Справа №760/6433/25 3/760/2849/25
14 березня 2024 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., при секретарі Черчукан В.О., за участю представника Київської митниці Маркової Г.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 НОМЕР_5 (ОСОБА_1 НОМЕР_5), адреса: АДРЕСА_1 ), тел.: НОМЕР_1 за ознаками порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України,-
До Солом'янського районного суду м. Києва від Київської митниці надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 НОМЕР_5 (ОСОБА_1 НОМЕР_5) за порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України.
Зі змісту протоколу про порушення митних правил № 0153/VA10000/25 від 10.02.2025 вбачається, що 13.11.2024 в зоні діяльності Закарпатської митниці (пункт пропуску «Дякове - Халмеу» митного поста «Дякове») через митний кордон України на підставі повідомлення про транзитне переміщення №386/2024/UA305240 від 13.11.2024, товаротранспортної накладної CMR №2024/44375 від 12.11.2024 та поштового документу CN 37 від 12.11.2024 автомобільним транспортним засобом за р.н.з. НОМЕР_2 / НОМЕР_3 було переміщено міжнародні поштові відправлення, загальною вагою 6834,00 кг., у кількості 358 місць.
Після перетину митного кордону України міжнародні поштові відправлення було доставлено в зону діяльності Київської митниці до митного поста «Укрпошта» (адреса: м. Київ, вул. Георгія Кірпи, 2).
У міжнародних поштових відправленнях, які переміщувались згідно повідомлення про транзитне переміщення №386/2024/UA305240 від 13.11.2024, товаротранспортної накладної CMR №2024/44375 від 12.11.2024 та поштового документу CN 37 від 12.11.2024, знаходились товари, що переміщувались за накладною №RK312361702LV.
Згідно автоматизованої інформаційної системи митних органів відправник МПВ №RK312361702LV є громадянин ОСОБА_1 НОМЕР_5 ( ОСОБА_1 ), одержувач: ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ) адреса: АДРЕСА_2 .
Опис МПВ «Mobile Phone Redmi Pad 2g+32g», вартістю 41,35 доларів США (USD), що згідно курсу НБУ на дату переміщення через митний кордон України (13.11.2024) (1 USD - 41,3763 грн.) становить 1710,91 грн.
14.11.2024 поштовим оператором «Укрпошта» до митного оформлення було подано міжнародне поштове відправлення № RK312361702LV, що було переміщено в депеші № LVRIXFUAIEVHDUZ42692 на підставі поштового документу CN 37.
04.12.2024 під час митного контролю посадовими особами Київської митниці проведено митний огляд вказаного вище МПВ, в ході яких було з'ясовано, що вміст МПВ являє собою
планшет з маркуванням «Т.М. Blackview, Model Tab 8 Wifi», 4GB RAM+64GB ROM. S/N: TAB8WIFIEEA035956 , у кількості - 1 штука, новий в упаковці виробника, країна виробництва Китай.
28.01.2024 Київська митниця наплавила запит №7.8-5/20-02/7/1702 до Хмельницької митниці з метою встановлення та опитування одержувачів зазначених вище міжнародних поштових відправлень.
Хмельницька митниці направила запит до Виконавчого комітету Нетішенської міської ради.
04.02.2025 на адресу Київської митниці надійшов лист з Хмельницької митниці №7.26-4/20-01/7/519 (вх. №3665/7/7.8-2) разом з листом Виконавчого комітету Нетішинської міської ради №21/01-94-469/2025 від 31.01.2025.
Згідно отриманої відповіді з'ясовано, що у реєстрі Нетішинської міської територіальної громади одержувачі міжнародних поштових відправлень та їхні адреси проживання, відсутні.
Правила переміщення (пересилання) міжнародних поштових та експрес - відправлень через митний кордон України визначено статтями 233-237 МК України.
Отже, громадянин ОСОБА_1 НОМЕР_5 ( ОСОБА_1 ) вчинив дії спрямовані на переміщення через митний кордон України у міжнародному поштовому відправленні №RK312361702LV товар: планшет з маркуванням «Т.М. Blackview, Model Tab 8 Wifi», 4GB RAM+64GB ROM. S/N: TAB8WIFIEEA035956 , у кількості - 1 штука, вартістю 1710,91 грн. з приховуванням від митного контролю, шляхом поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувачів цих товарів.
Враховуючи викладене, в діях гр. ОСОБА_1 НОМЕР_5 (ОСОБА_1 НОМЕР_5), наявні ознаки порушення митних правил, передбачених частиною 1 статті 483 МК України.
За протоколом про порушення митних правил №0153/UA100000/2025 від 10.02.2025 на підставі положень, ст. 511 МК України, предмети правопорушення тимчасово вилучено та передано на зберігання до складу Київської митниці.
Отже, митний орган вважає, що в діях ОСОБА_1 НОМЕР_5 (ОСОБА_1 НОМЕР_5) наявні ознаки порушення митних правил передбачені частиною 1 статті 483 МК України.
Представник Київської митниці Маркова Г.Ю. у судовому засіданні пояснила, що обставини порушення митних правил гр. ОСОБА_1 НОМЕР_5 (ОСОБА_1 НОМЕР_5) є доведеними, що підтверджується матеріалами справи, у зв'язку з чим щодо останнього 10.02.2025 складено протокол про порушення митних правил 0153/VA10000/25 за ч. 1 ст. 483 МК України.
Особа яка притягується до адміністративної відповідальності у судове засідання не з'явилася. Причини неявки суду не повідомила. Повідомлена належним чином.
Заслухавши пояснення представника митного органу, дослідивши та оцінивши письмові докази, суд приходить до наступного висновку.
За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Порушення митних правил передбачене диспозицією ч. 1 ст. 483 МК, полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
При цьому відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 року № 8, судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів. Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 МК України товари, що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро, не є об'єктом оподаткування митними платежами.
Суб'єктивна сторона даного правопорушення передбачає умисел щодо переміщення товару на підставі документа, що містить неправдиві дані з метою подальшого неправомірного звільнення від оподаткування товару та його подальшого володіння, користування, розпорядження одержувачем.
Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Судом встановлено, що 13.11.2024 в зоні діяльності Закарпатської митниці (пункт пропуску «Дякове - Халмеу» митного поста «Дякове») через митний кордон України на підставі повідомлення про транзитне переміщення №386/2024/UA305240 від 13.11.2024, товаротранспортної накладної CMR №2024/44375 від 12.11.2024 та поштового документу CN 37 від 12.11.2024 автомобільним транспортним засобом за р.н.з. НОМЕР_2 / НОМЕР_3 було переміщено міжнародні поштові відправлення, загальною вагою 6834,00 кг., у кількості 358 місць.
Після перетину митного кордону України міжнародні поштові відправлення було доставлено в зону діяльності Київської митниці до митного поста «Укрпошта» (адреса: м. Київ, вул. Георгія Кірпи, 2).
У міжнародних поштових відправленнях, які переміщувались згідно повідомлення про транзитне переміщення №386/2024/UA305240 від 13.11.2024, товаротранспортної накладної CMR №2024/44375 від 12.11.2024 та поштового документу CN 37 від 12.11.2024, знаходились товари, що переміщувались за накладною №RK312361702LV.
Згідно автоматизованої інформаційної системи митних органів відправник МПВ №RK312361702LV є громадянин ОСОБА_1 НОМЕР_5 ( ОСОБА_1 ), одержувач: ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ) адреса: АДРЕСА_2 .
Опис МПВ «Mobile Phone Redmi Pad 2g+32g», вартістю 41,35 доларів США (USD), що згідно курсу НБУ на дату переміщення через митний кордон України (13.11.2024) (1 USD - 41,3763 грн.) становить 1710,91 грн.
14.11.2024 поштовим оператором «Укрпошта» до митного оформлення було подано міжнародне поштове відправлення № RK312361702LV, що було переміщено в депеші № LVRIXFUAIEVHDUZ42692 на підставі поштового документу CN 37.
04.12.2024 під час митного контролю посадовими особами Київської митниці проведено митний огляд вказаного вище МПВ, в ході яких було з'ясовано, що вміст МПВ являє собою
планшет з маркуванням «Т.М. Blackview, Model Tab 8 Wifi», 4GB RAM+64GB ROM. S/N:TAB8WIFIEEA035956, у кількості - 1 штука, новий в упаковці виробника, країна виробництва Китай.
28.01.2024 Київська митниця наплавила запит №7.8-5/20-02/7/1702 до Хмельницької митниці з метою встановлення та опитування одержувачів зазначених вище міжнародних поштових відправлень.
Хмельницька митниці направила запит до Виконавчого комітету Нетішенської міської ради.
04.02.2025 на адресу Київської митниці надійшов лист з Хмельницької митниці №7.26-4/20-01/7/519 (вх. №3665/7/7.8-2) разом з листом Виконавчого комітету Нетішинської міської ради №21/01-94-469/2025 від 31.01.2025.
Згідно отриманої відповіді з'ясовано, що у реєстрі Нетішинської міської територіальної громади одержувачі міжнародних поштових відправлень та їхні адреси проживання, відсутні.
Правила переміщення (пересилання) міжнародних поштових та експрес - відправлень через митний кордон України визначено статтями 233-237 МК України.
Частиною 7 статті 233 МК України визначено, що міжнародні поштові відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.
Відповідно до статті 236 МК України товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях підлягають письмовому декларуванню та декларуються оператором поштового зв'язку шляхом подання реєстрів міжнародних поштових відправлень з урахуванням відомостей та документів, передбачених актами Всесвітнього поштового союзу.
Згідно з частиною 1 статті 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Згідно з пунктом 5 розділу II Порядку заповнення реєстрів (тимчасового та додаткового) міжнародних поштових та експрес-відправлень і внесення змін до таких реєстрів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 04.01.2023 №6, відомості стосовно відправника та одержувача, а також щодо товарів у відправленні оператор заповнює на підставі товаросупровідних документів, пакувальних аркушів, інших документів, складених відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також додаткових даних та документів, отриманих від відправника або одержувача.
Абзацом першим підпункту 2 пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 450 передбачено, що товари, які пересилаються через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, декларуються шляхом подання митному органу уніфікованого міжнародного документа, форма якого установлена актами Всесвітнього поштового союзу, а саме: митні декларації CN 22, CN 23.
Указом Президента України від 10.10.2017 № 316/2017 затверджені Всесвітня поштова конвенція, Загальний регламент Всесвітнього поштового союзу, Заключний протокол Всесвітньої поштової конвенції та Угода про поштові платіжні послуги, підписані від імені України 11 жовтня 2012 року в м. Доха.
Всесвітня поштова конвенція - міжнародний договір, який встановлює правила міжнародного поштового обміну.
Визначення поняття «персональні дані» відповідно до Всесвітніьої поштової конвенції - це інформація необхідна для встановлення особи користувача.
Відповідно до Закону України «Про поштовий зв'язок» № 2722-IX від 03.11.2022 користувач послуг поштового зв'язку (користувач) - це фізична або юридична особа, яка користується послугами поштового зв'язку як відправник або одержувач. Поштова адреса - адреса відправника та адреса адресата (одержувача), що зазначаються при пересиланні поштового відправлення, поштового переказу.
У пункті 3.3. статті РК 125 Регламенту письмової кореспонденції Всесвітнього поштового союзу зазначається, що текст адреси одержувача повинен бути чітким й повним.
У пункті 3.10 статті РК 125 - на пакуванні повинна бути зазначена лише одна адреса відправника та лише одна адреса одержувача.
Постановою Кабінету міністрів України від 05.03.2009 №270 (зі змінами) затверджені правила надання послуг поштового зв'язку. Відповідно до пункту 32 «Правила надання послуг поштового зв'язку» поштове відправлення, поштовий переказ супроводжує така інформація, що надається відправником або зазначається на поштовому відправленні, якщо обов'язковість її надання (зазначення на поштовому відправленні) встановлена оператором поштового зв'язку:
- найменування адресата (одержувача) та відправника: для фізичних осіб - прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), для юридичних осіб - повне найменування підприємства, установи, організації, якщо відомо - ім'я та прізвище адресата;
- номер абонента, за яким отримуються електронні комунікаційні послуги щодо мобільного або фіксованого зв'язку відправника та адресата (одержувача) (для реєстрованих поштових відправлень, поштових переказів, крім поштових карток, листів без оголошеної цінності, відправлень для сліпих);
- поштова адреса: найменування вулиці (проспекту, бульвару, провулку тощо), номер будинку, квартири/офісу; найменування населеного пункту, району, області (крім поштових переказів); поштовий індекс; країна призначення.
Відповідно до пункту 1 статті РК 156 Регламенту письмової кореспонденції Всесвітнього поштового союзу (учиненої в місті Берн 15 квітня 2013 року) «Відправлення, що підлягають митному контролю» «відправлення, що підлягають митному контролю, повинні мати митну декларацію CN22 або мати відривний ярлик цієї ж форми».
У відповідності до підпункту 1.1 статті 18 «Відправлення, що не допускаються. Заборони Всесвітньої поштової конвенції (далі - Конвенція), «відправлення, які не відповідають умовам, визначеним у Конвенції та Регламентах, не приймаються. Відправлення, що пересилаються для сприяння акту шахрайства чи з наміром ухилитися від повної сплати залежних сум, не допускаються».
Відповідно до пункту 8 інструкції щодо заповнення митної декларації CN22 (зворотній бік декларації) відправник своїм підписом підтверджує, що зазначені в митній декларації відомості є достовірними.
Згідно з пунктом 12 статті РК 156 Регламенту письмової кореспонденції Всесвітнього поштового союзу (учиненої в місті Берн 15 квітня 2013 року) «складання митних декларацій лежить виключно на відповідальності відправника».
Відповідно до пункту 6 Постанови від 03.06.2005 № 8 Пленуму Верховного Суду України (зі змінами), «судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровiднi документи, дозвіл вiдповiдних державних органів».
При цьому, згідно з абз. 4 цього пункту Постанови:
«Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо
суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кiлькостi чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не вiдповiдають дійсності».
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Отже, громадянин ОСОБА_1 НОМЕР_5 ( ОСОБА_1 ) вчинив дії спрямовані на переміщення через митний кордон України у міжнародному поштовому відправленні №RK312361702LV товар: планшет з маркуванням «Т.М. Blackview, Model Tab 8 Wifi», 4GB RAM+64GB ROM. S/N: TAB8WIFIEEA035956 , у кількості - 1 штука, вартістю 1710,91 грн. з приховуванням від митного контролю, шляхом поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувачів цих товарів.
Враховуючи викладене, в діях гр. ОСОБА_1 НОМЕР_5 (ОСОБА_1 НОМЕР_5), наявні ознаки порушення митних правил, передбачених частиною 1 статті 483 МК України.
За протоколом про порушення митних правил №0153/UA100000/2025 від 10.02.2025 на підставі положень, ст. 511 МК України, предмети правопорушення тимчасово вилучено та передано на зберігання до складу Київської митниці.
Вина гр. ОСОБА_1 НОМЕР_5 (ОСОБА_1 НОМЕР_5) в порушенні митних правил підтверджуються наступними доказами: протоколом про порушення митних правил №0153/UA100000/2025 від 10.02.2025, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, листом Нетішинської міської територіальної громади та іншими матеріалами справи.
Наведені докази є належними та допустимими, містять інформацію щодо предмету доказування, в своїй сукупності є достатньо переконливими і узгодженими між собою. Факт заявлення неправдивих відомостей у товаросупровідних документах щодо абсолютно вказаних вище одержувачів міжнародних відправлень, свідчить про цілеспрямованість та системність дій гр. ОСОБА_1 НОМЕР_5 (ОСОБА_1 НОМЕР_5)та підтверджують наявність умислу на вчинення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 483 МК України.
Оцінюючи в сукупності надані докази, суддя знаходить їх належними та допустимими, у зв'язку з чим приходить до висновку, що факт вчинення порушення митних правил передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України повністю підтверджений в ході розгляду справи.
У відповідності до ст. 459 МК України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Як встановлено судом, переміщення вказаного вантажу через митний кордон України здійснено за товаротранспортною накладною CMR №2024/44375 від 12.11.2024 та поштового документу CN 37 від 12.11.2024 автомобільним транспортним засобом за р.н.з. НОМЕР_2 / НОМЕР_3 було переміщено міжнародні поштові відправлення, загальною вагою 6834,00 кг., у кількості 358 місць.
У міжнародних поштових відправленнях, які переміщувались згідно повідомлення про транзитне переміщення №386/2024/UA305240 від 13.11.2024, товаротранспортної накладної CMR №2024/44375 від 12.11.2024 та поштового документу CN 37 від 12.11.2024, знаходились товари, що переміщувались за накладною №RK312361702LV.
Згідно автоматизованої інформаційної системи митних органів відправник МПВ №RK312361702LV є громадянин ОСОБА_1 НОМЕР_5 ( ОСОБА_1 ), одержувач: ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ) адреса: АДРЕСА_2 .
З урахуванням викладеного суд вважає, що за фактичних обставин справи наведених вище саме гр. ОСОБА_1 НОМЕР_5 (ОСОБА_1 НОМЕР_5) є суб'єктом правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, у зв'язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Судом встановлено, що загальна вартість предметів правопорушення, вилучених відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0153/UA100000/2025 від 10.02.2025 складає 41,35 долар США (USD), що згідно курсу НБУ на дату переміщення через митний кордон України (13.11.2024) (1 USD - 41,3763 грн.) становить 1710,91 грн.
Таким чином, з урахуванням обставин справи, суд приходить до висновку про накладення на гр. ОСОБА_1 НОМЕР_5 (ОСОБА_1 НОМЕР_5) адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50% вартості товару, що становить 855,45 грн. та конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з громадянина ОСОБА_1 НОМЕР_5 ( ОСОБА_1 ) підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн.
На підставі ч. 1 ст. 483 та керуючись ст.ст. 467, 486, 489, 495, 522, 527 МК України, ст.ст. 40-1, 251, 252, 280, 283, 287, 294 КУпАП України, суддя, -
Громадянина ОСОБА_1 НОМЕР_5 ( ОСОБА_1 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 50% вартості товару, що становить 855,45 грн.
Конфіскувати в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил, а саме:
планшет з маркуванням «Т.М. Blackview, Model Tab 8 Wifi», 4GB RAM+64GB ROM. S/N: TAB8WIFIEEA035956 , у кількості - 1 штука, вартістю 1710,91 грн.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 НОМЕР_5 ( ОСОБА_1 ) судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя О.М.Букіна