Ухвала від 21.03.2025 по справі 160/33711/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

21 березня 2025 р.Справа №160/33711/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ніколайчук С.В. розглянув у порядку письмового провадження клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 160/33711/24 за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), треті особи: ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_6 (АДРЕСА_4) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

УСТАНОВИВ:

20 грудня 2024 року ОСОБА_1 звернувся Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , треті особи: ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6, у якій просить:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо відмови в задоволенні заяви ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 про внесення інформації щодо його виключення з військового обліку через непридатність до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та вимоги стати на військовий облік;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 внести запис до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (системи «Оберіг») про виключення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , з військового обліку військовозобов'язаних за станом здоров'я, згідно інформації, яка міститься в тимчасовому посвідченні № НОМЕР_4 .

Ухвалою від 24 грудня 2024 року суд відкрив в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою від 13 березня 2025 року суд вирішив подальший розгляд адміністративної справи № 160/33711/24 здійснювати за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання на 10.04.2025 року о 11:40 год.

17 березня 2025 року до суду через підсистему "Електронний суд" представник позивача подала до суду клопотання, в якому просить здійснити розгляд справи № 160/33711/24 в режимі відеоконференції в системі "EasyCon" поза межами приміщення суду, за допомогою власних технічних засобів.

Вирішуючи питання стосовно заявленого клопотання, суд зазначає наступне.

У відповідності до ч.1 ст.195 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Державна судова адміністрація України наказом № 196 від 23.04.2020 року затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок). Пунктом 2 Розділу 1 Порядку передбачено, що Учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством. Відповідно до пункту 5 Розділу 1 Порядку ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Згідно з пунктом 2 Розділу 2 Порядку система відеоконференцзв'язку - комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України https://vkz.court.gov.ua - "Easycon"), що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв'язку та відповідають вимогам законодавства.

Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду адміністративної справи, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника позивача про можливість прийняти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та використати систему відеоконференцзв'язку "Easycon" (з використанням електронної адреси).

Керуючись статтями 195, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву представника ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 160/33711/24 за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), треті особи: ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_6 (АДРЕСА_4) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Допустити участь представника позивача Бодової Яни Михайлівни (з використанням електронної адреси: ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , тел.: НОМЕР_5 ) в судовому засіданні, призначеному на 10 квітня 2025 року о 11:40 год. та у наступних судових засіданнях, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення "Easycon", відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року №196.

Повідомити представника позивача про можливість участі у розгляді справи у режимі відеоконференції за допомогою системи "Easycon".

Роз'яснити представнику позивача, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов'язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Роз'яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Суддя С.В. Ніколайчук

Попередній документ
126029245
Наступний документ
126029247
Інформація про рішення:
№ рішення: 126029246
№ справи: 160/33711/24
Дата рішення: 21.03.2025
Дата публікації: 25.03.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (29.09.2025)
Дата надходження: 15.09.2025
Розклад засідань:
10.04.2025 11:40 Дніпропетровський окружний адміністративний суд
08.05.2025 11:30 Дніпропетровський окружний адміністративний суд
29.05.2025 11:20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд
03.07.2025 11:30 Дніпропетровський окружний адміністративний суд
29.09.2025 14:30 Дніпропетровський окружний адміністративний суд