сторонами спірних відносин).
Пунктоми 187.1 статті 187 Податкового кодексу України встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (абзац перший); підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абзац п'ятий); якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин (абзац десятий).
Пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 передбачено механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №1165, у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку(додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно пунктів 6, 7, 10, 11 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Так, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11). Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25).
Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за №1245/34216 (набрав чинності 14.12.2019), яким визначено, зокрема, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі комісія регіонального рівня) (пункт 2).
Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу (пункт 3).
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі (пункт 4).
Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством (пункт 5).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП) (пункт 6).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункт 7).
ДПС розміщує та постійно оновлює на своєму офіційному вебпорталі відомості щодо засобів електронного зв'язку, за допомогою яких можуть подаватися письмові пояснення та копії документів (пункт 8).
Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня (пункт 9).
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку (пункт 10).
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства (пункт 11).
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначено «Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246.
Відповідно до пункту 19 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Згідно пункту 20 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
VІ. Оцінка суду
Підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність: платника податку - критеріям ризиковості платника податку; податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.
Так, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/ розрахунку коригування; б) визначення критерію (їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що підставою для зупинення реєстрації поданих позивачем податкових накладних №182 від 31.05.2023, була не відповідність платника податку пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку, запропоновано надати пояснення та/або копії документів щодо підтвердження інформації зазначеної в ПК/РК.
Водночас, як вбачається з матеріалів справи, контролюючим органом не сформовано конкретних вимог щодо необхідності подання вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних, не зазначено яких саме документів не надано та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних №182 від 31.05.2023.
Суд звертає увагу на те, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.
Зупинення реєстрації податкової накладної не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, а також прийняття негативного для платника податків рішення без зазначення конкретних мотивів дає підстави для висновку про необхідність відновлення порушеного права позивача шляхом скасування рішення про відмову в реєстрації податкових накладних.
Також, під час розгляду справи судом встановлено, що позивачем направлено відповідачу пояснення та копії первинних документів для підтвердження підстав подання податкових накладних №182 від 31.05.2023 з метою їх реєстрації, якими підтверджується надання позивачем послуг та оплата зазначеним контрагентом наданих послуг.
Відтак, суд дійшов висновку про необґрунтованість рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено у реєстрації податкових накладних №182 від 31.05.2023 критерію обґрунтованості.
Суд констатує, що рішення Комісії повинні містити чіткі підстави для відмови в реєстрації податкових накладних, у цьому випадку, або надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішень про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування, або надання платником податку копій документів, які не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішень про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування.
Суди, приймаючи рішення, виходить з того, що оскаржуване рішення не містить чіткого визначення підстав для прийняття Комісією рішення про відмову в реєстрації податкової накладної. Натомість платником податків надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковою накладною, у реєстрації якої відмовлено.
Як встановлено судом, податковим органом у рішенні не наведено жодної конкретної інформації щодо причин, підстав та обґрунтувань прийняття такого рішення.
Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Суд зазначає, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Таким чином, Рішення № 9129017, безпідставним, необґрунтованим та протиправним, а отже підлягає скасуванню.
Відповідно до пункту 12 Порядку № 520 рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Механізм розгляду скарги щодо рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - скарга) визначає Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165 (далі - Порядок розгляду скарги).
Пунктом 12 Порядку розгляду скарг передбачено, що за результатами розгляду скарги комісія центрального рівня у строк, визначений пунктом 56.23 статті 56 Кодексу, приймає одне з таких рішень: задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі; залишає скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі без змін.
При цьому форма рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (додаток 3 до Порядку розгляду скарг) визначає обов?язок комісії центрального рівня у разі залишення скарги без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін зазначити підставу такої відмови.
У Рішенні ДПС № 59493 як підстава для відмови у задоволені скарги Позивача зазначено: ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.
При цьому у Рішенні № 9129017 Відповідач-1 вказав підставу для відмови у реєстрації Податкової накладної «надання платником податку первинних документів, складених з порушенням законодавства».
Таким чином, не зазначення комісією Відповідача-1 у своїх рішеннях про необхідність надання Позивачем додаткових первинних документів (з конкретизацією переліку таких документів) виключає можливість контролюючого органу (Відповідача-2) в подальшому застосовувати до платника податків негативні наслідки, пов?язані із ненаданням певного документу.
Таким чином, Відповідачем-2 подані Позивачем документи всебічно не досліджені, а доводи Позивача не спростовані. При цьому Рішення ДПС № 59493 не містять мотивів відхилення наданих Позивачем пояснень та документів.
За правовою позицією Верховного Суду в постанові від 18.12.2019 у справі №560/435/19 конкретний перелік документів може залежати, зокрема від змісту операції з постачання, суб?єктного складу її учасників, їх податкової поведінки. У разі спору щодо правомірності рішення суб?єкт владних повноважень може посилатися тільки на ті обставини, що зазначені у рішенні як підстава його прийняття. Не зазначення в рішенні цих обставин тлумачиться на користь висновку про його неправомірність. З огляду на неконкретність вимоги контролюючого органу про надання документів рішення про відмову в реєстрації Податкових накладних №39 та №46 не відповідає критерію обґрунтованості.
Саме лише зазначення про відсутність певних документів не є достатньою підставою для відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, оскільки контролюючим органом повинно бути зазначено об?єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в урахуванням відсутності таких документів, при цьому, обов?язково повинна бути надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку. Сама собою наявність або відсутність окремих документів, а так само помилки у їх оформленні не є самостійною та достатньою підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних видно, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов?язаннях платника податків у зв?язку з його господарською діяльністю
Таким чином, ні Відповідачем-1, ні Відповідачем-2 як суб?єктами владних повноважень, не наведено обгрунтованих мотивів прийняття рішення про відмову в реєстрації Податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Будь-які обставини, які б унеможливлювали реєстрацію Податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, відсутні.
3 огляду на вказане, суд дійшов до висновку, що оскаржувані рішення про відмову в реєстрації Податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, прийняті Комісією Відповідача-1 та Комісією Відповідача-2, прийняті з порушенням порядку, не у спосіб визначений законом, окрім того не відповідають вимогам щодо чіткості та зрозумілості та породжують їх неоднозначне трактування, що, у свою чергу, впливає на можливість реалізації права або виконання обов?язку платником податків - позивачем виконати волевиявлення суб?єкта владних повноважень, а тому, є протиправними та підлягають скасуванню.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, подані позивачем №182 від 31.05.2023 до Єдиного реєстру податкових накладних, суд зазначає, що відповідно до підпункту 201.1, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов'язків платника податків.
Пунктом 28 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), окрім іншого, визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Відповідно до пункту 19 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Згідно пункту 20 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Таким чином, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.
Втім, Європейський суд з прав людини у пункті 50 рішення від 13.01.2011 (остаточне) по справі «Чуйкіна проти України» (case of Chuykina v. Ukraine) (Заява № 28924/04) зазначив про те, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов'язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює «право на суд», в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21 лютого 1975 року у справі «Голдер проти Сполученого Королівства» (Golder v. the United Kingdom), пп. 2836, Series A № 18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог пункту 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати «вирішення» спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для пункту 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (див. рішення у справах «Мултіплекс проти Хорватії» (Multiplex v. Croatia), заява №58112/00, пункт 45, від 10.07.2003, та «Кутіч проти Хорватії» (Kutic v. Croatia), заява №48778/99, пункт 25, ECHR 2002-II).
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи і не спростовано відповідачем, надані позивачем пояснення та документи складено з дотриманням вимог законодавства. Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.
З метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання відповідача зареєструвати податкові накладні позивача у Єдиному реєстрі податкових накладних.
VII. Висновок суду
За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Положеннями статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення адміністративний позову.
VІІІ. Розподіл судових витрат
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 5 368,00 грн.
Враховуючи задоволення позову, на користь позивача слід присудити понесені ним судові витрати в розмірі 5 368,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань призначених для Головного управління ДПС у м. Києві, оскільки саме комісією регіонального рівня прийняте оскаржуване рішення про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в реєстрі.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, від 05.07.2023 №9129017/41017733, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №182 від 31.05.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії Державної податкової служби України з питань розгляду скарг від 26.07.2023 №59493/41017733/2 за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов?язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, датою її фактичного подання.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Термінал 2016" (код ЄДРПОУ 41017733, місцезнаходження: 03150, м. Київ, вул. Антоновича, 50) судові витрати в розмірі 5 368,00 грн. (п'ять тисяч триста шістдесят вісім гривень, 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань, призначених для Головного управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 44116011; місцезнаходження: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 33/19).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Леонтович А.М.